ساخت دستبند بافت چرمی با چرم و دستبند دوستی

ساخت دستبند بافت چرمی

صورتی‌ها: اکسسوری‌ها از آن دسته مواردی است که دختران جوان علاقه‌ی بسیاری به استفاده از آن‌ها دارند. دستبند یکی از این اکسسوری‌هایی است که بیشترین محبوبیت را نیز دارد. دستبندها انواع و مدل‌های مختلفی در بازار دارند. اما گاها برخی دختران علاقه‌مند هستند که خودشان دستبند مد نظر خودشان را درست کنند. اگر تصمیم به ساخت دستبند گرفته‌اید اما ایده‌ی خاصی در ذهن ندارید ما ترکیب چرم و بافت را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این آموزش از هنرهای دستی صورتی‌ها آموزش ساخت دستبند بافت چرمی را خدمت شما آماده کرده‌ایم.

ساخت دستبند بافت چرمی

ساخت دستبند بافت چرمی

دستبند چرم جزء یکی از زیباترین و مقاوم‌ترین اکسسوری‌های دخترانه می‌باشد. از این رو دختر خانم‌های جوان برای هماهنگی استایلشان گاهی به سراغ دستبندهای چرم می‌روند. اگر به سراغ به این آموزش آمده‌اید باید قبل از اینکه آن را انجام دهید، کمی با اصول اولیه چرم دوزی آشنا باشید. البته اگر آشنا هم نباشید، این آموزش تا حد قابل توجهی آسان و قابل انجام است. برای ساخت دستبند بافت چرمی بدون شک نیاز به یک دستبند دوستی و چرم خواهید داشت. البته دستبند دوستی را خودتان نیز می‌توانید بسازید. پس از تهیه چرم به سراغ مراحل آموزش ساخت دستبند بافت چرمی با چرم و دستبند دوستی می‌رویم. مراحل به صورت گام به گام با تصاویر خدمت شما آماده شده است.

مراحل ساخت دستبند بافت چرمی:

برای ساخت دستبند بافت چرمی این مراحل را به ترتیب طی کنید.

گام اول

قبل از هر چیز باید دستبند دوستی را ببافید. می‎توانید از دستبند‌ آماده استفاده کنید یا خودتان دستبند را با ترکیب رنگ دلخواه‌تان ببافید. اگر قصد درست کردن دستبند دوستی را درید، می‌توانید آموزش زیر را دنبال کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

آموزش بافت دستبند دوستی

[/box]

آموزش بافت دستبند دوستی

گام دوم

پس از ساخت دسبتند دوستی، به ادامه آموزش ساخت دستبند بافت چرمی می‌پردازیم. برای برش دستبند می‌توانید از الگوهایی که در تصاویر زیر می‌بییند، استفاده کنید. الگوی پایینی برای برش جزییات و الگوی پایینی برای سوراخ‌های دستبند است. قسمت مربوط به سگک هم باید متناسب با اندازه سکگی که دارید، تنظیم کنید. البته یک تغییر دیگر هم باید روی محل قرارگیری سوراخ سگک ایجاد کنید. سوراخ پین سگک باید حدود ۵ میلی‌متر از لبه فاصله داشته باشد. بهتر است این قطعات را از چرم ۱ تا ۱.۵ میلی‌متری ببرید تا دستبند بهتر روی دست بنشیند. برای برش روی دستبند، ابتدا با پانچ گرد دو سوراخ در دو طرف برش ایجاد کنید. سپس با کاتر و خط‌کش قسمت وسط آن‌ها را هم خالی کنید.

ساخت دستبند بافت چرمی

الگوی این دستبند را می‌توانید به طور مستقیم از طریق لینک زیر دانلود کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

الگوی دستبند

[/box]

گام سوم

قطعه چرم اصلی را بردارید و آن پشت و رو بر روی میزکارتان قرار دهید. دستبند را از دو طرف به برش روی آن بچسبانید. در ادامه دستبند را با کوک سفت خواهیم کرد.

