چند روش برای روشن کردن فضای داخلی خانه

روش های روشن کردن فضای داخلی خانه

دکوراسیون منزل تاثیر زیادی بر روی روحیه افراد خانواده دارد، هیچ یک از اعضای خانواده یک خانه تاریک و خفه‌کننده نمی‌خواهد. به همین دلیل طراحان داخلی منزل خوب می‌دانند که برای ایجاد یک دکوراسیون زیبا نیاز به روشن کردن منزل دارند. نورپردازی عالی منزل باعث زیبایی منزل می‌شود، همچنین همه می‌دانند که اگر میلیون‌ها دلار هزینه صرف کابینت، مبلمان و … کنند ولی نورپردازی منزل خوب نباشد، هیچ ارزشی نخواهد داشت. همیشه باید روش‌هایی برای روشن کردن فضای منزل پیدا کنیم. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، روش های روشن کردن فضای داخلی خانه را بررسی می‌کنیم. همراه ما باشید.

روش های روشن کردن فضای داخلی خانه

روش های روشن کردن فضای داخلی خانه

در ادامه روش‌های ساده برای روشن کردن فضای داخلی خانه را بررسی می‌کنیم که شاید این نکات ساده به چشم ما نیامده باشد، ولی با رعایت نکات مربوطه، خانه روشن‌تر و دلبازتری خواهیم داشت.

یک فرش رنگارنگ در سالن پذیرایی پهن کنید

یک فرش بزرگ و رنگارنگ در داخل سالن پذیرایی، دکوراسیون شما را ایده‌آل‌تر و زیباتر نشان خواهد داد و همچین نور اتاق را زیاد نشان می‌دهد. انتخاب طرح و رنگ فرش بستگی به سلیقه شخصی شما دارد فقط دقت داشته باشید که رنگ‌های تیره انتخاب نکنید. طرح و رنگ فرش در زیبایی دکوراسیون و روشنایی منزل تاثیر زیادی دارد پس یکی از روش های روشن کردن فضای داخلی خانه انتخاب فرش مناسب است.

روشن کردن فضای داخلی خانه

یک آینه بزرگ را در اتاق قرار دهید

سعی کنید میزان تابش نور خورشید در سالن پذیرایی را چند برابر کنید، طبیعی است که با زیاد شدن نور خورشید، نور منعکس شده و فضای داخلی شما دلبازتر و روشن‌تر دیده خواهد شد. قرار دادن یک آینه بزرگ در کنار پنجره سالن پذیرایی، باعث چند برابر شدن نور خورشید می‌شود و همین مورد هم موجب بزرگ دیده شدن منزل شما خواهد شد. پس برای روشن کردن فضای داخلی خانه از آینه بزرگ در سالن پذیرایی استفاده کنید. (بهتر است آینه فلزی را انتخاب کنید)

روشن کردن فضای خانه

پرده‌های منزل را به رنگ روشن انتخاب کنید

طبیعی است که پرده‌های تیره رنگ باعث تاریک و خفه دیده شدن منزل خواهد شد، پس برای روشن کردن فضای داخلی خانه، بهتر است پرده‌های منزل خود را به رنگ روشن انتخاب کنید. رنگ‌های روشنی مانند: کرمی، صورتی کم رنگ، آبی کم رنگ و …. رنگ‌های مناسبی برای بزرگ نشان دادن منزل هستند. همچنین فضای خانه شما با این پرده‌ها، روشن‌تر و دلبازتر خواهد شد. سعی کنید از پرده‌های کوچکی استفاده کنید که محل عبور نور را نگیرد، در این صورت به منزل شما نور بیشتری تابش خواهد کرد

روش های روشن کردن فضای داخلی خانه

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

ایده‌هایی برای چیدمان دکوراسیون منزل مدرن

[/box]

باز کردن فضای جلوی پنجره

معمولا هر خانه دارای پنجره می‌باشد که فضای بیرون دیده می‌شود و با کمک آن، نور به سالن پذیرایی می‌رسد، اگر جلوی پنجره‌تان درخت است، سعی کنید آن درخت را مرتب کنید تا جلوی پنجره شما را نگیرد، اگر خودتان نمی‌توانید این کار را انجام دهید، بهتر است از یک باغبان کمک بگیرید. پس یکی دیگر از روش های روشن کردن فضای داخلی خانه ، مرتب کردن درختان جلوی پنجره می‎باشد.

