آموزش تصویری ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

وجود یک دفترچه یادداشت در جیب هر شخص از جمله واجبات موفقیت و منظم بودن است. دفتر یادداشت‌های خالی برای ثبت ایده‌های خلاقانه‌ی ذهن، خاطرات، طراحی کردن، نوشتن جزئیات، نوشتن فهرست کارها و یا حتی یادآوری‌ها و تمام چیزهایی که برای منظم بودن لازم است، یک گزینه عالی می‌باشد. بهتر است نظم و زیبایی را در ظاهر دفترچه یادداشت نیز به نمایش بگذاریم. پس بهتر است آن‌ها را با استفاده از کاغذهای فانتزی و جالب شخصی سازی کنید. به همین منظور در این بخش از صورتی‌ها، ساخت دفترچه یادداشت فانتزی را آماده کرده‌ایم.

ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

با استفاده از این روش، می‌توانید طرح‌های مختلفی را بسازید و در جاهای مختلفی قرار دهید تا همیشه در دسترس‌تان باشند و در صورت نیاز، سریعا روی آن بنویسید. برای مثال، یک دفترچه یادداشت را بر کنار تخت خواب، درون کیف پول، ماشین و کوله پشتی خود نگه دارید. شما هرگز نمی‌دانید که یک ایده چه زمان به ذهن شما خطور می‌کند که در این صورت باید آن را ثبت کنید. ساخت این دفترچه یادداشت‌های فانتزی فقط چند دقیقه طول می‌کشد و دوستان و خانواده‌تان زمانی که کتاب‌های قشنگ شما را ببینند، از شما خواهش می‌کنند تا برای آن‌ها نیز تهیه کنید. پس از تهیه وسایل مورد نیاز، مراحل ساخت دفترچه یادداشت فانتزی را دنبال کنید تا دفترچه‌های زیبا و به درد بخور را به دست آورید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

  • کاغذ طرح دار در اندازه کاغذ A4
  • چند ورق کاغذ A4
  • گیره کاغذ
  • قیچی تیز
  • روبان، نوار کشی، نوار ریک راک و ریسمان

وسایل مورد نیاز برای ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

مراحل ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

پس از مهیا کردن، وسایل مورد، نیاز مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید و دفترچه یادداشت با طرح‌های فانتزی را به آسانی درست کنید.

مرحله اول

در ابتدا برای شروع، کاغذ رنگی و طرح دار را، به اندازه کاغذ A4 یا به طول و عرض ۲۱ در ۲۹٫۷ سانتی‌متر برش دهید. سپس تعداد ۴ یا ۵ برگ کاغذ A4 تهیه کنید و آن ها را به صورت مرتب، پشت سر هم قرار دهید.

مراحل ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

مرحله دوم

سپس مانند تصویر زیر، کاغذ طرح دارد و برگ‌های سفید را دقیقا از وسط تا کنید.

مراحل ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

مرحله سوم ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

سپس دوباره طبق تصویر زیر، کاغذها را بین کاغذ طرح دار، قرار دهید.

مراحل ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

مرحله چهارم

در مرحله چهارم ساخت دفترچه یادداشت فانتزی از گیره کاغذ استفاده می‌کنیم. در این مرحله از گیره کاغذ برای ثابت نگه داشتن، کاغذها و کاغذ طرح دار که همان روی جلدتان است، استفاده کنید.

مراحل ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

مرحله پنجم

با استفاده از چرخ خیاطی و سوزن ۹/۱۴ از ابتدا محل تاشده تا انتهای آن، بدوزید. پس از اتمام دوخت، گیره‌ها را درآورید. کلیّت ساخت دفترچه یادداشت فانتزی در این مرحله به پایان می‌رسد، اما در ادامه برای زیباتر شدن کار، قرار است برای آن یک بند، طراحی کنیم.

مراحل ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

مرحله ششم

برای بند دفترچه یادداشت، می‌توانید از روبان، ریسمان تا نوار کشی استفاده کنید که روال وصل کردن آن‌ها به دفترچه مشابه است. در اینجا، از نوار کشی استفاده شده است. برای شروع، دفترچه را باز کنید و یک قطعه نوار کشی را در اندازه چند سانتی‌متر بزرگتر از عرض دفترچه برش دهید.

ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

مرحله هفتم ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

نوار را به صورت حلقه دراورده و ابتدا و انتهای آن را به هم برسانید، سپس با استفاده از دوخت زیگ زاگ، آن را به حلقه تبدیل کنید.

ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

مرحله هشتم

مانند تصویر زیر، کش را در مرکز ستون دفترچه قرار دهید و آن را به دفترچه بدوزید.

مراحل ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

مراحل ساخت دفترچه یادداشت فانتزی در این مرحله به پایان رسید، دفترچه را ببندید و کش را دو آن بیاندازید. همانطور که گفته شد، شما می‌توانید از روبان و ریسمان نیز به عنوان بند دفترچه برای بسته نگه داشتن، آن استفاده کنید.

ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

آموزش ساخت دفترچه یادداشت فانتزی در اینجا به اتمام رسید و شما توانستید، با کمی خلاقیت، یک دفترچه یادداشت، زیبا بسازید، اما آیا از اهمیت داشتن دفترچه یادداشت در زندگی روزمره خود آگاه هستید؟ اگر به ساخت کاردستی و هنردستی علاقه دارید، این دفترچه را بسازید، اما اگر به دنبال موفقیت، زندگی منظم، بابرنامه و مدیریت زمان هستید، حتما یک دفترچه یادداشت، در اختیار داشته باشید. در ادامه به طور مختصر به اهمیت داشتن دفترچه یادداشت در زندگی و کاربردهای آن را بیان می‌کنیم.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چند ترفند بسیار خلاقانه برای برنامه ریزی

[/box]

داشتن دفتر یادداشت های روزانه حتی اگر فقط هر روزه چند کلمه یا جمله را یادداشت می‌کنید نیز می‌تواند یک روش ساده و ارزشمند برای ثبت ایده‌ها و سازماندهی آن‌ها و افکار شما باشد. یک دفترچه یادداشت روزانه، چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟ در ادامه به بررسی چند مورد از کاربردهای مهم آن می‌پردازیم.

ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

وسیله‌ای برای ثبت ایده‌ها

حتما برای شما هم پیش آمده است که هنگام انجام کارهای مختلف ناگهان جرقه ذهن شما شعله‌ور شده و یک فکر یا ایده‌ی جالب در یک زمینه خاص به سراغ شما می‌آید، اگر در همان لحظه جزئیات یا حتی کلیات آن را یادداشت نکنید، ممکن است برای همیشه از ذهن شما پاک شود. هرگز خودتان را گول نزنید که محال است آن را فراموش کنم. مطالعات نشان داده که نوشتن هر چیز با استفاده از خودکار و کاغذ، نیروی حافظه را تقویت می‌کند. بنابراین با نوشتن عقاید و ایده‌های خود می‌توانید آنها را راحت تر به خاطر بسپارید و ثبت کنید.

لیست کاری

کم و بیش همه افراد برای انجام امورات شغلی یا درسی خود، یک لیست در ذهن یا روی یک کاغذ دارند، که اگر شانس بیاورند، آن را فراموش نکنند یا کاغذ را گم نکنند، قرار است، آن را انجام دهند. bullet journal یا یک لیست کاری مرتب به شما کمک می‌کند که تمامی کارهای روزمره، هفتگی و حتی ماهانه‌ی خود را ثبت کنید. همچنین نوشتن لیست کاری بر روی کاغذ، باعث تعهد می‌شود که باید انجام شوند.

مرحله ساز

دفتر یادداشت یک روش بسیار خوب برای ثبت مراحل انجام یک کار در یک مکان قابل دسترسی می باشد. با برگشت به عقب، روند پیشرفت خود را از دست ندهید. در عوض، پیشرفت های خود را در نظر بگیرید و از آن به عنوان گامی برای حرکت رو به جلو استفاده نمایید.

صفحه آرزوها

از دفتر یادداشت خود به عنوان یک تخته آرزوی قابل حمل استفاده کنید. چند صفحه را به نقل قول‌ها، بریده‌ی مجلات، تصاویر یا هر چیز دیگری که برایتان الهام بخش هستند، اختصاص دهید. این امر باعث می‌شود برخیزید و در راستای اهداف خود تلاش کنید.

منبع این آموزش:

ehow.com

4 دیدگاه برای “آموزش تصویری ساخت دفترچه یادداشت فانتزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.