آموزش ساخت حوله آویز آشپزخانه

ساخت حوله آویز آشپزخانه

صورتی‌ها: حوله آشپزخانه برای خانم‌های خانه‌دار در آشپزخانه یک وسیله پرکاربردی است. حال می‌توانید حوله‌های آشپزخانه معمولی خود را به چیزی جذاب تر و راحت تر تبدیل کنید. به جای اینکه حوله را روی کمد یا پیشخوان قرار دهید و در برخی موارد حتی آن را گم کنید، با تبدیل آن به حوله آویز آشپزخانه آن را از دستگیره اجاق آویز کرده و به راحتی از آن استفاده کنید. به همین منظور در این بخش، ساخت حوله آویز آشپزخانه را خدمت کدبانوهای عزیز و همراهان مجله آماده کرده‌ایم.

ساخت حوله آویز آشپزخانه

ساخت حوله آویز آشپزخانه

از طرفی ایجاد یک حوله آویز یک راه سرگرم‌کننده، سریع و ارزان برای رسیدن به سر و وضع آشپزخانه است. حتی اگر شما در مرحله‌ای قرار دارید که خیاطی را به طور مقدماتی یاد گرفته‌اید می‌توانید به راحتی این پروژه را انجام دهید. برای اجرای این پروژه تنها به یک حوله آشپزخانه معمولی و کمی روبان برای زیباسازی و … نیاز خواهید داشت. وسایل و ابزار ساخت وله آویز آشپزخانه را در لیست زیر مشاهده می‌کنید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت حوله آویز آشپزخانه:

  • حوله آشپزخانه
  • قیچی تیز
  • نوار اندازه‌گیری
  • روبان عریض در اندازه‌ی ۱ اینچ (۲٫۵۴ سانتی‌متر) بیشتر از عرض حوله
  • روبان باریک در اندازه‌ی ۸ اینچ (۲۰٫۳۲ سانتی‌متر) بیشتر از عرض حوله
  • سوزن ته گرد
  • سوزن قفلی

ساخت حوله آویز آشپزخانه

مراحل ساخت حوله آویز آشپزخانه:

پس از تهیه کردن ابزار و وسایل موردنیاز برای ساخت حوله آویز آشپزخانه مراحل ساخت را که به صورت گام به گام آماده شده است، دنبال کنید.

گام اول

در گام اول آموزش ساخت حوله آویز ابتدا عرض حوله را اندازه‌گیری کنید. سپس دو قطعه از روبان عریض به اندازه ۲٫۵۴ سانتی‌متر بیشتر از عرض اندازه‌گیری شده، تهیه کنید.

گام دوم

اولین روبان عریض را با فاصله ۴ اینچی ۱۰٫۱۶ سانتی‌متری از لبه‌ی بالایی حوله قرار دهید و دومین روبان را نیز به همان اندازه پایین‌تر از اولین روبان بر روی حوله جایگذاری کنید. سپس هر دو روبان را در محل‌هایی که قرار داده‌اید با استفاده از سوزن ته‌گرد بر روی حوله پین کنید. دقت داشته باشید که از هر طرف روبان‌ها ۱٫۲۷ سانتی‌متر معلق باشد.

ساخت حوله آویز آشپزخانه

گام سوم

قسمت‌های اضافی را در هنگم پین کردن و پیش از دوختن مانند تصویر پایین به زیر روبان تا کنید.

ساخت حوله آویز آشپزخانه

گام چهارم

سپس قسمت بالا و پایین روبان‌ها را به صورت سراسری با استفاده از چرخ خیاطی بدوزید و همانطور که گفته شده ابتدا و انتهای آن را آزاد بگذارید تا این روبان یک غلاف برای عبور روبان باریک‌تر باشد.

ساخت حوله آویز آشپزخانه

گام پنجم

در این مرحله باید روبان‌های باریک را اندازه‌گیری کرده و برش بزنید. برای اینکار عرض حوله را اندازه بگیرید و دو قطعه روبان به اندازه‌ی ۸ اینچ یا ۲۰٫۳۲ سانتی‌متر بیشتر از اندازه‌ی گرفته شده، ببرید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

آموزش دوخت دامن بچه گانه از پلیور قدیمی

[/box]

ساخت حوله آویز آشپزخانه

گام ششم آموزش ساخت حوله آویز آشپزخانه

یک سمت روبان باریک را به سوزن قفلی وصل کنید. سپس آن را از میان پوششی که در مرحله پیش ایجاد کرده‌اید، عبور دهید. روبان دوم را نیز به همین ترتیب از پوشش دوم رد کنید.

ساخت حوله آویز آشپزخانه

گام هفتم

حوله را با کشیدن روبان باریک‌تر تا زمانی که حوله شما به نصف عرض اصلی برسد، جمع کنید. اطمینان حاصل کنید که طول نوار باریک در هر دو طرف یکسان باشد. سپس در انتها، آن‌ها را به حوله پین کنید. برای هر دو روبان باریک این کار را انجام دهید.

ساخت حوله آویز آشپزخانه

گام هشتم

زمانی که از اندازه‌های مطمئن شدید، محل خروج روبان‌ها را با استفاده از چرخ خیاطی مانند تصویر زیر، بدوزید. در انتها مطمئن شوید که سوزن‌ها را از روی حوله خارج کرده‌اید.

ساخت حوله آویز آشپزخانه

در این مرحله ساخت حوله آویز آشپزخانه به اتمام رسید. برای استفاده از آن، حوله را در محل مورد نظر آویز کنید. برای اینکار باید آن را از قسمت بالایی تا کنید تا دو روبان روی هم بیافتند. سپس روبان‌های باریک را در هر سمت به یکدیگر گره بزنید. مشاهده می‌کنید حلقه موردنیاز ایجاد می‌شود.

ساخت حوله آویز آشپزخانه

امیدواریم از این بخش صورتی‌ها لذت برده باشید.

برگرفته شده از:

ehow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.