دختر باس اعتماد به نفسش بالا باشه – قسمت(۲)

روش های افزایش اعتماد به نفس

روش های افزایش اعتماد به نفس

تقویت اعتماد به نفس دختران

به طور کلی اعتماد به نفس به سزایی در زندگی شخصی و موفقیت همه‌ی افراد جامعه دارد و در دختران و خانم‌ها هم این مسئله کاملا صدق می‌کند. روش‌های بسیاری برای تقویت آن وجود دارد که هم در قسمت ۱ و هم در این قسمت ،صورتی‌ها راهکارهایی برای افزایش آن بیام می‌کند.

برای مشاهده راهکارهای بیشتر به لینک زیر مراجعه شود:

تقویت اعتماد به نفس دختران

افزایش اعتماد به نفس دختران

ذهنتان را از خاطرات مثبت پُر کنید.

این یک عادت همیشگی است که قبل از این که بخواهید کار مهمی انجام دهید، شکست‌های قبلی و تجربیات بد سابق همه ذهنتان را پر می‌کنند. این عادت همیشگی را از بین ببرید و سعی کنید برای چند دقیقه هم که شده ذهنتان را از خاطرات مثبت، دستاوردهای مهم و تجربیات خوبتان پر کنید. ما معمولاً این کارهای مثبت را فراموش می‌کنیم و روی خاطرات بد و منفی تمرکز می‌کنیم. اما همه چیز به خودتان بستگی دارد. و محصول انتخابتان عاملی است که سطح اعتمادبه‌نفستان را تعیین می‌کند.

 

به آینده فکر کنید.

یک راه شگفت‌انگیز برای پیش رو قرار دادن همه چیز و تعیین اینکه اتفاقات روز چطور بر اعتمادبه‌نفس شما تاثیر بگذارد این است که به آینده نگاه کنید. همچنین از خودتان بپرسید که: آیا این مسئله در ۵ سال آینده مسئله مهمی خواهد بود و یاد من خواهد ماند؟ این باعث می‌شود فقط درگیر اتفاقی که افتاده است نشوید. و معمولاً هم پاسخ به این سوال منفی است. با استفاده از این سوال، کنار آمدن با مشکلات روزمره آسان‌تر خواهد شد و می‌فهمید که بیشتر اتفاقات اتفاقاتی آنقدر کوچک هستند که نجای نگرانی ندارند.

 

درک کنید که گذشته مساوی حال نیست.

هر اتفاقی که سال پیش، ماه پیش یا حتی دیروز افتاده به معنی فردا، ماه آینده یا سال آینده نیست. شما آینده‌تان را در زمان حال می‌سازید و می‌توانید با خودتان تصمیم بگیرید که چقدر اجازه دهید اتفاقات گذشته بر آینده شما تاثیر بگذارند.

حتی اگر سال‌های گذشته اعتمادبه‌نفس خیلی پایینی داشته‌اید، به این معنی نیست که قرار است همانطور بمانید. می‌توانید تصمیم بگیرید که زندگی و آینده‌تان را تغییر دهید. می‌توانید افکار و خاطرات مربوط به گذشته را دور بریزید و به چیزهای جدیدی فکر کنید.

 

با خودتان مهربان باشید.

ممکن است با خودتان بدرفتاری کنید. درک کنید که هیچ نیازی به این کار نیست. حتی اگر تا امروز هم اینطور رفتار می‌کرده‌اید دیگر وقتش رسیده است که دست از آن بردارید. درعوض با خودتان مهربان باشید. هیچ اشکالی ندارد. بدرفتاری با خودتان هیچ دلیلی ندارد مگر این که بخواهید خودتان را ناراحت کنید و دشمنانتان را شاد.

یک بخش مهم است مهربان بودن با خودتان این است که نقاط قوتتان را می‌فهمید و آن‌ها را رشد می‌دهید. این کار نه تنها به بهتر شدن مهارت‌هایتان کمک می‌کند بلکه اعتمادبه‌نفستان را هم بالا می‌برد. یک بخش کوچک‌تر اما مهم دیگر این است که تحسین‌های دیگران را بپذیرید. تشکر کردن برای تحسین و تمجید دیگران هیچ اشکالی ندارد. و بعد از هر تحسین حس خوبی به خودتان پیدا کنید.

 

یاد بگیرید که ذهنتان چطور کار می‌کند.

آدم‌ها با هم فرق دارند اما مسئله مهم‌تر این است که نحوه کارکرد ذهن آن‌ها شباهت‌های زیادی با هم دارد. چیزی که برای بقیه خوب عمل کرده ممکن است برای شما هم موثر باشد. وقتی با عملکرد ذهنتان بیشتر آشنا شوید می‌فهمید که در موقعیت‌های مختلف چه واکنشی خواهد داشت. وقتی خودتان را بهتر بشناسید اعتمادبه‌نفستان بالاتر خواهد رفت.

