ساخت رانر رومیزی کنفی با برگ‌های پاییزی

ساخت رانر رومیزی با برگ های پاییزی

صورتی‌ها: پاییز به دلیل برگ‌های رنگارنگ و گرم یکی از زیباترین فصل‌های سال است. برگ های پاییزی افتاده از روی درختان، یکی از زیباترین مناظر رنگی فصل‌ها است که می‌توان با این برگ‌های پاییزی کاردستی‌های جذابی نیز ساخت. با ساخت رانر رومیزی با برگ های پاییزی می‌توان پاییز را به خانه‌ها آورد و با استفاده از آنف حال و هوایی جدیدی را به دکوراسیون منزل بخشید.

ساخت رانر رومیزی با برگ های پاییزی

ساخت رانر رومیزی با برگ های پاییزی

استفاده از برگ‌های پاییزی طبیعی، برای ساخت رانر رومیزی یک روش سازگار با طبیعت است. چرا که از برگ‌های پاییزی ریخته شده به عنوان منبع طبیعی برای زیباسازی استفاده می‌شود. در غیر این صورت جای آن‌ها سطل زباله خواهد بود. در این آموزش علاوه بر برگ پاییزی یک پارچه‌ی کنف نیز استفاده می‌شود که به راحتی می‌توان آن را تهیه کرد. با فراهم کردن، وسایل مورد نیاز برای ساخت رانر رومیزی و دنبال کردن مراحل ساخت، به منزل خود حال و هوایی پاییزی ببخشید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت رانر رومیزی

  • برگ های پاییزی
  • قیچی
  • دستمال کاغذی
  • کتاب‌های ضخیم
  • پارچه کنف یا کرباس (کیسه‌های برنج)
  • چسب

وسایل مورد نیاز برای ساخت رانر رومیزی

مراحل ساخت رانر رومیزی:

پس از تهیه کردن ابزار و وسایل موردنیاز، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید تا شما نیز بتوانید این رومیزی زیبا را تهیه کنید.

مرحله اول ساخت رانر رومیزی

در این مرحله ساقه‌ی برگ‌ها را باید برش دهید. برای هر رانر حدود ۳۰ برگ نیاز دارید. در این رانر رومیزی که به طول ۳ فوت یا ۹۱٫۴۴ سانتی‌متر می‌باشد، حدود ۱۰۰ برگ پاییزی استفاده شده است. با استفاده از قیچی، ساقه‌ی برگ‌ها را به صورت مرتب برش دهید.

ساخت رانر رومیزی

نکته: برگ‌های تازه افتاده را به جای برگ‌های خشک شده، انتخاب کنید. چرا که آن‌ها انعطاف پذیری بیشتر دارند و راحت‌تر صاف می‌شوند.

مرحله دوم: تمیز کردن برگ‌ها

در این مرحله باید برگ‌ها را تمیز کنید. ممکن است روی برگ‌ها خاک نشسته باشد پس باید تمیز شوند. برای اینکار از دستمال مرطوب یا دستمال کاغذی مرطوب شده استفاده کنید. با استفاده از دستمال مرطوب با حوصله خاک تمام برگ‌ها را پاک کنید.

ساخت رانر رومیزی

مرحله سوم: مسطح کردن برگ‌ها

در مرحله سوم ساخت رانر رومیزی بایستی آن‌ها را صاف و مسطح کنید. برای اینکار برگ‌ها را بین صفحات کتب ضخیم مانند فرهنگ لغت یا هر کتاب ضخیم دیگر قرار دهید. در میان هر صفحه از کتاب ۵ تا ۶ برگ پاییزی بگذارید. ممکن است چند کتاب دیگر برای اینکار نیاز داشته باشید. پس از قرار دادن برگ‌ها در میان صفحات کتاب، آن‌ها را مانند پشته، به روی هم قرار دهید و در آخر یک جسم سنگین بر روی آن‌ها قرار دهید.

ساخت رانر رومیزی

مرحله چهارم: برش نوار از پارچه‌ی کرباس

با توجه به طول و عرض میز ناهارخوری خود، در مورد طول و عرض رانر رومیزی خود تصمیم بگیرید. در این آموزش طول رومیزی در حدود یک متر و عرض آن ۸ تا ۱۰ سانتی‌متر در نظر گرفته شده است. پس در ابعاد گفته شده، نواری از پارچه کرباس برش دهید.

این پارچه به عنوان پایه برای رومیزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. جنس پارچه‌ی انتخاب شده به سلیقه‌ی شما و میزان دوام مد نظر رومیزی، بستگی دارد. اینکه بر روی میز حرکت نکند و زود پاره نشود. شما می‌توانید از نوع دیگری از پارچه استفاده کنید، اما به نظر می‌رسد کرباس در زیر برگ‌ها انتخاب خوبی باشد.

ساخت رانر رومیزی

مرحله پنجم ساخت رانر رومیزی

برای مسطح و خشک شدن برگ‌ها حداقل ۴۸ ساعت زمان نیاز است. پس از دو روز آن‌ها را چک کنید تا در صورت مسطح و خشک شدن از میان کتاب‌ها آن‌ها را خارج ساخته و مراحل ساخت را ادامه دهید.

ساخت رانر رومیزی

مرحله ششم: چسباندن برگ‌ها بر روی کرباس

پس از خشک شدن برگ‌ها تقریبا اصلی‌ترین مرحله ساخت رانر رومیزی آغاز می‌شود. جایی که باید برگ‌ها را به ترتیب و با حوصله بر روی کرباس بچسبانید. در این مرحله چسب کاردستی را به قسمت پشت برگ‌ها زده و آن‌ها را بر روی پارچه بچسبانید. چیدمان برگ‌ها بر روی کرباس کاملا سلیقه‌ای است. اما نکته‌ای قابل توجه این است که حتی اگر برگ‌ها همپوشانی داشته باشند، نباید قسمتی از پارچه بدون برگ باقی بماند. به دلیل اینکه سطح کرباس به صورت مشبک بوده، ممکن است چسب به سطح دیگر آن منتقل شود و به میزکار شما بچسبد. برای رفع این مشکل پس از چسباندن برگ‌ها، پارچه بلند کنید تا از چسبیدن جلوگیری کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

آموزش دوخت کیف عینک فانتزی

[/box]

 

ساخت رانر رومیزی

مرحله هفتم: عریض‌تر کردن رانر

برای گسترش عرض رانر رومیزی، یک یا دو ردیف برگ دیگر به لبه‌های آن و از روی برگ‌های زیرین، بچسبانید. برای گسترش عرض رومیزی به ۱۰ اینچ، حدود دو تا سه ردیف دیگر برگ نیاز خواهید داشت.

ساخت رانر رومیزی

برای اینکه رومیزی جلوه زیباتری داشته باشد، برگ‌ها را به گونه ای تنظیم کنید که برآمدگی‌های برگ به سمت بیرون باشند و شکل برگ مشخص‌تر شود.

ساخت رانر رومیزی

این آموزش نیز پایان یافت. حال رانر را در وسط میز ناهارخوری خود بیاندازید و روی آن را با اجسام و المان‌های پاییزی نظیر میوه‌های پاییزی و … تزئین کنید. امیدواریم این آموزش از صورتی‌ها مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

برگرفته شده از:

ehow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.