روش سریع برای نظافت منزل – چگونه همیشه خانه تمیزی داشته باشیم؟

روش سریع برای نظافت منزل

در این مطلب از مجله دخترانه صورتی‌ها ، روش سریع برای نظافت منزل و قانون‌های ساده برای داشتن خانه مرتب بیان می‌شود. بادتان باشد تمیزی خانه در علم روانشناسی تاثیر بسیار زیادی بر روی روحیه اعضای خانواده دارد. با ما همراه باشید. امیدواریم مورد استفاده شما دوستان عزیز قرار بگیرد.

روش سریع برای نظافت منزل

نظافت منزل - چگونه همیشه خانه تمیزی داشته باشیم؟

همه افراد، خانه و دکوراسیون منزل خود را دوست دارند زیرا خانه‌ها بعد از گذراندن یک  روز سخت کاری و پر از استرس بیرون ، فضایی آرام و پر از آسایش است. اگر این گونه نیست برای ایجاد آرامش در آن باید انرژی خرج کنیم. برای این که احساس خوب و خوشایندی در خانه داشته باشیم به تمیز بودن خانه نیاز داریم.

برای همه افراد به خصوص خانم‌ها آرامش و ایجاد صمیمیت در خانه و خانواده اهمیت زیادی دارد و این آرامش و ایجاد صمیمت حاصل تمیزی خانه و مسئولیت‌پذیری اعضای خانواده است. اگر خانواده با کمک هم خانه‌ای تمیز داشته باشند هم احساس صمیمت و همدلی بیشتر می‌شود و هم آرامش.
چیدمان و دکور منزل خیلی مهم‌تر از انتخاب وسایل آن است. باید آن قدر جابه‌جایی صورت گیرد تا بهترین چیدمان بر اساس مدل خانه مشخص شود. در بسیاری از خانه‌ها آشفتگی زیادی وجود دارد ، منظور از این آشفتگی انباشته شدن وسایل نیست بلکه وجود اجسام زیادی است که در مکان‌هایی نامناسب قرار دارند برای حل این مشکل باید بهترین مکان برای همه وسایل را پیدا کنید.
آشفتگی منزل شاید به ظاهر مشکل‌ساز نباشد ولی در باطن آرامش افراد را می‌گیرد و حتی تمرکز فکر کردن افراد را کاهش می‌دهد و به همین دلیل قدرت تصمیم‌گیری هم کم می‌شود.
برای همین است که می‌گویند خانم خانه مسئولیت آرامش و صمیمیت خانه را بر عهده دارد و درصد زیادی از تربیت فرزندان به عهده خانم خانواده است. در ادامه چند قانون ساده برای همیشه تمیز نگه داشتن خانه می‌خوانیم.

 روش سریع برای نظافت منزل – داشتن خانه مرتب

نظافت منزل ، دکوراسیون داخلی منزل

هر وسیله‌ای جای مخصوص دارد
برای هر وسیله جای مخصوصی انتخاب و تعیین کنید. از همین امروز جابه‌جایی آن‌ها را شروع کنید. به طور مثال جای روزنامه‌ها در بالای یخچال یا کف زمین نیست، به دنبال مکان مناسبی برای قرار دادن آن‌ها باشید.

هر وسیله‌ای را به سرعت در جای خود قرار دهید
هنگامی که  همسرتان با مرغ و گوشت یا هر خوراکی دیگری به خانه می‌آید ، آن‌ها را روی پیشخوان رها نکنید بلکه سریعا در فریزر قرار دهید تا دور و برتان شلوغ و نامرتب دیده نشود.

 تصور کنید که تمامی وسایل خانه مانند بستنی هستند و اگر به موقع آن‌ها را در جای خود قرار ندهید، ممکن است آب شوند و دردسر شما را خیلی بیشتر کنند و از به موقع اقدام نکردنتان پشیمان می‌شوید. با استفاده از این قانون هر گونه آشفتگی را در خانه کم می‌کنید.

کار گروهی فراموش نشود
جای هر وسایلی را برای تمام اعضای خانواده مشخص کنید و مدام یادآوری کنید تا مطمئن شوید که تمامی اعضای خانواده از جای همه وسایل خانه آگاهی دارند ، برای خانه خود قانون بپذارید و همه اعضای خانواده باید به شما قول بدهند که از این سیستم پیروی کنند. ممکن است مدتی طول بکشد تا همه این قانون را بیاموزند اما نگران نباشید. هنگامی که افراد خانواده متوجه می‌شوند چقدر خانه تمیزتر و زندگی کردن در آن آسان‌تر شده است، ناخودآگاه از این قانون پیروی می کنند.

به یاد داشته باشید سازماندهی خانه پروژه کوتاه مدتی نیست بلکه فرآیندی دائمی است. امروز هدف کوچکی مانند تمیز کردن کشوهای دراور را شروع کنید و روزهای دیگر مسئولیت بزرگتری به اعضای خانواده دهید.

از اعضای خانواده خود بخواهید هر روز مرتب و تمیز کردن قسمتی از خانه را به عهده بگیرند. قفسه بندی را فراموش نکنید زیرا علاوه بر این که در پیدا کردن تمامی وسایل مورد نیاز به شما کمک می‌کنند بسیار شیک و مدرن هستند.

شمت با این روش سریع برای نظافت منزل ، همیشه خانه مرتب و زیبا خواهید داشت و هم فرزندان مسئولیت‌پذیری تحویل جامعه می‌دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.