رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است؟

رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است؟

صورتی‌ها: موسسه پنتون (Pantone) طبق روال هر سال از سال ۲۰۰۰ در روزهای نزدیک ماه دسامبر یک رنگ را به عنوان رنگ سال مشخص می‌کند که این رنگ معمولا بیشترین کاربرد را در ست کردن و انتخاب لباس، کفش و حتی دکوراسیون داخلی دارد. به طور معمول، این رنگ‌ها برای نشان دادن یک چیز قابل‌توجهی در جهان در نظر گرفته می‌شوند. همانطور که می‌دانید رنگ سال گذشته یک رنگ جنجالی و البته پر ریسک با نام مرجانی بود. امسال نیز رنگ سال ۲۰۲۰ دوباره از اعماق اقیانوس در نظر گرفته شده است. در این مقاله می‌خواهیم از رنگ سال ۲۰۲۰ میلادی پرده‌برداری کنیم. با ما همراه باشید.

رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است؟

رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است؟

انتخاب رنگ سال، برای بسیاری از شرکت‌های معروف رنگ به یک سنت هیجان انگیز تبدیل شده است. هنگامی که یک رنگ به عنوان رنگ سال معرفی می‌شود، طیف گسترده‌ای از طراحی برند‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

این سنت تقریبا به یک قانون نانوشته تبدیل شده است و اهالی مد با نزدیک شدن به اوایل دسامبر برای شنیدن رنگ سال در انتظارند. حتی افرادی که در این وادی نیستند ممکن است رنگ سال را با توجه به تبلیغات گسترده در طول سال بشناسند و حتی ناگزیر از آن استفاده کنند.

اما بیاید قبل از اینکه سراغ رنگ سال ۲۰۲۰ برویم، با موسسه پنتون و کارهای آن‌ها آشنا شویم.

موسسه‌ی پنتون چه ارتباطی با رنگ سال دارد؟

موسسه پنتون واقع در ایالت نیوجرسی به عنوان معتبرترین موسسه‌ی رنگ در دنیا فعالیت می‌کند و تمام صنایع از جمله صنعت چاپ، صنعت فشن و… اطلاعات و کدهای رنگی که برای تولید محصولات خود نیاز دارند را از این موسسه دریافت می‌کنند.

این موسسه به شرکت‌ها کمک می‌کند که در مورد رنگ برای محصولات خود تصمیمات هوشمندانه‌ای بگیرند. پیش بینی ترند رنگی سال یکی از فعالیت‌های اصلی موسسه پنتون است. طراحان مد و بسیاری از صنایع مصرف کننده، میتوانند با استفاده از رنگ‌های اعلام شده توسط موسسه پنتون برای طراحی‌های محصولات خود برنامه‌ریزی کنند.

رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است؟

رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است؟

پیش از معرفی رسمی رنگ سال ۲۰۲۰ توسط سازمان پنتون گمانه زنی‌هایی بود که رنگ سفید مرجانی به این دلیل بود که نامگذاری که مرجان‌های دریایی پس از مرگ تغییر رنگ داده و رنگ‌شان سفید می‌شود. با انتخاب این رنگ به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ می‌توان توجهات بیشتری را به نسبت زندگی دریایی و خطرات پیرامون آن جلب کرد.

اما حالا رنگ سال ۲۰۲۰ به طور رسمی اعلام گشت، معلوم شد که تمام این ادعاها فقط در حد حدس و گمان بود. حالا پنتون به طور رسمی از رنگی که در طول سال ۲۰۲۰ میلادی و ۱۳۹۹ شمسی بیشتر شاهد آن خواهیم بود پرده برداشت.

این موسسه تصمیم گرفت امسال برخلاف سال گذشته یک رنگ کم ریسک و فراگیر را به عنوان رنگ سال انتخب کند. پنتون رنگ آبی کلاسیک با کد Pantone 19-4052 به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ اعلام کرد.

چهارشنبه شب مصادف با ۴ دسامبر ۲۰۱۹ میلادی با نزدیک شدن بایان سال و آغااز سال جدید میلادی رنگ کلاسیک آبی توسط پنتون به عنوان یک رنگ اطمینان بخش در ایجاد آرامش، اعتماد به نفس و ارتباط، توصیف و معرفی شد.

ویژگی‌های رنگ سال ۲۰۲۰

ویژگی‌های رنگ سال ۲۰۲۰

آبی کلاسیک به عنوان یک رنگ آرام بخش شناخته می‌شود که آرامش را به روح انسان هدیه می‌کند و باعث تمرکز بیشتر او می‌شود. رنگ آبی کلاسیک منظم، محدود و بی حد و مرز است. این رنگ که رنگ مورد علاقه بسیاری از افراد است می‌تواند بسیار فراگیر شود.

این رنگ در عین سادگی بسیار زیبا است و نمایانگر آسمان هنگام غروب، آب‌های آرام دریا و یک کاسه بلوبری است.

