آموزش ساخت حلقه دستمال سفره

ساخت حلقه دستمال سفره

در هنگام مهمانی و مراسمات مختلف، برای تزیین و چیدمان سفره ایده‌های مختلفی وجود دارد که نیاز نیست همیشه هزینه‌های زیادی برای آن‌ها کنید. می‌توانید با داشتن کمی حوصله و خلاقیت و البته دنبال کردن اید‌ه‌های مختلف در مجلات مختلف وسایل شیک و کاربردی برای سفره‌آیی مهمانی‌های خود بسازید. حلقه دستمال سفره یکی از این وسایل‌های سفره‌آیی است که زیبایی و جلوه خاصی را بر سر سفره غذا ایجاد می‌کند. در این بخش از آموزش‌های هنردستی صورتی‌ها آموزش ساخت حلقه دستمال سفره را خدمت شما ارائه می‌دهیم. این حلقه دستمال سفره را به راحتی می‌توانید با هر رنگی درست کنید تا متناسب با وسایل‌تان باشد. این دستمال سفره هم کم هزینه است و هم راحت و سریع درست می‌شود. در ادامه همراه ما باشید.

ساخت حلقه دستمال سفره

ساخت حلقه دستمال سفره

این حلقه دستمال سفره از چرم ساخته خواهد شد که تهیه آن کار دشواری نیست و به راحتی می‌توانید در بازار آن را پیدا کنید. وسایل و ابزار برای ساخت حلقه دستمال سفره را در لیست زیر مشاهده می‌کنید.

وسایل و ابزار مورد نیاز برای ساخت حلقه دستمال سفره:

  • تکه‌های چرم با ضخامت ۱/۸ اینچ (۰٫۴ سانتی‌متر)
  • قیچی
  • ابزار برش (چاقو)
  • تخته برش
  • بند چرمی ۳/۴ اینچ (۱٫۹ سانتی‌متر) به طول ۶ اینچ یا ۱۵ سانتی‌متر برای هر حلقه دستمال
  • رنگ نقاشی (اختیاری)
  • براش نقاشی (اختیاری)
  • چسب نواری (اختیاری)

وسایل و ابزار مورد نیاز برای ساخت حلقه دستمال سفره

مراحل ساخت حلقه دستمال سفره:

صورتی‌ها: پس از تهیه کردن وسایل اجباری و اختیاری برای ساخت حلقه دستمال سفره مراحل ساخت زیر را به ترتیب دنبال کنید.

مرحله اول

در مرحله اول از ساخت حلقه دستمال سفره، باید شکل مورد نیاز را برش دهید. برای ساخت این حلقه دستمال سفره به دو نوع شکل نیاز خواهید داشت. این حلقه به شکل برگ درخت خواهد بود. پس برای ایجاد هر حلقه یک برگ و یک بند نیاز است. پس با استفاده از قیچی در ابتدا برای هر حلقه، یک قطعه چرم به شکل قطره باران برش دهید. ارتقاع قطعه برش داده شده در حدود ۱۰ سانتی‌متر و عرض آن در عریض‌ترین قسمت در حدود ۵ سانتی‌متر باشد. هر تعداد که حلقه می‌خواهید باید به همان تعداد از این شکل ایجاد کنید.

ساخت حلقه دستمال سفره

مرحله دوم

در این مرحله باید شکاف‌های برگ را بر روی قطعه برش داده شده، ایجاد کنید. با استفاده از ابزار برش چرم بر روی تخته برش، شکاف‌هایی مانند شکل زیر در لبه‌های قطره ایجاد کنید.

ساخت حلقه دستمال سفره

شکل به وجود آمده مانند شکل زیر خواهد بود.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

ایده‌های تزیین و طراحی ماگ و لیوان دسته‌دار

[/box]

ساخت حلقه دستمال سفره

مرحله سوم

مرحله سوم ساخت حلقه دستمال سفره اختیاری بوده و بیشتر به منظور زیباسازی انجام می‌شود. در این مرحله اگر می‌خواهید برگ‌ها را رنگ آمیزی کنید، مقداری چسب نواری به قسمتی از برگ بچسبانید. این قسمت محلی خواهد بود که نمی‌خواهید رنگ آمیزی شود. با استفاده از براش رنگ آمیزی و رنگ نقاشی، قسمتی که چسب نزده‌اید را رنگ آمیزی کنید.

ساخت حلقه دستمال سفره

پس از این که رنگ خشک شد، نوار را از روی شکل بکنید.

ساخت حلقه دستمال سفره

مرحله چهارم

در این مرحله شکاف‌های عمودی به اندازه ۲٫۵ سانتی‌متر در انتهای برگ، برش دهید. سپس آن به اندازه ۱٫۵ سانتی‌متری از سطح برگ و قسمت برش داده شده، فاصله ایجاد کنید. سپس بند چرمی را از درون شکاف بگذارنید و برگ را در وسط بند چرمی قرار دهید.

ساخت حلقه دستمال سفره

مرحله پنجم

پس از عبور بند از درون شکاف، در یک سمت بند به اندازه ۱٫۵ سانتی‌متر فاصله از لبه، شکافی از بالا به پایین ایجاد کنید. زمانی که نیم سانتی‌متری لبه‌ی پایین رسیدید، برش را متوقف کنید. سپس در انتهای دیگر بند، همین روال را تکرار کنید با این تفاوت که این بار برش را از پایین به بالا بزنید. این دو شکاف به عنوان قفل بند کاربرد خواند داشت.

ساخت حلقه دستمال سفره

مرحله ششم

بند را به صورت حلقه درآورده و دو شکاف ایجاد شده را به همدیگر قفل کنید.

ساخت حلقه دستمال سفره

ساخت حلقه دستمال سفره در این مرحله به اتمام رسید و مشاهده کردید که چقدر ساده می‌توانید برای سفره‌آرایی‌های خود ایده‌های مختلفی را پیاده‌سازی کنید.

ساخت حلقه دستمال سفره

با این روش می‌توانید حلقه‌های بیشتری را در اشکال و رنگ‌های مختلف ایجاد کنید و به سفره‌ی خود زینت دهید.

برگرفته شده از:

ehow.com

3 دیدگاه برای “آموزش ساخت حلقه دستمال سفره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.