میوه و سبزیجات را سالم نگه دارید

روش نگه‌داری میوه و سبزیجات

نگه‌داری از میوه و سبزیجات

میوه و سبزیجات از مهم‌ترین مواد غذایی هستند که بدن انسان به ویتامین‌ها و پروتئین‌های داخل آن‌ها دارد. به همین دلیل هم باید همیشه میوه و سبزیجات، به بهترین نحو استفاده شود. ولی در برخی مواقع نگهداری از این میوه‌ و سبزیجات کمی سخت و دشوار می‌شود. در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها به شما کاربران عزیز روش نگه‌داری میوه و سبزیجات را خواهیم آموخت. که امیدواریم با استفاده از این روش میوه و سبزیجات خود را همیشه تازه نگه دارید. با ما همراه باشید. البته روش نگه‌داری میوه و سبزیجات مختلف متفاوت است، به همین دلیل هم میوه و سبزیجات پرمصرف خانه را به صورت جداگانه مورد برسی قرار داده و برای هرکدام روشی را معرفی کرده‌ایم.

روش نگه‌داری میوه و سبزیجات

روش نگه‌داری میوه و سبزیجات

۱- اگر می‌خواهید کاهویی تازه داشته باشید کاهو را داخل روزنامه‌ای بپیچید و در داخل کیسه فریزر قرار دهید و داخل یخچال بگذارید. با این‌کار کاهوی شما هفته‌های طولانی تازه می‌ماند.

۲- اکثر میوه‌ها از جمله سیب، گلابی، انگور داخل روزنامه به مدت طولانی تازه می‌مانند.

۳- برای نگه‌داری خیار می‌توانید خیار را بشوئید سپس آن‌را کاملاً خشک کنید داخل ظرف دربسته قرار داده و داخل یخچال بگذارید.

 روش نگهداری میوه به مدت طولانی

۴- سبزی خوردن را هم می‌توان مانند خیار نگه‌داری کرد و هم‌چنین داخل پارچه درون یخچال هم تازه می‌ماند.

۵- اگر کرفس را پس از شستن داخل فویل آلومینیومی پیچیده و درون یخچال بگذارید ،مدت زیادی تر و تازه خواهد ماند.

روش نگه‌داری میوه و سبزیجات

روش نگه‌داری میوه و سبزیجات

۶- گوجه‌فرنگی، موز، سیب، سیب‌زمینی و پیاز را نباید در یخچال نگه‌داری کرد. سیب‌زمینی‌ها در یخچال شیرین می‌شوند و بقیه در معرض اتیلن زودتر فاسد می‌شوند.

۷- میوه‌هایی چون توت و آلبالو باید در پایین‌ترین قسمت یخچال نگهداری شوند اما میوه‌هایی چون موز و هلو را می‌توانید در دمای اتاق هم نگه‌دارید.

۸- بیشتر خانم‌ها سبزی‌ها را به صورت خشک استفاده می‌کنند. باید در نظر داشته باشید که سبزی‌ها را حتماٌ در سایه خشک کنید تا تغییر رنگ ندهند. در ضمن سبزی‌های خشک را نباید بیشتر از شش ماه نگهداری کرد . زیرا کهنه می‌شوند و خاصیت خود را ز دست می‌دهند .

۹- دانه ذرت را در داخل فریزر نگهداری کنید‌. با این‌کار از چروک شدن ذرت جلوگیری می‌شود. قبل از این‌که دانه‌های ذرت را بو بدهید، کمی آب سرد روی آن بریزید.

 روش نگهداری میوه به مدت طولانی

نگه‌داری میوه و سبزیجات

۱۱- در ادامه بیان روش نگه‌داری میوه و سبزیجات می‌رسیم به میوه خوشمزه موز. نگه‌داری موز برای مدت طولانی امکان‌پذیر نیست و این میوه در مدت زمان کوتاهی از بین می‌رود . برای این‌که مدت زمان بیشتری بتوانید این میوه را نگه‌داری کنید باید آن را درون کاغذ آلومینیومی بپیچید و در یخچال بگذارید . به این ترتیب آن را برای زمان بیشتری حفظ خواهید کرد.

۱۲- برای آن‌که سبزیجات شما از جمله کاهو زرد و پلاسیده نشود. کف جای‌گاه مخصوص نگه‌داری سبزیجات را در یخچال با حوله کاغذی یا دستمال سفید بپوشانید.
زیرا کاغذ رطوبت اضافی را جذب کرده و سبزیجات و میوه‌ها را برای مدت بیشتری تازه نگه می‌دارد. در روش دوم چند قطعه اسفنج خشک در قسمت مخصوص سبزیجات قرار دهید. اسفنج خشک مانند کاغذ رطوبت را جذب می‌کند و از فاسد شدن میوه‌ها و سبزیجات برای مدتی جلوگیری می‌کند.

مطلب “روش نگه‌داری میوه و سبزیجات” نیز به پایان رسید. خانم‌های خانه‌دار حتما از این نکات برای نگه‌داری میوه و سبزیجات در خانه استفاده کنند.

1 دیدگاه برای “میوه و سبزیجات را سالم نگه دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.