ساخت دستبند بافت چرمی

گام چهارم

سگک را به سرِ دستبند اضافه کرده و زبانه چرمی را از درون آن رد کنید. اطمینان حاصل کنید که این زبانه آنقدر بلند باشد که بعدا بتوانید آن را از جلو بدوزید. البته نباید آنقدر هم بلند باشد که از برش روی دستبند دیده شود.

ساخت دستبند بافت چرمی

گام پنجم

با کمک الگویی که دانلود کرده‌اید، سوراخ‌های لبه برش جلوی دستبند را با سوراخ‌کن ایجاد کنید. فاصله بین سوراخ‌ها حدود یک سانتیمتر است و تعداد سوراخ‌ها در هر دو طرف هم باید یکسان باشد.

ساخت دستبند بافت چرمی

گام ششم

برای کاهش ضخامت دستبند بافت چرمی و مقاوم‌تر شدن آن، لبه‌های برش جلویی را به پشت دستبند تا بزنید. سپس داخل قسمت تا شده چسب بزنید و با گیره آن را ببندید تا چسب خشک شود. به قسمت بافت دستبند چسب نزنید و به خاطر داشته باشید اینکار فقط برای ثابت کردن موقتی قبل از دوخت است. در این مرحله هم از چسب ماتیکی استفاده کنید.

ساخت دستبند بافت چرمی

گام هفتم

بعد از خشک شدن چسب، گوشه‌های دستبند بافت چرمی را با کاتر ببرید تا لبه‌های آن گرد شوند.

ساخت دستبند چرمی

گام هشتم

حالا باید کناره‌های دستبند دوستی را سوراخ کرده تا بتوانید دوخت دستبند را کامل کنید. برای سوراخ کردن کناره‌های دستبند می‌توانید از چرخ خیاطی استفاده کنید. محل سوراخ‌ها را زیر سوزن بگذارید و چرخ را با دست‌تان بچرخانید.

ساخت دستبند چرمی

گام نهم

بعد از اینکه سوراخ‌ها را کامل کردید، می‌توانید دوخت دستبند بافت چرمی را آغاز کنید. دور تا دور دستبند را بدوزید و زبانه سگک را هم با کوک ثابت کنید.

ساخت دستبند چرمی

گام دهم

حالا باید دور تا دور دستبند دوستی را از روی سوراخ‌هایی که ایجاد کرده‌اید، کوک بزنید. به این ترتیب دستبند بافت روی دستبند چرمی ثابت می‌شود و به راحتی از آن جدا نخواهد شد. برای گرد ماندن دوخت دو سر دستبند هم می‌توانید از یک سکه کمک بگیرید.

ساخت دستبند چرمی

گام یازدهم

آخرین مرحله از ساخت دستبند بافت چرمی دوخت پشت دستبند می‌باشد. به این ترتیب لبه‌ها روی هم قرار می‌گیرند و دستبند از زیر متورم نخواهد کرد. دقت کنید هنگام دوخت دستبند، نباید دستبند دوستی را بدوزید.

ساخت دستبند چرمی

گام دوازدهم

برای ایجاد سوراخ‌های سگک از الگوهایی که دانلود کرده‌اید، استفاده کنید.

ساخت دستبند چرمی

گام سیزدهم

دستبند بافت چرمی را از وسط تا کنید و نوار چرمی کوچکی که بریده‌اید را دور آن بپیچید. سایز حلقه را علامت بزنید و نوار را از روی علامت بدوزید یا با منگنه قفل کنید. سپس حلقه را دور دستبند قرار بدهید.

ساخت دستبند چرمی

گام آخر

به این ترتیب و به همین سادگی ساخت دسبتند بافت چرمی به اتمام رسید.

ساخت دستبند چرمی

شما می‌توانید از همین روش ساخت دستبند استفاده کنید و به جای دستبند دوستی بافت‌ها یا وسایل تزیینی دیگری داخل برش قرار بدهید.

برگرفته شده از:

instructables

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.