بر خلاف رنگ ۲۰۱۹ که مرجانی و نماد تلاطم، تظاهر و حرکت بود، آبی کلاسیک بیشتر احساس آرامش روحی و روانی را القا می‌کند. گفته می‌شود که رنگ آبی کلاسیک با ارتباطات، درون نگری و تمیزی و نظم نیز در ارتباط است. از دیگر فواید رنگ آبی کلاسیک می‌توان به کمک به افزایش تمرکز و جمعی حواس اشاره کرد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

این مطلب رو هم بببین:

مدل‌های جدید بلوز شلوار مجلسی

[/box]

در این راستا معاون موسسه رنگ پنتون معتقد است: آبی کلاسیک رنگی است که آینده را پیشبینی کرده و به خوبی ارتباط برقرار می‌کند و باعث دلگرمی است.

نکته‌ی دیگر و جالب توجه در انتخاب رنگ آبی کلاسیک این است که این رنگ برای سلامتی و روح و ران مفید است. بر اساس تحقیقات مواد غذایی آبی و بلوبری که نماد این رنگ است، به دلیل مقادیر بالای آنتوسیانین‌هایی که دارند خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی و عروقی را کاهش می‌دهند.

به کار بردن رنگ آبی کلاسیک در مد و لباس

رنگ سال ۲۰۲۰ را چگونه در تیپ امسال‌مان به کار ببریم؟

رنگ آبی برای همه‌ی افراد اعم از زن و مرد، پیر و جوان و حتی کودکان مناسب خواهد بود و با ترکیبی از نیلی بهترین‌ها را به ارمغان خواهد آورد. این رنگ نوعی رنگ آرامش و عظمت دریا و آسمان در شب است در این رنگ را می‌توان در انتخاب لباس، انتخاب کیف و کفش و حتی اکسسوری‌های مختلف مانند قاب گوشی و … در نظر گرفت.

بر اساس گزارش موسسه پنتون رنگ آبی کلاسیک را می‌توان با رنگ‌های کاربنی، فیروزه‌ای، آبی آسمانی، آبی نیلی، سبزآبی، طوسی، خاکستری، قهوه‌ای، کرمی، گلبهی، یاسمنی، نارنجی، طلایی و … ست کرد.

رنگ های هماهنگ آبی کلاسیک

به کار بردن رنگ آبی کلاسیک در انتخاب لباس

مهم‌ترین قسمتی که می‌توان در آن رنگ سال را بدون هیچ ترسی استفاده کرد، لباس است. این رنگ بسیار کم ریسک و محبوب است و انتخاب لباس به این رنگ می‌تواند به شدت شیک و زیبا باشد. ترکیب لباس آبی کلاسیک و نیلی می‌تواند یک ست زیبا باشد. می‌توانید این رنگ را در کت، پیراهن، شلوار و … استفاده کنید و بسیار مد روز به نظر برسید.

به کار بردن رنگ آبی کلاسیک در مد و لباس

انتخاب کیف و کفش به رنگ آبی کلاسیک

اگر دوست ندارید این رنگ، رنگ غالب در تیپ و استایل شما باشد، می‌توانید در موارد جزئی مانند کیف و کفش از این رنگ استفاده کنید. انتخاب طرح و مدل کیف و کفش بستگی به سلیقه شخصی شما دارد پس هنگام انتخاب کیف و کفش بهتر است ابتدا علاقه و سلیقه خودتان را در نظر بگیرید.

به کار بردن رنگ آبی کلاسیک در مد و لباس

به کار بردن رنگ آبی کلاسیک در اکسسوری

اکسسوری دیگر موردی است که می‌توان در انتخاب آن‌ها رنگ سال ۲۰۲۰ را در نظر گرفت. مثلا انتخاب یک دستبند، گوشواره، تل سر به رنگ مرجانی انتخابی ایده‌آل است.

به کار بردن رنگ آبی کلاسیک در مد و لباس

استفاده از رنگ آبی کلاسیک در آرایش

هر چند استفاده از این رنگ در سایر موارد بسیار کم ریسک است، اما استفاده از آبی کلاسیک در آرایش به ویژه آرایش صورت می‌تواند کمی پر ریسک باشد. البته می‌توانید از آن در رنگ مو یا رنگ لاک ناخن به راحتی استفاده کنید.

به کار بردن رنگ آبی کلاسیک در مد و لباس

حالا که با رنگ سال ۲۰۲۰ آشنا شدید، نظرات خودتان را در رابطه با آبی کلاسیک و مواردی که می‌توان از این رنگ استفاده کرد، با ما در میان بگذارید. ممنون از همراهی‌تان.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه این مطلب رو هم بخون:

روانشناسی رنگ لباس: رنگ لباس خود را درست انتخاب کنید

[/box]

5 دیدگاه برای “رنگ سال ۲۰۲۰ چه رنگی است؟

  1. مریم گفته:

    سلام وقت بخیر چرا دیگع حال و هوای این هفته نمیذارین؟
    خیلی بخش خوب و عالی بوود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.