همه آن چه که باید در مورد رنگ مو نارنجی بدانید!

رنگ مو نارنجی

انتخاب رنگ مو برای خانم‌ها جزو انتخاب‌های مهم می‌باشد، زیرا رنگ موها تاثیر خیلی زیادی بر روی زیبایی خانم‌ها دارد پس باید هنگام انتخاب رنگ مو دقت فراوانی داشته باشند. یکی از رنگ‌های بسیار شاد و پر ادعا برای موها، رنگ نارنجی است که باعث درخشان دیده شدن موها می‌شود. شاید در ذهن شما هم در مورد رنگ مو نارنجی سوالات بسیار زیادی وجود داشته باشد. برای رسیدن جواب سوالات ادامه این مقاله از مجله صورتی‌ها را بخوانید و در نهایت به جواب سوال‌هایتان برسید. همراه ما باشید.

رنگ مو نارنجی

رنگ مو نارنجی

شاید به نظر شما هم رنگ موی نارنجی فضای کارتونی و شاهزاده‌ها را به تصویر بکشد اما باید بدانید که رنگ نارنجی، رنگی بسیار شاد می‌باشد که باعث درخشان دیده شدن موها می‌شود. با انتخاب رنگ نارنجی برای موهایتان مدرن‌تر و جوان‌تر دیده خواهید شد. پس اگر شما نیز قصد انتخاب رنگ نارنجی برای موهایتان را دارید، ادامه مطلب را بخوانید تا ایده‌هایی از رنگ نارنجی به دستتان بیاید و هم راهنمایی‌های لازم برای رنگ کردن موها به رنگ نارنجی را به دست آورید.

نحوه انتخاب رنگ نارنجی برای مو نسبت به پوست

نحوه انتخاب رنگ نارنجی برای مو نسبت به پوست

حتما می‌دانید که رنگ نارنجی مخلوطی از رنگ زرد و قرمز می‌باشد که هر دوی این رنگ‌ها جزو رنگ‌های بسیار گرم هستند. معیار اصلی انتخاب تناژهای رنگ نارنجی، پوست شما است در واقع باید با توجه به رنگ پوست‌تان رنگ نارنجی را انتخاب کنید. رنگ نارنجی هم تناژ روشن دارد و هم تناژ تیره. معمولا بهتر است خانم‌هایی که رنگ پوست روشنی دارند از تناژ تیره نارنجی استفاده کنند و خانم‌هایی که رنگ پوست تیره‌ای دارند از تناژهای روشن رنگ نارنجی، استفاده نمایند.

رنگ موی نارنجی برای پوست‌های گرم

اگر رنگ پوست شما گرم است یعنی پوستی با پایه زرد همراه با رگه‌های قرمزی دارید، اکثر نتاژهای رنگ نارنجی مانند مرجانی، هلویی، آجری و … به پوست شما می‌آید و با اطمینان خاطر می‌توانید رنگ دلخواه خود را برای موهایتان انتخاب نمایید.

اگر پوست تیره‌ای دارید رنگ کاملا روشنی را انتخاب ننمایید. مثلا تناژ نارنجی آجری با پوست شما بسیار سازگار است و شما را زیباتر نشان خواهد داد. البته استثنائات بسیار زیادی در این مورد وجود دارد و ممکن است برای برخی از افراد عکس این موضوع اتفاق بیافتد یعنی برای کسی که رنگ پوست تیره دارند رنگ موی هلویی روشن که در واقع سایه طلایی بلوند است، بیاید.

رنگ موی نارنجی مناسب برای پوست‌های رنگ سرد

رنگ موی نارنجی مناسب برای پوست‌های رنگ تیره

افرادی که رنگ پوست سردی دارند، معمولاً رگه‌های پوست آن‌ها مایل به رنگ بنفش و یا آبی است. رنگ موی نارنجی مناسب برای رنگ‌های پوست سرد، مایل به رنگ صورتی می‌باشد. رنگ مرجانی تمایل کمی به رنگ صورتی دارد پس می‌توانید برای پوست‌های رنگ سرد از رنگ‌های هلویی و سایه‎دار نیز استفاده کنید.

اگر می‌خواهید عالی‌ترین رنگ مو متناسب با پوست خود را به دست آورید، می‌توانید رنگ‌های نارنجی و بنفش را با هم ترکیب نمایید. برای این که تست رنگ نارنجی را انجام دهید تا ببینید به پوست شما می‌آید یا نه، بهتر است قبل از رنگ کردن موها ابتدا یک پیراهن با رنگ نارنجی را تهیه کرده و با رنگ پوست خود امتحان کنید.

رنگ نارنجی به پوست تیره بیشتر می‌آید، با داشتن موهای نارنجی و پوست تیره، بسیار جذاب و پرادعا خواهید شد. رنگ نارنجی متمایل به رنگ قرمز بیشتر به پوست تیره می‌آید.

