ساخت بطری آرزو: چگونه به آسانی یک بطری آرزو بسازیم؟

ساخت بطری آرزوها

بطری شیشه‌ای جزء بهترین موارد برای طرفداران کاردستی است. می‌شود با آن ده‌ها وسیله کاربردی در صدها مدل مختلف ساخت. از گلدان و چراغ تزیینی گرفته تا بطری آرزوها! در این بخش از هنرهای دستی صورتی‌ها برای علاقه‌مندان به ساخت وسایل دکوری آموزش ساخت بطری آرزوها را ارائه می‌دهیم که در چند دقیقه آماده می‌شود و بسیار زیبا است.

ساخت بطری آرزوها

ساخت بطری آرزوها

بطری آرزوها یکی از مواردی است که می‌توانید با استفاده بطری‌های شیشه‌ای بسازید. بطری آرزوها اغلب جنبه‌ی دکوری دارد اما می‌توانید از آن به عنوان یک هدیه و حتی یک نگهدارنده هدیه استفاده کنید و کادوی خود را درون آن قرار دهید. همچنین می‌توانید به عنوان یک وسیله دکوری و تزئینی در شلف‌های منزل خود به کار ببرید.

معمولا درب بطری آرزوها به صورت چوب‌پنبه‌ای است و یک حس اسرار آرامیز به آن می‌دهد. برای ساخت بطری آرزو شما به چند عدد وسیله‌ای تزئینی مانندِ شیشه کوچک با درب چوب پنبه‌ای، شن سفید، رنگ غذا و مقداری سیم تزئینی نیاز دارید که می‌توانید از مراکز خرید و فروش این وسایل تزئینی به راحتی آن‌ها را تهیه کنید. ابزار و وسایل مورد نیاز برای ساخت بطری آرزوها به شرح زیر می‌باشد.

ساخت بطری آرزوها

وسایل مورد نیاز برای ساخت بطری آرزوها:

  • شن سفید و سبک (می‌توانید شن و ماسه را از فروشگاه‌های صنایع دستی تهیه کنید)
  • رنگ خوراکی (می‌توانید از هر دو نوع مایع یا ژلی استفاده کنید)
  • دو عدد بطری شیشه‌ای با در چوب پنبه
  • ظرف یکبار مصرف
  • کیسه فریزر
  • ورق مومی
  • چسب و کاغذ برای ساخت قیف
  • سیم تزیینی (اختیاری)

پس از تهیه ابزار و وسایل مورد نیاز، مراحل ساخت بطری آرزوها را به صورت گام به گام دنبال کنید.

مرحله اول: شن را رنگ کنید:

همانطور که در نمونه تمام شده مشاهده می‌کنید، درون این بطری آرزوها از شن‌های رنگی استفاده شده است. شما می‌توانید هنگام خرید شن، شن رنگی خریداری کنید که به مراتب هزینه‌ی آن بالاتر از شن سفید می‌باشد. ولی در عوض می‌توانید مانند ما شن سفید و سبک خریداری کنید و با رنگ‌های خوراکی که در کمد آشپزخانه قرار دارد، آن را رنگ کنید.

پس پیش از هر چیز باید شن داخل بطری آرزوها را به رنگ دلخواه‌تان تبدیل کنید. برای اینکار مقداری شن را داخل کیسه بریزید و ۱۰ قطره رنگ غذای قرمز به آن اضافه کنید. کیسه را به خوب تکان دهید و با انگشتانتان آن‌ها را به خوبی ور دهید تا شن کاملا رنگی شود. اگر از رنگ شن راضی نبودید، پنج قطره دیگر رنگ اضافه کنید. همین طور پیش بروید تا به رنگ دلخواهتان برسید. همین کار را برای رنگ‌های دیگر هم تکرار کنید.

سپس روی یک سینی یا بشقاب یکبار مصرف را با کاغذ مومی بپوشانید و شن رنگی را روی آن بریزید. شن را به خوبی در همه جای سینی پخش کنید و یک شب صبر کنید تا کاملا خشک شود.

ساخت بطری آرزوها

مرحله دوم  ساخت بطری آرزوها:

همین که صبح روز بعد شن‌ها خشک شدند، یعنی به اتمام کار نزدیک شده‌ایم. اصلی‌ترین کارِ این آموزش همین رنگ کردن شن بود. پس از اینکه شن‌های شما خشک شد، باید آن‌ها را درون بطری شیشه‌ای انتقال دهید.

به دلیل اینکه دهانه‌ی این بطری‌ها بسیار کوچک است، باید در هنگام انتقال کمی دقت کنید تا شن به زمین نریزد. برای راحتی کار بهتر است از یک قیف یا قیف کاغذی استفاده کنید. به همین منظور یک قیف کاغذی بسازید و شن رنگی را داخل بطری‌ها بریزید و درب چوب پنبه‌ای آن را بگذارید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

آموزش ساخت تراریوم با شن رنگی

[/box]

ساخت بطری آرزوها

مرحله سوم: بطری آرزوها را تزیین کنید

و اما آخرین مرحله ساخت بطری آرزوها که یک گام اختیاری است. اگر دوست ندارید بطری‌ها خیلی ساده باشند، می‌توانید دورشان را با کمی سیم یا طناب تزیینی، تزئین کنید. در بطری را ببندید و کمی سیم به شکل دلخواهتان دور بطری بپیچید. سیمی که برای اینکار استفاده می‌کنید نباید خیلی سفت یا خیلی نرم باشد. البته می‌توانید از روش‌های دیگر تزیین شیشه هم برای تزیین بطری آرزوها استفاده کنید. حالا بطری آرزوهای شما آماده است.

ساخت بطری آرزوها

شما می‌توانید از ایده‌های مختلفی برای ساخت و حتی تزئین بطری آرزوها استفاده کنید. حالا می‌توانید آرزوهایتان را روی یک کاغذ بنویسید و داخل این بطری‌ها بگذارید. یا اینکه از آن‌ها فقط در دکورهای مختلف استفاده کنید و یا هدایای کوچکی که تدارک دیده‌اید را درون آن بگذارید و آن را کادو دهید

آموزش ساخت بطری آرزوها به اتمام رسید. امیدواریم از این بخش لذت برده باشید. ممنون از همراهی‌تان.

برگرفته شده از: instructables.com

7 دیدگاه برای “ساخت بطری آرزو: چگونه به آسانی یک بطری آرزو بسازیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.