ساخت دستبند خوشه ای شیک با فیروزه

دستبند فیروزه‌ای

دستبند فیروزه‌ای – مدل جواهرات فیروزه‌ای یکی از مدل‌های دستبند می‌باشد که با وجود سنتی بودن در هر زمان دارای طرفدار بوده و بین خانم‌ها و دختران جوان خواهان بسیاری دارد.البته جواهرات فیروزه‌ای که امروز در بازار است با کمی تغییر مدرن تر شده است اما با توجه به خاصیت فیروزه همیشه ذهن را به ایام قدیم سوق می‌دهد.

دستبند فیروزه‌ای

در این مقاله از صورتی‌ها آموزش ساخت دستبند فیروزه‌ای را خدمت شما ارائه می‌دهیم که امیدواریم لذت ببرید.

 

ساخت دستبند فیروزه‌ای

وسایل مورد نیاز :

 • سنگ‌های مهره‌ای نامتقارن از جنس فیروزه مصنوعی یا نیمه قیمتی: ۲ رشته (معمولا این سنگ‌ها را به صورت رشته‌های بلند تسبیح مانند در بازار می‌فروشند)
 • رشته یا بند از جنس کتان یا ابریشم محکم
 • قلاب زینتی دستبند
 • قیچی

دستبند فیروزه‌ای

طریقه ساخت دستبند فیروزه‌ای :

ابتدا سه رشته بند هم اندازه و نسبتا بلند تهیه کنید و سر هر سه را با هم یکی کنید و به قلاب ببنید و در صورت نیاز اضافات آن را ببرید.

بهتر است بندها را بلندتر از اندازه‌ای که نیاز هست برش بزنید، زیرا در ادمه خواهید دید که باید بندها را در هم ببافید که این به طور طبیعی به اندازه بلندتری نیاز دارد.

دستبند فیروزه‌ای

سپس سنگ‌های فیروزه را از طریق سوزن به هر یک از بند ها وارد کنید.ممکن است اندازه و تعداد سنگ‌ها یکی نبوده و در یک راستا  نباشد،اتفاقا زیبایی این دستبند به خاطر همین نامتقارن بودن سنگ‌هاست.

اکنون همانند تصویر، سه رشته را در هم ببافید. البته بافتن این رشته‌ها کمی با بافتن معمولی متفاوت است، زیرا رشته در اینجا یکپارچه نیست و به همین دلیل هم باید از هر رشته یک و یا از بعضی دو عدد سنگ را به بالا بدهید و بندهای آن‌ها را یک بار ببافید و بعد دوباره این کار را تکرار کنید.

دستبند فیروزه‌ای

در نهایت هم رشته بافته شده را کاملا به دستتان اندازه کنید و انتهای بندها را به هم گره بزنید و آن را به سمت دیگر قلاب دستبند متصل کنید. برای اطمینان از اینکه باز نشود، می‌توانید به داخل آن چسب هم بزنید.

دستبند فیروزه‌ای

امیدوارم لذت برده باشید.

14 دیدگاه برای “ساخت دستبند خوشه ای شیک با فیروزه

 1. پریا گفته:

  مفید بود.اگه میشه آموزش ساخت دستبند رو تو مجله تون بیشتر کنید

 2. اوکيا گفته:

  متن هاتون عاليه??
  فقط اگه میشه عکس اتاق خواب های جدید بزاریم

 3. TINA گفته:

  ممنون خیلی خوب بود اما از وقتی به روز رسانی شده خیلی کمتر پست میذارید ??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.