آموزش ساخت اوریگامی قو با روشی ساده و آسان

ساخت اوریگامی قو

حتما در مطالب پیشین در مورد اوریگامی مطالبی را خوانده‌اید. اگر نه باید بگوییم که ارویگامی هنری است که با استفاده از تا کردن کاغذ، آن را به اشکال مختلفی تبدیل می‌کند. یکی از اوریگامی‌های ساده و قدیمی ارویگامی قو است. بسیاری از افرادی که می‌خواهند ساخت اوریگامی را تجربه کنند، معمولا دوست دارند با یکی از معروف‌ترین اوریگامی‌ها، یعنی اوریگامی پرنده درنا شروع کنند. اما این کار یکی از سخت‌ترین‌ها در زمینه ارویگامی نیز می‌باشد. این درحالی است که ساخت اوریگامی قو یکی از ساده‌ترین‌ها بوده که تنها به یک قطعه کاغذ مربع و چند دقیقه زمان احتیاج دارد. در نهایت شما با یک قوی زیبا مواجه خواهید بود که به راحتی می‌تواند سرپا بماند. با ما همراه باشید.

ساخت اوریگامی قو

ساخت اوریگامی قو

شما می‌توانید از این مدل ارویگامی‌ها به عنوان یک وسیله دکوری مینیمال استفاده کنید و یا با ساخت تعداد زیادی از آن‌ها یک نمایش عروسکی شیک اجرا کنید. همانطور که گفته شد، برای ساخت ارویگامی قو یا به طور کلی هر اوریگامی دیگر، نیازی به ابزار خاصی نیست و کاغذ، دقت و زمان تنها فاکتورهای مورد نیاز هستند. اگر آماده‌اید، مراحل ساخت ارویگامی قو را به صورت گام به گام دنبال کنید.

مراحل آموزش ساخت اوریگامی قو:

برای اینکه اوریگامی خود را زیبا بسازید بهتر است که عجله نکرده و مراحل زیر را به ترتیب و با حوصله طی کنید.

مرحله اول:

اگر کاغذ شما دارای دو رنگ، رنگی که می‌خواهید به عنوان تنه‌ی قو باشد را رو به میز و طرف سفید یا رنگ غیر اصلی را رو به خودتان قرار دهید. سپس کاغذ را به صورت مورب تا کنید و دوباره به حالت اولیه برگردانید. حالا مانند تصویر سوم، گوشه‌های کاغذ را به وسط تا کنید. حالا کار را پشت و رو کنید.

ساخت اوریگامی قو

مرحله دوم برای ساخت ارویگامی قو:

در این مرحله از ساخت اوریگامی قو مانند تصویر شماره ۵، باید لبه‌های مشخص شده در تصویر را به صورت ذهنی بر روی کار، مشخص کنید. سپس لبه‌ی سمت راست را تا وسط کار، تا کنید. سپس لبه‌ی سمت چپ را مانند سمت مخالف، به وسط تا کنید. حالا مانند تصویر ۷ محل مشخص شده را، تعیین کنید و گوشه‌ی پایینی را تا محل در نظر گرفته شده، تا کنید. حالا برای ایجاد سر قو، بخش کوچک مشخص شده در تصویر ۹ را به سمت پایین تا کنید.

ساخت اوریگامی قو

مرحله سوم ساخت ارویگامی قو:

حالا کل کار اعم از سر و تنه قو را به صورت تصویر زیر از وسط تا کنید. پس از اینکه کل کار را از وسط تا کردید، با نگه داشتن تنه‌ی قو، سر آن را مانند تصویر ۱۲ به بالا بکشید و در محلی که مناسب، تنظیم کنید.

ساخت اوریگامی قو

پس از پایان کار، اگر نتیجه‌ی آن کمی بهم ریخته به نظر می‌رسد، نگران نباشید. مباحث مربوط به اوریگامی با تمرین و تکرار و ساخت مدل‌های جدید میسر خواهد بود. فقط باید دقت داشته باشید که چین و تاهایی که درست می‌کنید، حدالامکان دقیق و درست باشند تا در نتیجه‌ی مطلوبی به دست بیاید.

برگرفته شده از: thesprucecrafts

4 دیدگاه برای “آموزش ساخت اوریگامی قو با روشی ساده و آسان

  1. ستایش;) گفته:

    صورتی ها واقعا ممنونم من عااااشق اوریگامیم بازم بذارین لطفااا*-*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.