 

مهارت‌های اجتماعیتان را تقویت کنید.

روابط یکی از مهمترین قسمت‌های زندگی ماست و تقویت مهارت‌های اجتماعی یکی از مهمترین چیزهایی است که هر فردی باید یاد بگیرد. بهتر کردن نتایجی که در این زمینه می‌گیرید و به دست آوردن اطمینان بیشتر به مهارت‌های اجتماعیتان اعتمادبه‌نفستان را به طور کلی بالا خواهد برد.

 

به جای اینکه به درون توجه کنید، به بیرون توجه کنید.

وقتی با دیگران رابطه برقرار می‌کنید و گاهی‌اوقات وقتی تنها هستید، بد نیست که توجه ذهنتان را به بیرون دهید تا به درون. مشکل توجه به درون این است که در بسیاری از موقعیت‌ها باعث می‌شود به ظاهرتان، اینکه چه گفته‌اید و دیگران چه گفته‌اند فکر کنید. تمرکز به بیرون درکنار اینکه به بالا بردن اعتمادبه‌نفستان کمک می‌کند، راهی عالی برای تقویت مهارت‌های مردمی و اجتماعیتان هم هست.

 

اطرافیانتان را از افراد مثبت‌اندیش انتخاب کنید.

افرادیکه با آنها نشست و برخاست می‌کنید می‌توانند موجب شادی یا ناراحتی شما شوند. ازآنجا که ما زمان زیادی را با مردم سپری می‌کنیم، خیلی مهم است که کنار افراد مثبت-یا حداقل به طرزی منطقی خنثی باشیم. بودن یک یا دو نفر منفی‌باف می‌تواند تاثیر شگرفی بر شما بگذارد و روز به روز روحیه‌تان را خراب‌تر کند.

 

روش های افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

اطلاعات، تاثیرات و احساسات مثبت جذب کنید.

بیشتر اخبار و حوادث جامعه تصویری منفی از دنیا و خودتان به شما می‌دهد. اطلاعاتی که دوروبرتان است هم درست مثل افراد دوروبرتان می‌توانند تاثیر شگرفی بر شما داشته باشند. خودتان انتخاب کنید که دوست داری چه ببینید، بشنوید و بخوانید. فقط چیزهایی را انتخاب کنید که برایتان فایده‌بخش باشند.

 

مثبت بیندیشید.

اینکه سعی کنید دنیا و زندگیتان را از دریچه‌ای مثبت نگاه کنید کمی سخت است و زمان می‌برد. مخصوصاً اگر سالهای زیادی را با تفکر منفی زندگی کرده باشید.

 

خودتان را با خودتان مقایسه کنید، نه با دیگران.

این درد نالازم زیادی را از زندگیتان بیرون می‌کند. مسئله اینحاست که اگر از یک نفر بگذرید، کس دیگری را می‌بینید که از شما موفق‌تر باشد. و حس برنده بودن موقتیتان دوباره به احساس ترس و اضطراب تبدیل خواهد شد. پس سعی کنید فقط روی خودتان تمرکز کنید، نه آدم‌های دور و برتان و مهم نباشد که دیگران تا چه اندازه موفق هستند. خودتان را با خودتان مقایسه کنید. پیشرفت کنید و رشد خودتان را بررسی کنید و خواهید دید که شادتر، موفق‌تر و با اعتمادبه‌نفس‌تر زندگی خواهید کرد.

 

شکست را دوباره تعریف کنید.

اینکه چطور به شکست نگاه کنید تعیین می‌کند که قبل یا بعد از هر شکست چه اندازه اعتمادبه‌نفستان پایین بیاید. تعریفی از شکست که با آن بزرگ شده‌ایم ممکن است بهترین معنای آن نباشد. اگر به موفق‌ترین آدم‌ها نگاهی بیندازید خیلی زود متوجه می‌شوید که واکنش متفاوتی به شکست دارند که با واکنش آدم‌های عادی فرق می‌کند.

آن‌ها شکست یا طردشدگی را آنقدرها جدی نمی‌گیرند. آن‌ها می‌دانند که اگر شکست بخورند آخر زندگی نیست. برعکس سعی می‌کنند وقتی به هر شکست نگاه می‌کنند قسمت‌های خوب آن را ببینند: اینکه طور می‌توانند از آن درس بگیرند تا برای دفعه بعدی بهتر شوند.

آن‌ها می‌دانند که اگر اولین تلاش کاریشان با شکست مواجه شود برای مدتی احساس خیلی بدی دارد اما در طولانی‌مدت هیچ اشکالی متوجه آن‌ها نیست. آن‌ها از آن درس می‌گیرند و دوباره امتحان می‌کنند. اگر کسی آن‌ها را طرد کند آیا دست برمی‌دارند؟ مطمئناً نه. آن‌ها می‌دانند که هفته بعد یا هفته بعد از آن ممکن است کس دیگری را پیدا کنند که باز برای آن‌ها جذاب باشد.