روشن کردن فضای خانه

پنجره‌های خود را تمیز نگه دارید

یکی از ساده‌ترین روش های روشن کردن فضای داخلی خانه تمیز نگه داشتن پنجره‌ها اس. بله این مورد خیلی ساده است ولی تاثیر زیادی روی روشنایی منزل دارد. تمیز بودن پنجره تاثیر زیادی روی میزان تابش نور خورشید خواهد داشت و همانطور که گفتیم، هر چه تابش نور به سالن پذیرایی بیشتر باشد، سالن شما بزرگ‌تر و روشن‌تر دیده می‌شود.

روشن کردن فضای خانه

مکمل نور را در منزل خود افزایش دهید

اگر منزل شما به حد کافی روشن نیست و پنجره کوچکی دارید، می‌توانید از مکمل نور در سالن پذیرایی استفاده کنید. مثلا می‌توانید از هالوژن، لامپ‌های ایستاده و … هم به عنوان مکمل نور بهره‌مند شوند. باید میزان نور در منزل را، خودتان تنظیم کنید و در نهایت بهترین میزان نور مکمل را در هنگام روز و همچنین شب را بیابید.

روشنایی منزل

اثاثیه منزل را زیاد نکنید

اگر منزل شما کاملا بزرگ و پرنور باشد فرقی نمی‌کند که وسایل خانه شما چقدر است، ولی وقتی منزل شما کوچک و یا نرمال است، باید در چیدمان وسایل و حتی حین خرید وسایل اضافی منزل دوبار فکر کنید، زیرا در صورت کوچک بودن منزل، وسایل اضافی و دست و پا گیر باعث تاریک دیده شدن منزل می‌شود و همین موضوع هم دلباز بودن منزل را می‌گیرد. پس بهتر است در هنگام انتخاب وسایل برای منزل، اندازه و میزان روشنایی منزل را نیز در نظر داشته باشید زیرا عامل مهمی در زیبایی دکوراسیون به شمار می‌شود، وسایل زیبا همیشه دکوراسیون را زیباتر نمی‌کنند.

روشنایی منزل

در چیدمان خود از گیاهان استفاده کنید

شاید با خود بگویید که گیاهان چگونه باعث افزایش روشنایی در منزل خواهند شد؟ سوال به جایی است، ولی همه روش های روشن کردن فضای داخلی خانه بارز نیستند و برخی از نکات، تاثیر غیر مستقیم دارند. با قرار دادن گل و گیاهان طبیعی در منزل حس نشاط و سرزندگی به انسان‌ها دست می‌دهد و همین حس هم باعث دلباز دیدن منزل می‌گردد. پس اگر می‌خواهید همیشه سرزندگی و روشنایی بهار را حس کنید، گل و گیاهان طبیعی را به دکور خود اضافه نمایید.

بزرگ نشان دادن منزل

چند صندلی را در بالکن و یا حیاط خانه قرار دهید

اگر منزل شما دارای حیاط، بالکن و … است، نترسید و چند صندلی در آن محل‌ها قرار دهید و در صورت مناسب بودن هوا، قهوه و چای خود را در آن جا بنوشد، حتما با خودتان می‌گویید این موضوع چه ربطی به روشن کردن خانه دارد؟ در واقع با این کار هم صندلی‌های اضافی را از فضای خانه جمع کرده‌اید و هم حس خوبی را برای خودتان رقم زده‌اید که همین حس خوب باعث دلباز و روشن دیدن منزل خواهد شد.

چیدمان اصولی منزل

از نورپردازی تاکیدی استفاده کنید

آیا شما می‌دانید نورپردازی تاکیدی چیست؟ نورپردازی تاکیدی در واقع، نورکاری در یک ناحیه خاص مانند یک میز خاص در منزل و یا میز ناهارخوری است. با این نورپردازی قسمت خاصی از منزل خود را برجسته می‌کنید که نورپردازی همین قسمت باعث بازتاب نور در کل سالن پذیرایی می‌گردد. می‌توایند از لامپ‌های کوچک LED هم استفاده کنید که مصرف برق منزل افزایش نیابند.

چیدمان اصولی منزل

ممنون که با این مطلب همراه ما بودید، امیدوارم این مطلب مورد پسند شما واقع شده باشد، لطفا نظرات خود را برایمان بیان کنید.

مطلب “روش های روشن کردن فضای داخلی خانه” از منابع زیر برگرفته شده است:

elledecor
و
freshome
و
forbes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.