روش‌های پاک کردن ۵ نوع لکه از روی لباس

پاک کردن لکه از روی لباس

از بین بردن لکه از روی لباس‌ها

فرض کنید در جایی نشته‌اید و و وقتی بلند شدید ، می‌بینید آدامسی به لباستان چسبیده است! چه لحظه وحشتناکی! تصور می‌کنید که دیگر آن لباس را نمی‌توانید بپوشید و احساس بدی پیدا می‌کنید یا مثلا هنگام نوشیدن قهوه و یا شکلات ، مقداری از آن را روی لباستان بریزید و لکه شود. نگران نباشید در هر دردی درمان دارد و هر لکه‌ای روشی برای پاک کردن. در این مطلب از مجله زنانه و دخترانه صورتی‌ها ، روش پاک کردن ۵ لکه از روی لباس را آموزش می‌دهیم. با استفاده از این روش‌های پاک کردن لکه از روی لباس می‌توانید به راحتی لکه‌های مختلف را از روی لباس‌های خود پاک کنید و دوباره از آن‌ها استفاده کنید.

پاک کردن لکه از روی لباس

پاک کردن لکه از روی لباس

پاک کردن لکه خون از روی لباس :

روش پاک کردن لکه خون از روی لباس کار بسیار سختی نیست ، اگر خدایی نکرده انگشتتان را برده‌اید و آن لکه به لباستان برخورد کرده عملا لباس شما نجس شده است و باید به سرعت اقدام به پاک کردن آن کنید. روش پاک کردن خون بستگی به حجم خون و بزرگی لکه دارد ، برای پاک کردن لکه خون از روی لباس ابتدا لباس را با سرد و نمک تمیز کنید این گونه که دو قاشق چای‌خوری نمک را در یک پیمانه آب حل کرده به لباس بزنید و سپس لباس را آب بکشید. در مرحله آخر با یک حوله لکه را خشک کنید اگر با این روش پاک نشد مجبورید از آمونیاک رقیق استفاده کنید.

پاک کردن لکه وکس (موم شمع) از روی لباس :

هنگام وکس صورت اگر ناگهان لکه وکس روی لباستان افتاد ، نگران نباشید. ابتدا وکس را از روی لباس ، با استفاده از یک چاقوی کند را لباستان را نبرد یا وسیله‌ای مشابه چاقو از روی لباس به آرامی بردارید. سپس لکه را با تمیز کننده‌های بدون آب از بین ببرید و یا لکه را با چند دستمال توالت بپوشانید و اتو را روی آن قرار دهید(حرارت اتو باید ملایم باشد) این کار وکس را شل می‌کند و جدا می‌شود.

پاک کردن لکه از روی لباس

پاک کردن لکه از روی لباس

پاک کردن آدامس از لباس

تنها کاری که باید انجام دهید این است که آدامس را با یخ تا جای ممکن سرد کنید و سپس آن را با چاقوی کند بردارید. به همین راحتی!

پاک کردن لکه قهوه و شکلات

همه ما تصور می‌کنیم که از بین بردن لکه قهوه و شکلات از روی لباس کار سختی است و خیلی سخت پاک می‌شود ولی این گونه نیست برای از بین بردن لکه قهوه و شکلات از روی لباس کافی است یک اسفنج آغشته به آب ولرم را روی لکه فشار دهید تا قهوه و شکلات از تار و پود لباس بیرون کشیده شود.

پاک کردن لکه خودکار از روی لباس

پاک کردن لکه از روی لباس

برای پاک کردن لکه خودکار از روی لباس (جوهر) که ممکن است برای خیلی از ما دانشجویان و دانش‌آموزان پیش آید کمی الکل روی لکه جوهر بزنید تا لکه جوهر به آرامی محو شود.

نکته پایانی برای پاک کردن لکه از روی لباس :

دانستن نکات ضروری برای نگهداری و شستشوی لباس و انواع پارچه‌ها می‌تواند عمر لباس‌های شما را بیشتر کند ، اما خریدن لباس‌های باکیفیت هم در داشتن کمدی پر از لباس زیبا و همیشه مناسب بی‌تاثیر نیست. پس علاوه بر خرید لباس‌های بلکیفیت باید روش‌های پاک کردن لکه از روی لباس را نیز بدانید و در شست‌وشوی لباس‌های خود آن‌ها را رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.