روسری و شالتان را با توجه به چهره‌تان انتخاب کنید + فیلم آموزشی

مدل بستن شال و روسری

مدل بستن شال و روسری

با مدل بستن شال و روسری به سبک جدید ، استایل جدیدی را برای خودتان ایجاد کنید. انتخاب مدل شال و روسری تاثیر زیادی روی تیپ و بیشتر از آن روی زیبایی چهره دارد چون در نزدیک‌ترین فاصله به صورت قرار دارد و باید رنگ و مدل بستن شال و روسری را با توجه به چهره خود انتخاب کنید تا زیبا دیده شوید. مدل بستن شال و روسری علاوه بر زیبایی ، تاثیر زیادی روی باکلاسی خانم‌ها دارد اگر از مدل بستن شال و روسری خاص و سبک جدید استفاده کنید ، باکلاس‌تر دیده می‌شوید.

اموزش بستن شال

در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها ، مدل مدل بستن شال و روسری را مشاهده می‌کنیم و به شما کمک می‌کنیم تا با توجه به چهره‌تان انتخاب کنید و در آخر فیلم آموزش مدل بستن شال و روسری به سبک جدید را مشاهده خواهیم کرد.

نکاتی برای انتخاب شال و روسری

اموزش بستن روسری به سبک جدید

روسری و شالتان را باید با مانتو ، شلوار ، کفش ، کیف و … ست کنید تا استایل زیبایی را برای شما به وجود آورد. باید خودتان تشخیص دهید که کدام مدل بستن شال یا روسری با مدل مانتو شما هماهنگی بیشتری دارد. همچنین رنگ آن و طرح آن که خیلی مهم است باید به چهره‌تان بیاید.

می‌توانید از کمترین و دورترین نقطه‌ی هم‌رنگ در مانتو و روسری برای ست کردن استفاده کنید. می‌توانید روسری و شالتان را با کفش و یا کیف ست کنید ولی باید با مانتو هم ترکیب رنگ زیبایی به وجود آورد. به رنگ پوستتان هم توجه کنید. همچنین باید به رنگ مو و رنگ چشم هم توجه نمایید.

نکته مهم: برای ثابت نگه داشتن شال و یا روسری بهتر است از گیره استفاده نمایید چون پزشکان معتقد هستند که جلو و عقب کردن روسری و شال باعث ریزش مو می‌شود.

انتخاب شال و روسری با توجه به رنگ پوست

آموزش بستن شال ساده

انتخاب شال و روسری برای پوست روشن

اگر شما رنگ پوست روشنی دارید باید رنگ‌های تیره را برای شال و روسری‌تان انتخاب کنید تا بی‌روح دیده نشوید.  رنگ‌های مانند سفید و کرمی و زرد و …. به پوست شما نمی‌آید. بهتر است رنگ‌هایی مانند: سبز ، نارنجی ، قرمز ، قهوه‌ای و … را انتخاب کنید تا چهره‌تان شاد دیده شود. رنگ مشکی هم به صورتتان می‌آید ولی تا آنجایی که می‌توانید از رنگ مشکی استفاده نکنید.

انتخاب شال و روسری برای پوست روشن

اگر پوست شما تیره است می‌توانید از رنگ‌هایی که روشن هستند ، استفاده کنید مثلا رنگ‌هایی مانند سفید ، لیمویی ، صورتی کمرنگ ، آبی کمرنگ و … استفاده کنید. برعکس از رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای ، بنفش تیره و … استفاده نکنید که به رنگ پوست شما نمی‌آید.

انتخاب مدل روسری و شال با توجه به فرم صورت

آموزش بستن شال بی حجاب

صورت بیضی

اگر فرم صورت شما بیضی است باید بگویم خوش‌شانس هستید و خیلی از مدل‌های بستن شال و روسری به صورت شما می‌آید و می‌توانید شال و یا روسری را به دلخواه خودتان ببندید ولی اگر فکر می‌کنید صورتتان بیش از اندازه کشیده است می‌توانید از هدبند یا دستمال سر استفاده کنید و کناره‌های آن را تو بزنید تا گونه‌هایتان بیرون بیاید و صورتتان حالت متناسبی به خود بگیرد.

