آموزش مرحله به مرحله و تصویری ساخت جغد با میوه کاج

کاردستی با میوه کاج

جغد در واقع یکی از پرندگان بسیار بامزه و دوست داشتنی است که به دلیل قیافه‌ی خاصش در بین افراد محبوب شده و حیوان مورد علاقه‌ی آن‌ها می‌باشد. از این رو المان‌های این حیوان می‌تواند به عنوان یک اِلمان دکوری استفاده شود. روش‌های مختلفی برای ساخت این حیوان در ابعاد کوچکتر به عنوان عروسک وجود دارد که یکی از آن‌ها میوه کاج به دلیل شباهتش به جغد است. در این بخش آموزش ساخت جغد با میوه کاج را به طور قدم به قدم ارائه می‌دهیم.

ساخت جغد با میوه کاج

ساخت جغد با میوه کاج

صورتی‌ها: به دلیل شباهت تنه‌ی جغد به میوه کاج، این میوه یک گزینه‌ی ایده‌آل برای تبدیل شدن به عروسک جغد است. جغد از نظر بدنی دارای گردنی بسیار کوتاه و کلفت است که تشخیص آن از تنه‌ی او غیرممکن است. به همین دلیل برای ساخت جغد از میوه کاج می‌توانیم استفاده کنیم.

برای ساخت جغد برفی علاوه بر میوه کاج به مقداری پنبه نیاز دارید. اگر در خیابان پر پرنده‌ی سفید رنگی پیدا کردید که خوشبحالتان وگرنه می‌توانید با از پرهای سفید مصنوعی استفاده کنید. به طور کلی ابزار و وسایل مورد نیاز برای ساخت جغد با میوه کاج به شرح زیر است.

وسایل مورد نیاز برای ساخت جغد با میوه کاج:

 • مخروط کاج
 • توپ‌های پنبه‌ای
 • قلم مو یا برس رنگ نازک
 • پرهای سفید
 • چسب حرارتی
 • نمد سفید و نارنجی
 • قیچی
 • چشم عروسک

مراحل درست کردن عروسک جغد برفی با میوه درخت کاج:

پس از تهیه ابزار و وسایل مورد نیاز، مراحل ساخت جغد با میوه کاج را به صورت مرحله به مرحله دنبال کنید.

گام اول: انتخاب مخروط مناسب

شرایط مناسبِ مخروط برای به کار بردن آن به عنوان تنه جغد به این صورت است که این مخروط باید به طرز قابل قبولی متقارن و عمودی بوده و البته در اندازه‌ی متوسطِ رو به کوچک باشد. چون در این صورت مقدار پنبه‌ی استفاده شده کمتر خواهد بود. همچنین از میوه‌های بالغ‌تر استفاده کنید، فاصله‌ی بین لبه‌های آن بازتر باشند.

ساخت جغد با میوه کاج

گام دوم: پنبه‌ها را جدا کنید

پنبه‌ها معمولا به صورت فشرده شده و توپی هستند پس نیاز است برای استفاده، آن‌ها را از هم جدا کنید. سعی کنید هر چقدر می‌توانید آن‌ها را از هم جدا کنید تا نرم‌تر شوند و راحت تر در بین مخروط قرار گیرند.

آموزش ساخت جغد

گام سوم ساخت جغد با میوه کاج

حالا در این مرحله تکه‌های جدا شده‌ی پنبه را در بین لایه‌های مخروط قرار دهید. برای این کار از یک جسم نسبتا نوک تیز نظیرِ قسمت دسته‌ی شانه استفاده کنید. اگر پنبه را محکم کنید، برای نگه داشتن آن نیازی به هیچ چسبی نخواهید داشت. این کار را تا زمانی که تنه‌ی مخروط کاملا سفید به نظر برسد، ادامه دهید.

ساخت جغد با میوه کاج

گام چهارم: بال‌های جغد را اضافه کنید

برای بال‌ها، ما از پرهای سفید کوچک استفاده می‌کنیم که می‌توانید در فروشگاه صنایع دستی پیدا کنید. در ابتدا تصمیم بگیرید که کدام طرف مخروط جلوی جغد قرار خواهد گرفت. سپس یک پر را با استفاده از چسب حرارتی به سمت چپ و یکی به سمت راست بچسبانید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه این مطالب را نیز بخوانید:

آموزش دوخت کفش نمدی برای نوزاد

[/box]

آموزش ساخت جغد

دقت داشته باشید که پرها را به گونه بر روی بدنه قرار دهید که از سمت جلو کاملا دیده شوند.

ساخت جغد با میوه کاج

گام پنجم ساخت جغد با میوه کاج

در این مرحله دایره‌ای را به عنوان سر جغد از نمد سفید جدا کنید.

کاردستی با میوه کاج

از نظر ظاهری سر جغد از روبرو با در نظر گرفتن گوش‌هایش شبیه به یک قلب است. پس دایره‌ی بریده شده را تبدیل به یک قلب مانند تصویر زیر کنید.

کاردستی با میوه کاج

گام ششم: چشم‌ها و نوک را اضافه کنید

حالا زمان آن است که چشم‌های جغد را بر روی قسمت صورت آن اضافه کنید. برای اینکار مانند تصویر زیر بر دو نقطه چسب حرارتی بر روی سر بزنید و چشم‌ها را نزدیک به هم بر روی صورت بچسبانید.

ساخت جغد با میوه کاج

برای قسمت نوک نیز از نمد نارنجی رنگ استفاده خواهیم کرد. برای اینکار یک مثلث کوچک را از نمد نارنجی جدا کنید و با چسب حرارتی آن را درست زیر چشم قرار دهید. منقار جغد معمولا سیاه و نارنجی نیست. این رنگ را می‌توانید به طور سلیقه‌ای انتخاب کنید. برای اینکه طبیعی‌تر نیز به نظر برسد می‌توانید رنگ آن را نیز سفید انتخاب کنید.

آموزش ساخت جغد

گام هفتم: سر را به بدن بچسبانید

تقریبا به اتمام ساخت جغد با میوه کاج رسیده‌ایم. در این مرحله کافی است با استفاده از چسب حرارتی سر را به تن جغد بچسبانید.

کاردستی با میوه کاج

حالا می‌توانید چندین جغد برفی درست کنید و آن‌ها را بر روی شاخه یک درخچه قرار دهید و از آن به عنوان یک المان دکوری با مزه استفاده کنید.

کاردستی با میوه کاج

هچنین می‌توانید بدون استفده از پنبه و نمدهای تیره‌تر یک جغد معمولی بسازید. امیدواریم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

مراحل ساخت جغد با میوه کاج به پایان رسید. لطفا نظرات خودتان را در مورد این آموزش برای ما کامنت کنید. ممنون که همراه ما بودید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه این مطالب را نیز بخوانید:

آموزش تصویری ساخت عروسک مینیون با نمد

ساخت عروسک زیبا با جوراب و پارچه

[/box]

1 دیدگاه برای “آموزش مرحله به مرحله و تصویری ساخت جغد با میوه کاج

 1. فریماه ? گفته:

  لطفا چند تا ویدیو از بازی – گاچالایف – بزاری ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.