چگونگی بلند کردن ناخن و مراقبت از آن

روش های بلند کردن ناخن

در این مطلب کوتاه روش های بلند کردن ناخن اشاره کرده‌ایم تا بتونید در کوتاه زمان ناخن های بلندی رو داشته باشین امیدواریم براتون مفید باشه.

روش های بلند کردن ناخن

همونطور که دست‌ها در زیبایی یه خانوم تاثیر داره، ناخن‌ها هم در زیبایی دست تاثیر داره!

یه خانوم باکلاس نباید ناخن‌هاش خیلی کوتاه باشه. باید حتما یه کم بلندی رو داشته باشه تا ظرافتشو نشون بده ولی بلند نگه داشتن ناخن،مخصوصا برای خانم‌های خانه‌دار در مقایل کارهای منزل،کاز سختیه و خیلی زود می‎‌شکنه.

ولی اگه ناخن تقویت بشه و ازش مراقبت‌های لازم انجام بشه و روش های بلند کردن ناخن به درستی انجام بشه،  میشه از شکستن آن جلوگیری کرد و ناخن های بلندی رو داشت.

نکته‌های مراقبتی برای بلند کردن ناخن

روش رشد سریع ناخن‌ها

نکته اول از روش های بلند کردن ناخن:

حتما از غذاهای سالم میل کنید. کلسیوم و ویتامین A در سلامت ناخن‌ها نقش پراهمیتی دارند. حتما لبنیات و مقدار زیادی میوه و سبزیجات میل نمایید. اگر روی ناخن‌هایتان لکه‌های سفید رنگی دارید، شاید کمبود زینک (zink) داشته باشید.

نکته ۲ برای داشتن ناخن های بلند:

خیلی از ناخن‌هایتان مواظبت کنید. زمانی که گردگیری می‌کنید یا به گل و گیاهتان می‌رسید برای محافظت در برابر مواد شیمیایی و آسیب‌ به ناخن، حتما دستکش دستتان کنید. از ناخنتان برای کندن سوزن منگنه از کاغذ، باز کردن پاکت نامه و درب قوطی نوشابه و…به هیچ وجه استفاده نکنید.

نکته ۳:

همیشه ناخن‌هایتان را سوهان بکشید تا قوی‌تر و محکم‌تر شوند، این کار کمک می‌کند تا ناخن‌هایتان به راحتی نشکنند. این کار همچنین از ترک خوردن ناخن‌هایتان جلوگیری می‌کند. ناخن‌هایتان را بصورت یک شکل، گرد، مربعی یا بیضی کنید تا از شکستن آن‌ها جلوگیری شود.

نکته ۴:

بجای استفاده از لاک ناخن، از محلول‌های رشد ناخن استفاده نمایید تا هر چه سریع‌تر رشد کنند.

نکته ۵:

دستانتان را با لوسین یا کرم دست مرطوب کنید و زمانی را برای ماساژ پوست اطراف ناخنتان با این لوسیون اختصاص دهید رطوبت در بلند شدن ناخن‌ها تاثیر دارد.

نکته آخر از روش های بلند کردن ناخن :

به هیچ عنوان ناخن و پوست اطراف ناخن های خود را نجوید! این کار باعث می‌شود تا از سلامت ناخن‌هایتان کاسته شود و این کار مناسب یه خانوم باکلاس نیست!

 

بخاطر داشته باشید که بارداری به شما کمک می‌کند تا ناخن‌های بلند و سالم تری داشته باشید. متأسفانه بعد از تولد فرزندتان، کیفیت ناخن‌هایتان به کیفیت قبل از دوران بارداری تان باز خواهد گشت و موفقتی است.

2 دیدگاه برای “چگونگی بلند کردن ناخن و مراقبت از آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.