چگونه رنگ مو نارنجی را در خانه اعمال کنیم؟

چگونه رنگ مو نارنجی را در خانه بزنیم؟

شاید برایتان سوال پیش آید که من چگونه می‌توانم موهایم را در خانه به رنگ نارنجی دربیاورم؟ برای این که موهایتان را به رنگ نارنجی در بیاورید، ابتدا باید آن‌ها را سفید کرده (دکلره) و سپس شروع کنید، می‌پرسید چرا؟ واضح است چون موقعی که رنگ موی شما تیره است، رنگدانه‌های مو بعد از اعمال رنگ نارنجی هم از بین نمی‌روند. البته استثناهایی نیز وجود دارد، مثلا کسانی که موهای بسیار روشنی دارند نیازی نیست که ابتدا موهایشان را دکلره کنند.

پس اگر موهای بسیار روشنی دارید، خیلی راحت می‌توانید به رنگ موی دلخواه خود برسید. در اصطلاح به روشن کردن موها قبل از رنگ مو، دکلره گفته می‌شود. این که چند بار و چه مقدار باید دکلره مصرف کنید بستگی به تیرگی موهایتان خواهد داشت. اگر می‌خواهید رنگ نارنجی بسیار روشن دربیاورید، طبیعی است که باید دکلره را در چند مرحله انجام دهید. فقط باید از رنگ انتخابی خود مطمئن باشید تا بعد از مرحله رنگ کردن مو پشیمان نشوید.

طبیعی است که دکلره کردن موها و سپس رنگ زدن آن‌ها احتمال دارد به موهایتان آسیب بزند پس بهتر است این کار را توسط یک فرد متخصص انجام دهید. همچنین مطمئن باشید که مواد دکلره مرغوب می‌باشد.

در ادامه مراحل رنگ موی نارنجی را به شما آموزش می‌دهیم:

گام اول: مرحله آماده سازی وسایل رنگ کردن مو

رنگ کردن مو

اولین قدم رنگ کردن موها، انتخاب نتاژ رنگ نارنجی و خرید آن می‌باشد. از آن جا که رنگ مو یک ماده شیمیایی است پس احتمال دارد که به موهایتان آسیب برساند، به همین سبب نیز باید در هنگام خرید بهترین برند رنگ مو را انتخاب نمایید. همچنین دکلره را نیز باید از بهترین نوع آن تهیه کنید تا احتمال آسیب کاهش یابد.

برای این که موهایتان سالم بماند، می‌توانید از انواع ماسک موها، پروتئین‌ها و …. استفاده کنید تا موهای شما را تقویت نموده و از آسیب آن‌ها جلوگیری کنند.

برای شروع مراحل رنگ مو نارنجی ابتدا باید وسایلی را آماده کنید، شما در طول رنگ کردن مو به وسایل زیر نیاز خواهید داشت:

 • کیت سفید کننده (ما کیت Platinum L’Oreal Feria Absolute از Ulta Beauty را توصیه می‌کنیم)
 • رنگ مو نارنجی (رنک موی مرغوب را می‌توانید از Ulta Beauty دریافت کنید)
 • مخلوط کردن کاسه
 • لاتکس یا دستکش‌های پلاستیکی
 • موی رنگ مو
 • پیراهن کهنه
 • گیره‌ی مو
 • کلاه دوش
 • ژله
 • نرم کننده مو حاوی پروتئین

مرحله ۲: سفید کردن موها (مرحله دکلره مو)

رنگ مو نارنجی

همانطور که گفتیم برای این که رنگ مو نارنجی داشته باشید باید ابتدا موهایتان را دکلره کنید و سپس بقیه مراحل را طی نمایید. برخی از متخصصان زیبایی پیشنهاد می‌کنند که چند روز قبل از رنگ کردن موها، آن‌ها را دکلره کنید تا موهایتان آسیب نبیند.