صورت گرد

افرادی که صورت گردی دارند ، پیشانی عریض و کوتاه است بنابراین هدف از بستن شال و روسری باید این باشد که عرض پیشانی را کمتر نشان دهید و طولش را بلندتر. به هیچ وقت کاری نکنید که پیشانی‌ کوتاه‌تر دیده شود چون حالت نامتناسبی ایجاد می‌کند. کناره‌های روسری و یا شال را تا نزنید و از پارچه‌های محکم استفاده کنید تا به صورتتان فرم مستطیلی ببخشد.

انتخاب روسری و شال با توجه به فرم صورت

مدل بستن روسری چهارگوش

صورت مربع

در این فرم صورت ، چانه و پیشانی حالت مربع و چهارگوش دارند. بنابراین هدفتان باید این باشد که که قسمت‌های چهارگوش چانه و پیشانی را گرد نشان دهید و این با کمک روسری و یا شال کاملا ممکن است. باید جنس شال و یا روسری‌تان را کاملا نرم و لخت انتخاب کنید تا به صورتتان بچسبد و همچنین هیچ موقع شال یا روسری را از پشت نبندید. سعی در این باشد که قسمت‌های چهارگوش زیر روسری و یا شال بماند.

صورت مستطیل

صورت‌های مستطیل بهتر است از شال استفاده کنند. می‌توانید با شال گوشه‌های صورت را گرد نشان دهید. همچنین می‌توانید از انوع هدبند استفاده کنید تا صورتتان کوتاه دیده شود. حتما کناره‌های روسری و شال را تو بزنید تا گونه‌هایتان مشخص شود. بهتر است پارچه آن نرم باشد.

صورت مثلث

در صورت مثلثی چون عرض چانه خیلی کم است و چانه نوک تیز است و در عوض پیشانی عریض است ، شما باید عرض پیشانی را کم کنید تا با چانه متناسب شود. روسری و شال را طوری سر کنید که گوشه‌های پیشانی پوشیده شود. می‌توانید تیزی چانه را با روسری و شال بگیرید به این صورت که شال و روسری را طوری ببندید که قسمت پایین چانه پوشیده شود.

در ادامه شما را به دیدن فیلم آموزش بستن شال دعوت می‌کنم:

فیلم آموزش بستن مدل شال دانلود فیلم آموزش بستن شال
امیدوارم از این مطلب آموزشی در مورد بستن شال و روسری خوشتون اومده باشه. با درج نظراتون به ما انرژی مضاعف میدین. ممنون که همراه ما هستین.

16 دیدگاه برای “روسری و شالتان را با توجه به چهره‌تان انتخاب کنید + فیلم آموزشی

  1. روژینا گفته:

    ممنون ازتمام راهنمایی های خوبتون ولی من خیلی ازبستن شال وروسری مدل های عکس وفیلم آموزشی این مدل بستن شال خوشم نیومداصلاًقشنگ نبودن ولی این درسته که هرکسی طبق مدل چهره ورنگ پوستش بایدچه نکاتی روتوی بستن شال رعایت کنه موافق هستم.

  2. سوگند گفته:

    رحان جون متشکرم تو تکی همیشه چیزای عالی و باکلاس میزاری تو بهترینی عشقم ممنونم ازت یدونه ای و فقط واسه نمونه ای

  3. Ya30 گفته:

    همه چی خوب بود به جز ویدیو از مدل بستن شالش اصلا خوشم نیومد لازمه هم نیم ساعت جلو آینه بشینیم واسه بستن شال ؟چه خبره منکه روسریمو حتی بدون اینه میبندم ولی مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.