روش‌های تقویت حافظه و ۴ راه برای بررسی حافظه در منزل

روش‌های تقویت حافظه

روش‌های تقویت حافظه و بررسی آن در منزل

آیا برای شما هم پیش آمده است که کلیدهای منزل را گم کنید؟ اسم دیگران را فراموش کنید؟ قرار ملاقاتتان را فراموش کنید؟ این شرایط ممکن است برای همه پیش بیاید. جای نگرانی نیست این نوعی حواس‌پرتی و کاهش حافظه است که ممکن است ناشی از استرس زیاد و یا حتی کمبود خواب و یا بیش از حد مشغول بودن به کاری!

مقدار حافظه از فردی به فرد دیگر متفاوت است و معمولا با افزایش سن حافظه کاهش می‌یابد. اما راه‌های ساده‌ای برای تقویت حافظه و جلوگیری از کاهش آن است ( روش‌های تقویت حافظه). باید مغزتان را به چالش بکشید ، در هر سنی که هستید!

روش‌های تقویت حافظه – چالش کشیدن مغز این نیست که یک جدول سخت را حل کنید و یا یک تست هوش سخت! بلکه استفاده از روش‌های خیلی ساده است.

روش تقویت حافظه

در این مطلب از مجله بانوان ۴ راه برای بررسی حافظه در منزل و روش‌های تقویت حافظه را آماده کرده‌ایم ، فقط باید موقعی تست کنید که فردی پیش شما هست و در این بررسی از او نیز کمک بگیرید. این راه‌ها عبارتند از:

روش‌های تقویت حافظه و بررسی آن

رسم یک ساعت

ابتدا تکه‌ای از کاغذ و خودکار را بردارید و از کسی که پیشتان هست بخواهید برای شما زمان را بگوید. حالا یک ساعت رسم کنید و دست‌های ساعت را در زمانی که دوستتان ذکر کرده است قرار دهید. از او بخواهید ساعت را چک کند. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که تست رسم ساعت یک ابزار قابل اعتماد برای بررسی حافظه است.

 

یافتن اشیا گمشده

از دوست یا فردی که پیش شما هست در انجام این مرحله هم کمک بگیرید. از او بخواهید که ۲۰ شی کوچک مانند باطی ، کلید ، کیک و … را روی میزی بچیند. سپس این اشیا را با حوله یا دستمال بپوشاند. هر وقت احساس تمرکز بیشتری کردید ، از دوستتان بخواهید حوله یا دستمال را بردارد و یک دقیقه نگاه کنید و سعی کنید تمامی ۲۰ شی کوچک را به خاطر بسپارید.

بعد از گذشت دو دقیقه ، دوباره روی آن دستمال یا حوله بگذارید سپس چشمان خود را ببندید و دوستتان باید یک یا چند مورد از وسایل را از روی میز بردارد سپس شما باید حدس بزنید که چه وسایلی از روی میز کم شده است. اگر نتوانستید نگران نباید این روش چالشی است و چند بار تکرار کنید. این روش یک ابزار ارزیابی بالینی بسیار عالی ست.

روش‌های تقویت حافظه و بررسی آن با ۴ روش

نوشتن اسم آیتم‌های موجود بر روی میز

باز هم از همان میز استفاده کنید. از دوست خود بخواهید آیتم‌های موجود بر روی میز را با موارد دیگری تعویض کند. یک دقیقه به آن نگاه کنید و سپس اسم همه مواردی که دیده‌اید را روی کاغذ بنویسید. این مورد نیز یکی از آزمایش‌های حافظه در منزل است. این روش به عنوان ابزار ارزیابی بالینی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و تنها یک روش خانگی است.

 

تست سلامت مغز

دانشمندان یک تست آنلاین ۲۰ دقیقه‌ای را توسعه بخشیده‌اند که به تست سلامت مغز معروف است. این تست برای ارزیابی حافظه افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آزمایش علاوه بر بازی‌های تمرکز معمولی مانند برداشتن کارت ، شامل تست‌هایی است که باید در آن ترتیب اعداد و کلمات را به یاد بیاورید. در انتهای این آزمایش ، یک نمره به سلامت مغز شما داده خواهد شد.

8 دیدگاه برای “روش‌های تقویت حافظه و ۴ راه برای بررسی حافظه در منزل

  1. Mahdieh گفته:

    خیلی جالب یه درخواست دارم لطفا انجام بدین اینکه ضرب المثل های انگلیسی{idiom}رو هم در برنامه خیلی خوبتون بزارید و باید بگم برنامتون عالیه وتا می تونم به دوستام معرفی می کنم.ممنون از زحمات شما❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.