 • قدم اول این است که شما دستورالعمل روی بسته بندی دکلره را بخوانید و دقیقا طبق دستورالعمل آن عمل کنید، سپس در ظرف مخصوص دکلره، بریزید.
 • بهتر است حین انجام این کار یعنی دکلره کردن موها، لباس کهنه بپوشید تا در صورت کثیف شدن آن ناراحت نشوید.
 • قابل ذکر است که اگر پوست شما حساس است باید قبل از شروع دکلره، به امتداد محدوده موی خود و همچنین اطراف گوش‌هایتان، روغن مرطوب کننده بزنید تا در صورت برخورد دکلره و یا رنگ مو حساسیت ایجاد نکند و رنگی نشود.
 • برای شروع بخشی از موهای خود را جدا کنید و بخش‌های دیگر را نیز به چند بخش مختلف جدا نمایید. بهتر است تناسب بین جلو و پشت مو را در هنگام دکلره کردن و یا رنگ زدن، رعایت کنید.
 • برای این که دست‌هایتان کثیف نشود بهتر است از دستکش‌های پلاستیکی استفاده نمایید.
 • از قسمت پشت و از ریشه، دکلره کردن مو را شروع کنید. بهتر است هر قسمت را ۲٫۵ سانتی متر جدا نمایید. بعد از آن نزدیک‌ترین قسمت جدا شده را رنگ سفید بزنید، این کار باید را باید با برس مخصوص رنگ کردن مو انجام دهید. ماساژ مو در حین انجام این کار موثر خواهد بود تا هر بخش از موها به طور کامل پوشش داده شوند.
 • سپس با بخش‌های دیگر همین روند را تکرار نمایید تا به قسمت جلوی مو برسید به طوری که هیچ مویی خشک باقی نمانده است.
 • باز هم به قسمت پشت مو رفته و دوباره با وسیله مخصوص، کمی دکلره مو بزنید. بعد از این که مطمئن شدید همه موها با دکلره پوشش داده شده‌اند به مرحله بعدی بروید.
 • بعد از این که به همه موهایتان پودر دکلره را زدید، وقت آن رسیده است که منتظر بمانید. حتما می‌پرسید چقدر؟ حدود ۴۰ دقیقه باید دکلره را روی موهایتان نگه دارید. برخی از متخصصان پیشنهاد می‌کنند در این مدت، کلاه روی سرتان قرار ندهید زیرا گرمای موجود در این ناحیه باعث صدمه به موها می‌گردد.
 • بعد از تکمیل مراحل بالا، پودر دکلره را شست و شو دهید. ساده‌ترین راه برای انجام این کار، دوش گرفتن و شست و شوی موها؛ در آب گرم می‌باشد.
 • هنگامی که از حمام خارج شوید، بهتر است به آرامی آب را با یک حوله نرم یا تی شرت قدیمی موهایتان را خشک نمایید. قبل از شروع به استفاده از رنگ موی نارنجی باید موهایتان کاملا خشک باشد.

مرحله ۳: اعمال رنگ نارنجی مو

رنگ مو نارنجی

اطمینان حاصل کنید که موهایتان به اندازه کافی روشن شده است تا سایه موهای نارنجی را که می‌خواهید به دست آورید.

اگر احساس می‌کنید رنگ موهایتان به طور کامل روشن نشده است باید به موهای خود چند روز استراحت دهید و در این مدت از پروتئین استفاده نمایید و سپس آن را دوباره سفید کنید. اگر موهایتان به حد کافی روشن است پس می‌توانید به مرحله بعد بروید و رنگ مو نارنجی را اعمال کنید فقط مطمئن باشید که موهایتان کاملا خشک است.

 • هم می‌توانید با ابرازهای دکلره مو، رنگ مو را اعمال کنید و هم از ابزاهای جدید استفاده نمایید.
 • مانند دکلره کردن موها، موهایتان را بخش بندی کنید.
 • اگر رنگ موی نارنجی روشن را ترجیح می‌دهید، می‌توانید برای روشن کردن رنگ مو نارنجی آن را با کرم مو در یک کاسه جدا مخلوط نمایید. اگر هم می‌خواهید سایه قرمزی از رنگ مو نارنجی ایجاد شود، بهتر است رنگ موی قرمز و نارنجی را با هم مخلوط نمایید.
 • قسمت اول بخش بندی موها را جدا کرده و با برس مخصوص رنگ مو را بزنید.
 • بقیه مراحل رنگ مو نارنجی را مانند دکلره کردن مو، ادامه دهید به این ترتیب کل موهایتان را با رنگ مو پوشش خواهید داد.
 • سپس موهایتان را با کلاه بپوشانید، باید گرما به موهایتان وارد شود و همچنین کلاه از رنگ شدن اطراف نیز جلوگیری می‌کند.
 • برای این که موهایتان به طور کامل رنگ شود بهتر است یک الی دو ساعت رنگ مو روی موهایتان باقی بماند. سپس فرصتی برای خنک کردن موهایتان ایجاد کنید و به کار دیگری مشغول شوید.
 • بعد از گذشت زمان ذکر شده، دوباره به حمام برگردید و موهایتان را شست و شو دهید. بهتر است با آب گرم موهایتان را بشویید. برخی از متخصصان می‌گویند که موهایتان را با شامپو نشویید.
 • از حمام بیرون بروید و موهای خود را با حوله نرم خشک کنید.
 • اگر بعد از اعمال مراحل بالا، رنگ موهایتان را دوست داشتید، به اصلاح نیاز ندارید ولی اگر دوست نداشتید باید تغییراتی را اعمال کنید. برای روشن شدن موهایتان شامپو بزنید.

چگونگی مراقبت از موهای نارنجی

چگونگی مرافبت از موهای نارنجی

حتما می‌دانید که موهای رنگ شده نیاز به مراقبت بیشتری دارند، پس باید شما چند مرحله برای مراقبت از موهای خود انجام دهید:

شامپو بیش از حد را فراموش کن:

هر بار که موهای خود را می‌شویید، برخی از رنگ‌ها را نیز از آن خارج می‌کنید. مخصوصا رنگ مو نارنجی که سخت‌تر جذب موها شده‌ است زودتر از سایر رنگ‌ها از بین می‌رود. مخصوصا اگر رنگ موی نیمه دائمی اعمال کرده باشید، خیلی سریع‌تر از بین می‌رود. اگر زود به زود حمام می‌کنید هر بار نیازی نیست شامپو بزنید و می‌توانید فقط با کمک آب بشویید.

