چگونه با پوست گردو موهایمان را رنگ کنیم؟

رنگ كردن مو با پوست گردو

رنگ مو جزو ملاک‌های مد و زیبایی است مخصوصا با بالا رفتن سن که تعداد موهای سفید بیشتر شده و یا به طور ارثی در سنین جوانی موها سفید شده باشد. ولی همانطور که می‌دانید همه رنگ‌ موها شیمیایی هستند و به نوبه خود ممکن است به موها آسیب وارد کنند پس برای این که از این خطرات موها را در امان نگه داریم باید از روش رنگ کردن قدیمی‌ها و روش‌های طبیعی استفاده کنیم. یکی از این روش‌ها، رنگ کردن مو با پوست گردو است که موها را به رنگ قهوه‌ای تیره و قهوه‌ای روشن در می‌آورد. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، رنگ کردن مو با پوست گردو را آموزش می‌دهیم.

رنگ کردن مو با پوست گردو

رنگ کردن مو با پوست گردو

رنگ قهوه‌ای تیره برای مو با پوست گردو

• روش اول:

برای این که موهایتان را با پوست گردو به روش قهوه‌ای تیره در آورید ابتدا باید پوست گردو را به صورت پودر درآورید و سپس یک قاشق غذاخوری از آن را درون ظرف مناسبی بریزید و سپس مقداری آب داغ و همچنین یک قاشق چای خوری روغن گیاهی به این مخلوط اضافه کرده و به موهایتان بمالید و ۳۰ دقیقه منتظر بمانید. در این ۳۰ دقیقه موهایتان را به خوبی ماساژ دهید بعد از ۳۰ دقیقه موهایتان را با آب گرم به خوبی شست و شو دهید.

توجه داشته باشید که برای از بین بردن شوره سر باید از برگ و یا پوسته گردو استفاده کنید.

• روش دوم رنگ کردن مو با پوست گردو: 

مانند روش اول پوست گردو را پودر کنید و درون یک ظرف مناسب با پودر زاج و زرده تخم مرغ و پودر حنا و آب مخلوط کنید تا حالت خمیر مانند به دست آید سپس خمیر را موهایتان بمالید و ۴۰ دقیقه صبر کنید و بعد از ۴۰ دقیقه با کمک آب موهایتان را به خوبی بشویید.

رنگ کردن مو با پوست گردو ، رنگ مو

رنگ مو قهوه‌ای روشن با پوست گردو

• روش اول:

برای ایجاد قهوه‌ای روشن در مو با کمک پوست گردو باید یک قاشق غذاخوری پودر زاج و قاشق غذاخوری پودر پوست گردو و ۲ قاشق غذاخوری بهار نارنج و ۲ عدد زرده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید و به مدت یک ساعت روی موهایتان بمالید و بعد از زمان ذکر شده بشویید.

• روش دوم رنگ کردن مو با پوست گردو :

ابتدا پوست گردو سبز و تازه را به خوبی بکوبید سپس آن را به همراه  لیوان آب درون ظرفی مناسب بریزید و ظرف را روی حرارت گاز قرار دهید تا زمانی که نصف آب بخار شود سپس ظرف را در مکانی مناسب قرار دهید و اجازه دهید مخلوط پوست گردو سرد شود سپس آن را روی موهای خود به مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده موهایتان را به کمک آب بشویید.

رنگ مو خیلی روشن با پوست گردو

برای این که از پوست گردو رنگ مو روشن به دست آید به پودر شده پوست گردو نیز دارید۲ قاشق غذا خوری از این پودر را با ۳ قاشق غذاخوری قهوه و ۲ قاشق غذاخوری حنا و ۲ قاشق غذاخوری وسمه درون یک ظرف مخلوط کنید و سپس به مدت ۲ ساعت این مخلوط را روی موهایتان بمالید و سپس موهایتان را شست و شو دهید.

تیره کردن مو با پوست گردو

برای این که موهایتان تیره‌تر شود باید ۲ قاشق غذاخوری پودر پوست گردو را درون پارچه بریزید سپس سر پارچه را ببندید و درون یک ظرف مناسب سه پیمانه آب جوش بریزید و پارچه را درون آب جوش به مدت ۲۴ ساعت قرار دهید بعد از حمام و شستن موهایتان با شامپو، دوباره موهایتان را با آب گردو به خوبی بشویید تا رنگ موها تیره شود.

3 دیدگاه برای “چگونه با پوست گردو موهایمان را رنگ کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.