آن‌ها می‌دانند که آدم‌های خوب زیادی هستند. فرصت‌های شغلی خوب زیادی وجود دارد. اما این را هم یاد گرفته‌اند که برای موفق شدن در هر چیزی باید حداقل ۵، ۱۰ یا ۲۰ مرتبه شکست بخورید.

شما روی مهارت‌هایتان کار کرده‌اید تا آن‌ها را تقویت کنید. به شکست یا طردشدن بعنوان چیزی منفی که اگر اتفاق بیفتد زندگیتان تمام خواهد شد نگاه نکنید. شکست را دوباره در ذهنتان تعریف کنید و تاثیر احساسی منفی آن را کمتر کنید. به شکست بعنوان بازخورد روی نقطه‌ای از شما که نیاز به تقویت شدن دارد نگاه کنید.

به توصیه‌ای که شکست برایتان دارد گوش دهید و مطمئن باشید که پیشرفت می‌کنید. و با تعریف کرن دوباره شکست برای خودتان دیگر سطح اعتمادبه‌نفستان هربار که شکست می‌خورید افت نمی‌کند.

9 دیدگاه برای “دختر باس اعتماد به نفسش بالا باشه – قسمت(۲)

 1. اسمـــ❤ـــا گفته:

  سلام دوستان…من کلاس هفتمم.پارسال توی آزمون تیزهوشان قبول شدم اما حالا که چند ماه ارسال گذشته فشار درسی زیادی رومه به خاطر این وشاید کم کاری های خودم افت شدید درسی پیدا کردم.خیلی نا امید شدم البته اینم بگم که دور و بری هام خیلی این افت رو تو سرم می زنن.کسی میتونه کمکم کنه…ممنون از مجله خوبتون…

  • رحـان جعفـری گفته:

   سلام دوست عزیز ما…اول اینکه تبریک میگم قبول شدن توی آزمون تیزهوشان رو…که کار هر کسی نیست…مطمئنم استعداد درس خوندن و هوش بالایی داری…پس بهتره راهکارهای مطالعه رو یاد بگیری تا بشی همون خانوم درس خوان پارسال…اول اینکه به خودت تلقین نکن که درسا سخته و برات فشار میاره…با برنامه‌ریزی خوب میتونی هم به روحیه‌ت و سرگرمیت برسی و هم برای درسات وقت بذاری…اینم بگم که دلیل افت تحصیلی گوشی هم میتونه باشه…پس اینم دقت کن که همچی باید به اندازه باشه…ایشالا هر چه سریعتر پیشرفت می‌کنی و خبر خوبشم به ما میدی…منتظر خبرهای خیلی خوبت هستیم

 2. اسمــــ❤ـــا گفته:

  دوست عزیز، رحان خانوووم:ممنون از تبریکتون و همینطور ممنون از راهکاراتون.ببینین من گوشی ندارم تبلت دارم و تبلتم رو هم از کلاس چهارم داشتم.البته تبلتم سیمکارت نداره برای همین تو هیچ شبکه اجتماعی نیستم(البته خوشبختانه❤)علاوه بر اون من از همون کلاس چهارم روزی فقط ‘۴۵با تلبلت کار میکنم.به هر حال خیلی ممنـــــون از پیشنهاداتون…❤❤

 3. [email protected] گفته:

  سلام اسما جون من کلاس نهمم.خوب درکت میکنم. حالا فعلا ترم اوله …..قضاوت نکن…کم کم با روند و نوع تدریس و درس آشنا میشی و پیشرفت میکنی….مطمئنم
  آرزوی موفقیت برات دارم ♥

 4. Nasim گفته:

  مطالبتون عالیه لطفا اگه میشه مطالب در باره بهتر درس خوندن وبرنامه ریزی بزار.ممنون.

 5. sara گفته:

  وای تیز هوشان یه زمانی عاشقش بودم ولی الان ازش متنفرممممممممم
  مربی ها خیلی سخت گیرن
  اگر همونطور که گفتن یه مطلبی برای برنامه ریزی ما هم بزارید ممنون میشم . مربی های ما کلا تفریح رو از ما گرفتن همش درس درس درس
  اصلا براشون مهم نیس 🙁

  • رحـان جعفـری گفته:

   سلام دوست عزیز…اتفاقا امروز این مطلب منتشر شد و بازم منتشر خواهد شد موضوعش برنامه‌ریزی برای امتحانات هستش…ایشالا به دردتون میخوره…موفقیت یکم زحمت میخواد و شما با تلاش زیاد حتما موفق میشید♥♥

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.