از بین رفتن رنگ با سولفات‌ها

سولفات‌ها مانند لوریل سولفات سدیم و سولورات سدیم لورث تاثیر خیلی زیادی در از بین بردن رنگ مو دارند. پس از دکلره کردن، موها بسیار ضعیف هستند و شما باید کاری کنید که خیلی سریع رنگ اعمال شده، از بین نرود. پس سعی کنید شامپوی بدون سولفات را تهیه نمایید تا هنگام شستن باعث از  بین رفتن موها نشود.

نکات آرایشی برای موهای نارنجی

استفاده از آب سرد:

استفاده از آب سرد برای موهای شما بسیار مفید است، پس اطمینان حاصل کنید که در حمام به جای آب گرم از آب سرد برای شستن موهایتان استفاده می‌کنید. در حالت کلی، آب سرد موهایتان را در شرایط سالم نگه می‌دارد و مانع از بین رفتن رنگ مو نارنجی شما خواهد شد.

استفاده از محصولات خاص برای تثبیت رنگ نارنجی

محصولاتی وجود دارند که به کمک آن‌ها می‌توانید رنگ مو نارنجی خود را تثبیت کنید تا خیلی دیرتر از بین برود و همیشه آن را درخشان و آتشین نگه دارد. شما نیز می‌توانید این محصولات را تهیه کرده و به موهایتان اعمال کنید تا خیلی دیرتر رنگ موهایتان پاک شود.

شما می‌توانید رنگ موی نیمه دائمی خود را با محصولات مخصوص مانند Keracolor Color + Clenditioner ترکیب کنید. این محصول را می‌توانید از Amazon یا Ulta Beauty خریداری و استفاده کنید.

رنگ مو نارنجی

پروتئین مو را حفظ کنید

پس از دکلره کردن موها، در اکثر موارد، پروتئین موهایتان از بین خواهد رفت پس شما باید کاری کنید که پروتئین از بین رفته دوباره به موهایتان بازگردد. برای این کار می‌توانید از ماسک پروتئین استفاده نمایید و یا به طور منظم از یک نرم کننده قوی غنی شده با پروتئین استفاده کنید تا بتوانید  موهای خود را تقویت کرده و یکپارچگی آن را حفظ کنید تا رنگ مو نارنجی مدت زمان بیشتری روی موهایتان باقی بماند.

ریشه های خود را رنگ نکنید

شاید از این مورد تعجب کنید ولی امروزه متخصصان زیبایی پیشنهاد می‌کنند که موهایتان از ریشه رنگ نکنید تا مد روز دیده شوید و رنگ مو یا دکلره به پوست سرتان برخورد نکند. این مورد کار شما را بسیار آسان‌تر خواهد کرد زیرا هم مجبور نیستید رنگ مو را مستقیما روی موهایتان بزنید و هم این که حتی بلند شدن موهایتان نیز بر روی رنگ موهایتان تاثیری نخواهد داشت و مجبور نیستید زود به زود ترمیم کنید.

رنگ مو نارنجی

خداحافظی از رسیدن حرارت زیاد به مو

همانطور که می‌دانید گرمای زیاد برای موها بسیار مضر است و می‌تواند آسیب زیادی به موها برساند. پس ابزارهایی مانند صاف کن و سشوار و … می‌توانند به موها آسیب برسانند. پس بهتر است سعی کتید از این ابزارها کمتر استفاده نمایید.

نکات آرایشی برای موهای نارنجی

نکات آرایشی برای موهای نارنجی

همانطور که می‌دانید این فقط رنگ مو نیست که باعث زیبایی شما می‌شود، بلکه نوع آرایش، نوع لباس هم در زیبایی خانم‌ها تاثیر زیادی دارد. رنگ نارنجی رنگ پر ادعا و آتشین است و شاید برای همه خانه‌ها سوال پیش بیاید که با رنگ موی نارنجی چه آرایشی را باید برای خود انتخاب کنند؟ در جواب این سوال می‌خواهیم چند نکته آرایشی برای رنگ مو نارنجی بیان کنیم.

شاید از نظر شما انتخاب آرایش برای رنگ مو نارنجی کار سختی باشد، در حالی که این گونه نیست. اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که به خاطر پر ادعا بودن رنگ نارنجی باید کمی ملایم‌تر آرایش کنید. زیرا مو به حد کافی جلب توجه می‌کند و نیازی به جلب توجه زیاد توسط آرایش را نخواهید داشت.

