روش انتخاب فریم مناسب برای عینک آفتابی و طبی متناسب با چهره شما

مدل عینک آفتابی ، مدل عینک طبی

انتخاب صحیح عینک آفتابی یا طبی

عینک وسیله‌ای است برای محافظت چشم‌ها که دو نوع است : طبی و آفتابی. افرادی از عینک طبی استفاده می‌کنند که چشم‌هایشان ضعیف است و یا هنگام مطالعه کتاب و … و عینک آفتابی هم برای محافظت از چشم‌ها در مقابل اشعه نور خورشید.

به هر دلیل که از عینک استفاده می‌کنید باید علاوه بر کابرد آن به زیبایی آن هم بیاندیشید عینک باید زیبایی شما را دوچندان کند بنابراین باید مدل مناسب برای صورت و چهره خود را بیابید.

روش انتخاب فریم مناسب برای عینک

روش انتخاب فریم مناسب برای عینک

نکات اصلی که باید هنگام خریدن عینک آفتابی در نظر بگیرید عبارتنداز:

  • فرم عینک آفتابی باید متناسب با چهره شما باشد
  • انتخاب رنگ باید متناسب با رنگ پوست شما باشد
  • اندازه عینک هم باید با اندازه صورتتان هم‌خوانی داشته باشد
  • رنگ و مدلی را انتخاب کنید که بتوانید با اکثر لباس‌هایتان ست کنید.

در ادامه این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها روش انتخاب فریم مناسب برای عینک آفتابی و طبی را می‌خوانید ، امیدوارم برایتان مفید باشد.

انتخاب فریم عینک آفتابی و عینک طبی مناسب

روش انتخاب فریم مناسب برای عینک ، متناسب صورت بیضی

برای کسانی که صورت بیضی شکلی دارند ، عینکی شدن یک خوشبختی است چون همه فریم‌های عینک آفتابی و طبی متناسب با چهره آنان است و می‌توانند مدلی را که دوست دارند انتخاب کنند. وقتی به مغازه عینک می‌روید بهتر است همه مدل‌ها را امتحان کنید(گرد ، مربع و …) و از بین آن‌ها مناسب‌ترین را انتخاب کنید. فقط دقت کنید که نباید مدلی انتخاب کنید که صورت شما را کشیده‌تر نشان دارد معمولا عینک‌های با فریم‌های بسیار نازک با طراحی سنگین و شلوغ صورت را کشیده نشان می‌دهند.

مدل عینک آفتابی جدید 2017

روش انتخاب فریم مناسب عینک برای صورت مربعی

برای کسانی که صورت مربعی شکل دارند (صورتی با پیشانی و چانه پهن) توصیه می‌شود که از فریم‌های گرد یا زاویه‎دار استفاده کنند حتی عینک‌های بدون فریم و یا نیمه فریم هم با چهره آن‌ها همخوانی دارد و زیبا دیده می‌شود. این افراد نباید از عینک‌هایی که کاملا بالای بینی قرار می‌گیرد استفاده کنند ، چون هم پیشانی پهن باشد و هم چانه ، این عینک‌ها باعث تخت دیده شدن صورت می‌شود و این مناسب نیست.

انتخاب فریم عینک آفتابی

روش انتخاب عینک آفتابی و طبی برای صورت قلبی

صورت قلبی شکل ، صورتی است که پیشانی پهن و چانه ظریفی دارند ، در واقع می‌توان گفت مثلث برعکس. این گونه افراد که صورت قلبی شکل دارند باید از انتخاب مدل‌های بزرگ اجتناب کنند چون باعث پهن‌تر دیده شدن چهره می‌شود و این زیبا نیست. باید عینکی را انتخاب کنید که زاویه‌های صورت کمتر به چشم بیاید مثلا می‌توانید عینک‌های بدون فریم را انتخاب کنید یا عینک‌هایی که فریم نازکی دارند.

بهترین مدل عینک برای صورت‌های مثلثی

افرادی که چنین فرم صورتی دارند باید بدانند که فرم صورت خاصی دارند چون کمتر کسی صورت مثلثی شکل دارد. در این مدل صورت تمرکز همه باید به بالای صورت یعنی چشم و پیشانی جلب شود و گونه‌ها و چانه کمتر دیده شود ، بنابراین عینک‌هایی بزرگ با فریم مستطیل شکل انتخاب مناسبی است که صورت را کشیده‌تر نشان دهد.

روش انتخاب فریم مناسب برای عینک

مدل عینک آفتابی ، مدل عینک طبی
برای صورت گرد کدام مدل عینک مناسب است؟

صورت گرد صورتی است که تقریبا چانه و پیشانی یکسانی دارند پس روش انتخاب فریم مناسب برای عینک در این مدل صورت به شکل است که : باید از عینک‌های مستطیل یا مربع شکل استفاده کنند تا به شکل زاویه بدهند تا کمی بیشتر به چشم بیاید. همچنین عینک‎های نیم فریم هم برای صورت‌های گرد متناسب است.

مدل عینک آفتابی 2017

9 دیدگاه برای “روش انتخاب فریم مناسب برای عینک آفتابی و طبی متناسب با چهره شما

  1. سارینا گفته:

    پس من اگه بخوام با توجه به ابن مطالب عینک بزنم شبیه استاد دانشگاها میشم!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.