ساخت زیرلیوانی نمدی به شکل ستاره

آموزش ساخت زیر لیوانی نمدی

در این بخش از هنرهای دستی و تزئینی آموزش ساخت زیر لیوانی نمدی برای جلوگیری از لکه‌های زیر لیوان‌های خیس را برای شما آماده کرده‌ایم. با نمد می‌توان وسایل و لوازم مختلفی را ساخت مانند عروسک نمدی و یا کیف نمدی و… که ما در این مطلب برای شما زیر لیوانی را انتخاب کرده‌ایم.

آموزش ساخت زیر لیوانی نمدی

ساخت زیرلیوانی نمدی

لکه‌های ته لیوان آب یا چایی که بر روی میز‌ها در اثر خیس بودن ته لیوان جا می‌مانند یکی از آزار دهنده‌ترین لکه‌ها برای کسانی است که به این قضیه حساس اند ، می‌باشد. چرا که پاک کردن این لکه‌ها که مدت طولانی از اثر آن‌ها می‌گذرد، سخت و دشوار است.

صورتی‌ها: یکی از راه‌های جلوگیر از به وجود آمدن این لکه‌ها، استفاده از زیرلیوانی‌ می‌باشد. می‌توانید زیرلیوانی‌هایی با شکل‌ها و طرح‌های مختلفی را تهیه کنید و بر روی میزکاری یا میز تحریر خود استفاده کنید. اما در این بخش ساخت یک نوع زیر لیوانی زیبا با استفاده از پارچه‌های نمدی را برایتان آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

وسایل مورد نیاز ساخت زیر لیوانی نمدی :

  • پارچه نمدی نسبتا ضخیم در رنگ‌های مختلف
  • ورق چوب پنبه در ضخامت ۶ میلی‌متر
  • قیچی، کاتر، چسب و خط‌کش

ساخت زیرلیوانی نمدی

آموزش ساخت زیر لیوانی نمدی

حالت هندسی این زیرلیوانی به شکل ستاره خواهد بود به همین خاطر ابتدا باید ۶ لوزی تهیه کنید.

برای تهیه این لوزی‌ها ابتدا نواری به شکل مستطیل به عرض ۳-۴ سانتی‌متر و طول دلخواه از کاغذ را ببرید. سپس مطابق شکل ۲ سانتی‌متر از طول نوار علامت زده و خطی مورب به گوشه‌ی مقابل رسم کنید. در ادامه در بالا و پایین این نوار فواصل ۴سانتی متری رو علامت زده و به هم وصل کیند.

به همین سادگی لوزی‌هایی ایجاد می‌شود. لوزی های ایجاد شده روی نوار کاغذی رو ببرید و نواری به عرض ۳٫۵ سانتی متر هم از پارچه های نمدی برش بزنید. سپس نوار نمدی را بر روی الگو‌های لوزی شکل قرار دهید و ببرید.

به سلیقه خود رنگ‌های مخلتف از لوزی‌های بریده را انتخاب کرده و آن‌ها را در یک نقطه متمرکز کنید و کنار هم قرار دهید. مشاهده خواهید کرد که شکل لوزی که انتظارش را داشتید تشکیل شد.

ساخت زیرلیوانی نمدی

ستاره‌ی ایجاد شده را روی چوب پنبه قرار دهید و با کارتر از شکل ستاره‌ای از چوب پنبه ببرید.

ساخت زیرلیوانی نمدی

در مرحله آخر آموزش ساخت زیر لیوانی نمدی لوزی‌های نمدی را روی چوب پنبه با چسب بچسبانید.

ساخت زیرلیوانی نمدی

به پایان مراحل آموزش ساخت زیر لیوانی نمدی رسیدیم. امیدواریم این بخش مورد پسند شما قرار گرفته باشد. ممنون از همراهی‌تان.

2 دیدگاه برای “ساخت زیرلیوانی نمدی به شکل ستاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.