همانطور که می‌دانید برای شروع هر آرایشی ابتدا باید پوست خود را پاکسازی نمایید و سپس به ابروهای خود رسیدگی کرده و آن‌ها را مرتب کنید زیرا هر چقدر هم که آرایش شما زیبا باشد ولی ابروهای نامرتب داشته باشید صورتتان به هم ریخته و نامرتب دیده خواهد شد. در انتخاب آرایش برای رنگ موی نارنجی هم باید این نکته را به خاطر بسپارید که ابروهایتان را همیشه مرتب نگه دارید همچنین موضوع اصلی در ابروها این است که برای ایجاد تناسب بین رنگ مو و رنگ نارنجی باید ابروهایمان به چه رنگی باشد برای رسیدن به جواب این سوال ابتدا بهتر است با آرایشگر خود مشورت کرده و نظر او را بپرسید. ولی مطمئن باشید که کمی در رنگ ابروهایتان نیز باید تغییر ایجاد نمایید تا با رنگ متناسب لازم را به وجود آورند.

رنگ مو نارنجی

بعد از مرتب کردن ابروهایتان ابتدا بهتر است لایه برداری پوست را انجام داده و کرم پودر را روی آن اعمال کنید. در انتخاب کرم پودر باید به این نکته دقت نمایید که کرم پودر باید با رنگ پوستتان همخوانی داشته باشد.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که رنگ سایه باید چگونه باشد بهتر از رنگ سایه تام رنگ طلایی و یا نارنجی بسیار ملایم باشد بهتر است آزمون و خطا بهترین رنگ سایه رنگ پوست خود را انتخاب کنید.

البته رنگ‌های هلویی، آجری و مرجانی هم با رنگ مو نارنجی می‌آیند و زیبا دیده می‌شوند این رنگ‌ها را هم می‌توانید برای رژ لب و سایه انتخاب کنید و هم رژ گونه. در حالت کلی سعی کنید که رنگ‌های خنثی را برای آرایشتان انتخاب کنید که نه زیاد گرم باشند و نه سرد.

اگر رنگ مو نارنجی را انتخاب کرده‌اید این نشان می‌دهد که خیلی جسارت دارید، ولی بهتر است آرایشتان را ملایم انتخاب کنید تا فقط موهایتان جلب توجه نماید.

آرایش چشم برای موهای نارنجی

آرایش چشم برای موهای نارنجی

نکات کلی آرایش را بررسی کردیم حال می‌خواهیم جزئیات بیشتری بپردازیم و آرایش چشم را بررسی کنیم. یک توصیه مهم در مورد ابروها این است که ابروهای خود با موهایتان هم رنگ نکنید زیرا شما یک شخصیت انیمیشنی نیستید و در صورت یکسان بودن رنگ نارنجی مو و ابرو، شما شبیه کارتون‌ها دیده خواهید شد پس هیچ موقع ،رنگ موی نارنجی را به ابروهایتان اعمال نکنید، بلکه باید رنگ ابروها کمی متمایل به قهوه‌ای و یا طلایی باشد.

پس از مرتب کردن ابروها با کمک سایه و یا مداد ابرو می‌توانید چارچوب ابروی خود را مشخص کرده و کمی از آن را به ابروهای خود بزنید. دقت داشته باشید که شبیه عروسک‌ها برای خودتان ابرو نکشید بلکه هر چه طبیعی‌تر باشد بهتر دیده خواهد شد.

برای انتخاب مداد و یا سایه ابرو به این نکته دقت کنید که برند معروفی را انتخاب می‌کنید تا به ابروهایتان آسیب نزنند و همچنین به رنگ آن بیشتر از دیگر معیارها دقت نمایید. رنگ آن نباید مایل به رنگ قرمز باشد بلکه مایل به رنگ قهوهای بهتر است.

وقتی صحبت از آرایش چشم به میان می‌آید، ریمل جزو مهمترین لوازم آرایشی چشم است. بیشتر خانمها برای ریمل فقط رنگ سیاه را در نظر می‌گیرند که عالیترین رنگ هم خود سیاه است، ولی همانطور که می‌‍دانید ریمل فقط به رنگ سیاه نیست و انتخاب آن بستگی به سلیقه شخصی شما دارد و همچنین رنگ پوست و دیگر معیارهایی که باید برای انتخاب رنگ ریمل مد نظر داشته باشد.

در انتخاب سایه چشم نیز رنگ‌های بسیار زیادی وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به رنگ پوستتان از آن‌ها استفاده کنید. رنگ‌هایی که به رنگ موی نارنجی می‌آیند رنگ‌های مرجانی آجری و مسی هستند.

دقت داشته باشید که همیشه بهتر است از دو رنگ متفاوت روشن و تیره، برای سایه چشم خود استفاده کنید، این گونه که قسمت‌های داخلی چشم رنگ روشن بوده و قسمت‌های خارجی آن را به رنگ تیره هست.

می‌توان گفت هیچ قاعده خاصی برای انتخاب آرایش همراه با مدل موی نارنجی نداریم. بهترین آرایش برای این رنگ مو یک آرایش خنثی می‌باشد به این ترتیب که نه زیاد پر زرق و برق باشد و نه کاملا ساده و بدون آرایش.

