آموزش ساخت استند گلدان با لوله مسی

ساخت استند گلدان

اگر شما نیز علاقه‌ی زیادی به استفاده‌ی گل و گیاه، شمع، ظروف و سبد‌های کوچک در دکوراسیون منزل دارید، خوب می‌دانید این المان‌ها، در کنار همدیگر زیبا و جذاب‌تر هستند. یکی از وسایلی که برای رسیدن به این مقصود، می‌توان به کار برد، استندهای گلدان می‎باشد. به همین منظور در این مطلب، آموزش ساخت استند گلدان را به صورت مرحله به مرحله و تصویری خدمت همراهان صورتی‌ها آماده کرده‌ایم.

ساخت استند گلدان

ساخت استند گلدان

گل یا گیاهی که در منزل استفاده می‌کنیم، برای ایجاد فضای زیبا نیازمند گلدان‌های شیک و ایستندهای باکلاس و جذاب می‌باشند تا تاثیر زیادی در دکوراسیون خانه و منزل داشته باشند. استندهای مختلفی با طرح‌های فانتزی و متفاوت در بازار هستند که برای اینکار مناسب هستند. اما شما می‌توانید استند مورد نظرتان خودتان با چند وسیله ساده، بسازید. استندی که در این بخش آموزش خواهیم داد، از دو صفحه چوبی و چند لوله‌ی مسی ۳/۴ اینچی و وسایل اتصال ساخته می‌شوند. برای ساخت استند گلدان وسایل زیر را تهیه کنید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت استند گلدان

  • دو عدد پنل قفسه چوبی (صفحه چوبی) در اندازه ۶ اینچ در ۳۶ اینچ یا ۱۵٫۲۴ سانتی‌متر در ۹۱٫۴۴ سانتی‌متر
  • ۸ لوله مسی ۳/۴ اینچ به طول ۱۴ اینچ یا ۳۵٫۵۶ سانتی‌متر
  • ۱۰ لوله مسی ۳/۴ اینچ به طول ۶ اینچ یا ۱۵٫۲۴ سانتی‌متر
  • ۸ لوله مسی ۳/۴ اینچ به طول ۴ اینچ یا ۱۰٫۱۶ سانتی‌متر
  • ۸ عدد اتصال ۹۰ درجه‌ی مسی ۳/۴ اینچی
  • ۱۲ عدد اتصال سه راه (T) مسی ۳/۴ اینچی
  • چسب قوی فلزات
  • رنگ اسپری سفید
  • ریسمان

وسایل مورد نیاز برای ساخت استند گلدان

مراحل ساخت استند گلدان

با فرض اینکه شما لوله‌های مسی را تهیه کرده‌اید، این آموزش را شروع می‌کنیم. برای برش لوله‌های مسی در اندازه‌های دلخواه، می‌توانید از ابزارهایی به نام tubing cutter (لوله بر) یا hacksaw (اره آهن بر) استفاده کنید. زمانی که لوله‌ها و اتصالات خود را به هم متصل می‌کنید، کمی چسب فلز به انتهای هر لوله بزنید یا خیالتان از بابت استحکام لوله‌های راحت باشد.

در ابتدا باید پایه‌های استند را بسازید و سپس پنل‌های قفسه را به آن متصل خواهید کرد.

مرحله اول ساخت استند گلدان:

همانطور که می‌دانید در این آموزش از لوله مسی ۳/۴ اینچی با سه اندازه مختلف استفاده خواهیم کرد، که آن‌ها را در قسمت وسایل مورد نیاز مشاهده کردید. از این پس به جای بیان اندازه لوله‌ها از سه واژه بلند، متوسط و کوتاه استفاده می‌کنیم.

در ابتدا دو لوله بلند را با استفاده از اتصال سه راه، به هم متصل کرده و با چسب محکم کنید. سپس به انتهای دو لوله‌ی مذکور، چسب زده و در هر دو سمت، یک اتصال، سه راه وصل کنید. توجه داشته باشید که قسمت نود درجه هر سه، سه راه مانند تصویر زیر به یک سمت باشند. دوباره همین مراحل را تکرار کرده و مانند عکس زیر، یکی دیگر بسازید و در نهایت آن‌ها را رو به هم بر روی میز کار قرار دهید.

مراحل ساخت استند گلدان

مرحله دوم:

سپس به انتهای هر طرف که اتصال سه راه قرار دارد، یک عدد لوله‌ی مسی کوتاه متصل کنید. حالا یک اتصال ۹۰ درجه به انتهای لوله‌های کوتاه وصل کنید و با چسب محکم کنید و داشته باشید، که جهت آن‌ها هم جهت با اتصالات سه راه باشد. سپس مانند عکس زیر، با استفاده از ۵ لوله‌ی متوسط هر دو قسمت پایه را چسب زده و به هم وصل کنید. به این ترتیب اولین پایه استند شما ساخته می‌شود.

به همین ترتیب، پایه دوم استند را نیز بسازید.

مراحل ساخت استند گلدان

مرحله سوم

در این مرحله باید پایه‌های ساخته شده را، رنگ کنید. برای این کار، یکی از پایه‌ها را بر روی یک پارچه یا کاغذ قرار داده و با استفاده از اسپری رنگ سفید، یک طرف آن را رنگ بزنید. اجازه دهید خشک شود و یک بار دیگر اسپری کنید تا قطره‌های رنگ بر روی لوله مسی، محو شوند. پس از خشک شدن، یک طرف، سمت دیگر را به همین ترتیب رنگ بزنید و دقت کنید، نقطه‌ای بدون رنگ نماند.

سپس به همین ترتیب، پایه دوم را نیز رنگ کنید.

مراحل ساخت استند گلدان

مرحله چهارم ساخت گلدان استند

همانطور که ملاحظه کردید تا این قسمت از آموزش، دو پایه فلزی برای استند ساخته شد. پس از این باید طبقات یا پنل‌های قفسه را به آن اضافه کنیم. از این به بعد، برای راحتی کار، بهتر است از کسی بخواهید تا به شما کمک کند. با کمک دوستتان، پایه‌های فلزی را در دو سمت به صورت عمود نگه داشته و یکی از پنل‌ها را در پایین‌ترین قمست پایه‌ها قرار دهید.

سپس در حالیکه پایه‌های بر روی زمین هستند، آن سوی نوک پایه‌ها را بهم نزدیک کنید تا یک مثلث متساوی‌الساقین ساخته شود.

مراحل ساخت استند گلدان

مرحله پنجم

همانطور که نوک پایه‌ها را بهم نزدیک کردید، مانند عکس زیر، با استفاده از ریسمان، چندین دور بچرخانید و آن‌ها را به هم وصل کنید. سپس در نهایت برای اطمینان از استحکام آن، کمیچ چسب به انتهای آن بزنید. سپس دومین پنل چوبی را بر روی بالاترین، تکیه گاه‌ها قرار دهید. دقت کنید که فاصله پنل‌ها در دو سمت پایه‌ها، کاملا یکسان و هماهنگ باشند.

مراحل ساخت استند گلدان

ساخت استند گلدان در این مرحله به پایان رسید. توجه داشته باشید، پس از آموزش مراحل ساخت این استند، می‌توانید هر طراحی که دلخواه خودتان است، پیاده‌سازی کنید. اندازه استند، تعداد پنل‌ها و ارتفاع آن می‌تواند بسته به سلیقه خودتان تغییر کند. امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید.

ساخت استند گلدان

منبع آموزش:

ehow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.