آرایش لب برای موهای نارنجی

آرایش لب برای موهای نارنجی

معمولا تصور می‌شود، رژ لبی که باید برای این آرایش انتخاب شود به رنگ نارنجی و یا قرمز است، ولی ما این رنگ‌ها را پیشنهاد نمی‌کنیم زیرا این رنگ‌ها می‌توانند دندان‌های شما را زرد نشان دهند، مگر این که دندان‌هایتان کاملا سفید باشد سپس بهتر است رنگ‌هایی مانند هلویی، مرجانی، آجری و … را برای رژ لبمان انتخاب نماییم. این رژ لب‌ها در حالت کلی برای آرایش صورت شما مناسب خواهند بود و در نتیجه یک آرایش ملایم و زیبا را برایتان ایجاد خواهند کرد.

برای عروسی‌ها و مناسبت‌های مختلف می‌توانید از رژ قرمز تیره استفاده نمایید، به شرطی که بقیه آرایشتان خیلی سنگین نباشد. یک نکته مهم در انتخاب رژ لب جنس آن می‌باشد. خیلی از خانم‌ها فقط به رنگ آن توجه دارند، در حالی که جنس آن مهم است زیرا تاثیر مستیقیمی روی سلامتی دارد می‌توانید اصلی بودن رژ لبتان را تشخیص دهید. چگونه؟ با کشیدن رژ لب روی طلا و توجه به رنگ آن. اگر رژ تقلبی باشد و جنس مرغوبی نداشته باشد به رنگ مشکی تغییر می‌یابد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

انواع پوست: آیا پوست ترکیبی، چرب یا خشک دارید؟

[/box]

نکات مد برای موهای نارنجی

نکات مد برای موهای نارنجی

ست کردن رنگ مو نارنجی با لباس‌ها، کمی کار سختی است زیرا هر لباسی به این رنگ مو نمی‌آید پس شما باید لباسی را انتخاب کنید که علاوه بر مد و زیبایی، به رنگ موهایتان نیز بیاید. پس باید رنگ نارنجی را عضو ثابت استایل خود در نظر بگیرید و بقیه موارد را با توجه به آن انتخاب نمایید.

شاید به نظر بیاید لباس سفید و سیاه، لباسی است که با موهای نارنجی می‌آید در حالی که این گونه نیست و رنگ‌های کرمی و خانواده آن، این رنگ مو را نرم‌تر خواهند کرد و زیبا نشان می‌دهند.

برای انتخاب استایل با رنگ نارنجی، می‌توانید از رنگ‌های سبز فیروزه‌ای و … نیز استفاده کنید، این لباس با رنگ موی نارنجی می‌تواند استایل زیبایی را تشکیل دهد.

همچنین رنگ دیگری که برای ست کردن رنگ مو نارنجی پیشنهاد می‌شود، رنگ‌های سبز و بنفش هستند. برای استفاده از یک استایل زیبا بهتر است، از چرخ‌های رنگی، به عبارتی پالت رنگی آشنایی کاملی داشته باشید تا بتوانید بهترین طیف رنگ را برای به کار بردن در استایل خویش به کار گیرید.

یکی از سخت‌ترین رنگ‌ها برای ست با رنگ مو نارنجی رنگ قرمز می‌باشد زیرا این دو رنگ بسیار شبیه یکدیگر بوده و چرخه رنگ نزدیکی دارند. همچنین انتخاب رنگ زرد نیز همراه رنگ مو نارنجی زیبا دیده نخواهد شد زیرا شما شبیه آتش دیده خواهید شد. در حالی که اضافه کردن رنگ آبی و سبز به استایل، باعث زیبا دیده شدنتان خواهد شد.

۵۹ ایده برای انتخاب رنگ مو نارنجی

نکات مد برای موهای نارنجی

شاید برایتان عجیب به نظر برسد و رنگ نارنجی را محدود بدانید در حالی که این گونه نیست و شما می‌توانید تنوع زیادی در انتخاب رنگ نارنجی داشته باشید. هایلایت یکی از مدل‌های مو مورد علاقه بانوان می‌باشد و شما نیز می‌توانید با رنگ مو نارنجی نیز موهایتان را هایلایت نیز بکنید.

حال نوبت به این می‌رسد که ایده‌هایی را برای انتخاب رنگ مو نارنجی مشاهده نماییم، در ادامه چند ایده رنگ مو نارنجی را می‌بینید:

رنگ مو نارنجی

رنگ مو نارنجی

مدل رنگ مو فانتزی

مدل رنگ مو فانتزی

رنگ موی نارنجی

رنگ موی نارنجی

مدل رنگ مو با استفاده از رنگ نارنجی

مدل رنگ مو

رنگ مو با تناژ نارنجی مناسب برای دختران جوان

رنگ مو با تناژ نارنجی

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

♦ ۳۲ مدل موی کوتاه برای بانوان میانسال

[/box]

رنگ موی نارنجی فانتزی

رنگ موی نارنجی فانتزی

رنگ موی فانتزی نارنجی برای خانم‌ها و دختران جوان

رنگ موی فانتزی برای خانم ها

مدل رنگ مو ۲۰۱۹ نارنجی و رنگ‌های نزدیک به آن

مدل رنگ مو 2019

هایلایت رنگ نارنجی

هایلایت رنگ نارنجی

ایده برای انتخاب رنگ موی نارنجی

ایده برای انتخاب رنگ موی نارنجی

برای انتخاب رنگ موی نارنجی ابتدا باید رنگ پوست خود را در نظر داشته باشید زیرا رنگ پوست شما در انتخاب تناژ رنگ نارنجی تاثیر خواهد داشت. مورد دیگری که برای انتخاب رنگ مو باید در نظر بگیرید، سن شما می‌باشد چه بسا رنگ موها تاثیر خیلی زیادی روی سن شما خواهند داشت. پس در انتخاب رنگ مو نارنجی معیار سن را نیز باید مورد بحث قرار دهید. برخی از تناژهای رنگ مو نارنجی سن شما را کوچک نشان خواهد داد و برخی دیگر بیشتر.

طبیعی است که هر چه رنگ موی خود را روشن انتخاب کنید، سنتان بیشتر دیده شده و هر چه رنگ موی شما فانتزی و تیره باشد سنتان کمتر دیده خواهد شد.

یک نکته دیگر که باید بدانید این است: امروزه آرایشگران پیشنهاد می‌کنند که از ریشه رنگ کردن مو را آغاز نکنید، بلکه پایین‌تر از آن موهایتان را رنگ بزنید. به نظرتان چرا؟ بله درست حدس زدید، زیرا این کار باعث کوچک دیده شدن سن شما خواهد شد و می‌توانید هر تناژی از رنگ نارنجی را انتخاب نمایید زیرا محدودیت سن برداشته می‌شود.

رنگ مو فانتزی با تناژ نارنجی

رنگ مو فانتزی با تناژ نارنجی

رنگ موی اسپرت نارنجی

رنگ موی اسپرت نارنجی

اگر مجله‌های مد و زیبایی را دنبال می‌کنید، حتما مشاهده خواهید کرد که بازیگران معروف، موهایشان را از ریشه به رنگ روشن در نمی‌آورند بلکه با کمی فاصله از ریشه، رنگ موهایشان شروع می‌شود. اگر شما نیز میخواهید این کار را انجام باید به شما تبریک بگوییم چون مدرن دیده خواهید شد.

اگر رنگ پوست مساعد با رنگ نارنجی را دارید، و واقعا این رنگ به چهره شما می‌آید پس می‌توانید موهایتان را از ریشه رنگ بزنید ولی بهتر است رنگ مویتان هایلایت باشد، تا مدرن و به روز دیده شوید. انتخاب تناژ هایلایت بستگی به خود شما دارد حتی اگر شما بخواهید می‌توانید هایلایت مشکی، صورتی و نارنجی را انتخاب کنید و هزار رنگ دیگر…

ولی باید اصول ترکیب رنگ‌ها را بدانید و اگر نمی‌دانید از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. معمولا هایلایت رنگ نارنجی، تناژهای آتش است، یعنی رنگ‌های به کار رفته در این هایلایت عبارتند از: زرد، طلایی، قرمز، نارنجی، آجری و …. که انتخاب هر کدام بر عهده شما است.

مدل رنگ مو با رنگ نارنجی

رنگ مو 98

ایده برای انتخاب رنگ مو به رنگ نارنجی

ایده برای انتخاب رنگ مو

شاید برایمان سوال پیش بیاید که این رنگ‌ها را چگونه برای مو اعمال می‌کنند؟ در جواب این سوال باید بگوییم که برای هایلایت مو ابتدا موها را به قسمت‌های فراوانی تقسیم می‌کنند و سپس آن‌ها را هم تفکیک، و رنگ دلخواه را روی آن اعمال می‌کنند و یا با زرورق می‌پوشانند و سپس کمی صبر می‌کنند و معمولا در این مدت به موها گرما اعمال می‌کنند تا رنگ مو راحت‌تر جذب موهایشان بشود. سپس بعد از زمان مشخصی، این رنگ‌ها را شسته و در نتیجه هایلایت مو ایجاد خواهد شد. حتی این دست خودِ شماست که کدام قسمت از موهایتان چه رنگی داشته باشند.

مثلا برخی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند که یک طرف موهایشان یک رنگ باشد و یک طرف، رنگ دیگر و یا رنگ موهایشان به صورت طبقه به طبقه عوض شود و یا طیفی از رنگ‎‌ها را به صورت مرتب اعمال کنند. پس در نتیجه شما با داشتن یک ایده و یا یک مدل، می‌توانید هر رنگی را برای موهایتان اعمال کنید. ما پیشنهاد می‌کنیم، هایلایت مو توسط آرایشگر ماهر انجام شود زیرا مراحل حساسی است که ممکن است در طول این مرحله موهایتان آسیب ببینید. قبل از شروع از آرایشگر خود بخواهید که از رنگ و دلکره مرغوب برای موهایتان استفاده کند و پس از اعمال رنگ، موهایتان را با ماسک و پروتئینه تقویت نماید.

هایلایت رنگ نارنجی

هایلایت رنگ نارنجی

ایده برای انتخاب رنگ مو مدرن

ایده برای انتخاب رنگ مو مدرن

خودتان نیز پس از رنگ شدن موهایتان باید بیشتر مراقبت موهایتان باشید. جالب است بدانید که بافت و شنیون مو در این رنگ مو بسیار عالی و جذاب دیده می‌شود فقط براق بودن این رنگ مو مهم است زیرا اگر کدر دیده شود، ظاهر نازیبا و موهای ناسالم را به دیگران القا خواهد کرد. پس اگر تصمیم به انتخاب رنگ نارنجی برای موهایتان را دارید، ابتدا روش‌های مراقبت از موهای رنگ دیده را آموزش ببینید و بدانید که باید برای زیبایی موهایتان وقت بگذارید.

یک ایده برای زیبایی این موها، ویو کردن و سپس ایجاد یک گره کوچک در مو است. شاید به نظرتان این مدل بیش از حد ساده بیاید ولی مطمئن باشید که با این رنگ مو، همین مدل ساده هم زیبا و جذاب دیده خواهد شد.

هایلایت نارنجی مو

هایلایت نارنجی مو

رنگ مو نارنجی فانتزی

رنگ مو نارنجی فانتزی

رنگ موی نارنجی جدید

رنگ موی نارنجی جدید

رنگ مو جدید

رنگ مو جدید

رنگ مو فانتزی

رنگ مو فانتزی

رنگ موی نارنجی روشن

رنگ موی نارنجی روشن

رنگ موی جدید نارنجی

رنگ موی جدید 98

هایلایت رنگ نارنجی

هایلایت رنگ نارنجی

رنگ مو نارنجی

رنگ مو نارنجی

مدل کوتاه کردن موهایتان نیز در زیبا دیده شدن رنگ مویتان تاثیر بسیار زیادی دارد. بهتر است قبل از اعمال این رنگ مو به موهایتان، ابتدا به مدل موهایتان دقت نمایید و حتی اگر نیاز شد، موهایتان را کوتاه نمایید. در انتخاب مدل کوتاهی مو به فرم صورت، سن، علاقه و اندازه گردن خود دقت کنید و با مشورت آرایشگاه یک مدل زیبا و مناسب با این رنگ مو را انتخاب نمایید. در این گالری ایده‌هایی برای مدل مو و کوتاهی آن را نیز مشاهده می‌کنید.

می‌توانید هر یک از این رنگ‌ها را به آرایشگر نشان دهید و بخواهید که هم مانند مدل مورد نظر، کوتاه نماید و هم رنگ کند. با این کار یک تنوع حسابی به خودتان خواهید بخشید. پس اگر به دنبال تغییر قیافه هستید، بهترین روش کوتاهی مو و انتخاب رنگ موی مناسب است.

مدل رنگ موی جدید نارنجی

مدل رنگ موی جدید سال 2019

رنگ مو فانتزی جدید

رنگ مو فانتزی جدید

رنگ مو جدید نارنجی

رنگ مو جدید

رنگ مو نارنجی جدید

رنگ مو نارنجی جدید

رنگ موی مرجانی

رنگ موی مرجانی

رنگ مو جدید

رنگ مو جدید

مدل رنگ مو

مدل رنگ مو

رنگ مو

رنگ مو

رنگ موی جدید برای خانم‌ها

رنگ موی جدید برای خانم‌ها

رنگ موی نارنجی

رنگ موی نارنجی روشن

رنک موی بنفش و نارنجی در کنار هم

رنگ موی فانتزی برای خانم ها

 موهای نارنجی

موهای نارنجی

رنگ مو نارنجی

رنگ مو نارنجی

مدل رنگ مو

مدل رنگ مو

همانطور که می‌دانید موهای رنگ شده به مراقبت بیشتری نیاز دارند پس اگر موهایتان را رنگ کرده‌اید باید بدانید که زمان زیادی را با موهایتان سر خواهید کرد؛ هم باید به موهایتان فکر کنید و هم به فکر مراقبت و تقویت آن‌ها باشید.

مدل مو در زیبا دیده شدن موها تاثیر بسیار زیادی دارد پس باید شما بهترین رنگ برای این رنگ موها را انتخاب کنید. می‌توانید موهایتان را صاف کرده و یا کاملاً فر نمانید انتخاب مدل مو بستگی به چهره شما دارد همچنین می‌توانید از یک بافت ساده برای زیبایی موهایتان استفاده کنید به شرطی که آرایش و استایل مناسبی داشته باشید.

ممنون که با این مطلب همراه ما بودید. امیدوارم اگر قصد انتخاب رنگ مو نارنجی را داشتید، این مطلب برایتان مفید بوده و مورد پسندتان واقع شده باشد. لطفا نظرات خود را راجع به این مطلب بیان نمایید.

glowsly

6 دیدگاه برای “همه آن چه که باید در مورد رنگ مو نارنجی بدانید!

 1. شیما^^ گفته:

  ابی و صورتی و نارنجی و قرمز برا ته رنگ خعلی خوشگل میشن^^
  از ته رنگم مطلب بزارین.❤?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.