۸ روش برای رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان

روش های رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان

صورتی‌ها: حتما برای شما هم پیش آمده که در آشپزخانه‌ای که ظاهرا تمیز و بدون عیب است، هنگام عبور، بوی زننده و ناخوشایندی به مشام برسد. ممکن است شما فکر کنید این بوی بد به دلیل زباله‌ها باشد. پس شما تصمیم می‌گیرید، زباله‌ها را به بیرون خانه منتقل کنید یا از خوش بو کننده هوا استفاده کنید. اما باز هم می‌بینید این کارها فایده‌ی چندانی ندارد. این بوی بد معمولا به دلیل بوی فاضلاب آپارتمان که در اثر فاسد شدن، برخی مواد در لوله‌های زیر سینک و فاضلاب ناشی می‌شود. برای رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان تا به حال اقدامی انجام داده‌اید؟ در این مقاله از صورتی‌ها ۸ روش برای رفع بوی بد سینک آشپزخانه خدمت شما ارائه شده است.

رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان

رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان

حتی اگر از دستگاه دفع زباله یا صافی در سینک ظرفشویی خود استفاده می‌کنید به طور اجتناب پذیری، ذرات غذا، چربی و چیز‌های دیگر به درون فاضلاب راه پیدا کرده و باعث ایجاد بوی بد می‌شوند. این بوی بد معمولا نشان دهنده ورود گاز فاضلاب به داخل منزل است. شاید تجربه کرده باشید که این بو می‌تواند بویی شبیه بوی تخم مرغ گندیده، ماهی یا لاشه گندیده داشته باشد و واقعا غیر قابل تحمل است. استفاده از محصولات شیمیایی شاید برای چند بار مشکل را رفع کنند اما اگر به طور مرتب از آن‌ها استفاده کنید هم باعث آسیب به لوله کشی فاضلاب شده که می‌تواند مشکلات بعدی را به همراه داشته باشد و هم این که بوی این مواد تمیزکننده غیر قابل تحمل و آلرژی زا است. با این حال در این مقاله قصد داریم این مشکل را با ارائه ۸ راهکار مختلف به طور کل حل کنیم.

ترفندهای رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان

۱- رفع بوی بد فاظلاب وقتی که از دستگاه دفع زباله استفاده می‌کنید:

۳ ترفند برای رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان وقتی که از دستگاه دفع زباله استفاده می‌کنید، اما باز بوی بد فاضلاب، شما را اذیت می‌کند.

استفاده از آب گرم و مایع ظرفشویی

در این روش از آب گرم و مایع ظرفشویی استفاده خواهد شد و زمانی که دستگاه دفع زباله در حال اجرا است، به درون فاضلاب ریخته خواهد شد. این یکی از پیش پا افتاده‌ترین روش‌ها برای رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان است و ممکن است مشکل شما را حل کند.

برای انجام این روش، ابتدا مسدود کننده سینک را فشار دهید تا راه خروج بسته شود. سپس سینک را با آب گرم پر کرده و تقریبا به اندازه یک سرنگ مایع ظرفشویی درون آب بریزید. دستگاه دفع زباله را روشن کرده و مسدود کننده‌ی سینک را باز کنید تا آب درون سینک تخلیه شود.

استفاده از آب گرم و مایع ظرفشویی

استفاده از مکعب‌های یخ، نمک درشت و پوست لیمو:

اگر هنوز یک بویی عجیب و زننده استشمام می‌کنید، گام بعدی این است که مطمئن شوید که تیغه‌های دفع زباله از ذرات مواد غذایی تمیز هستند. ترکیبی از تکه‌های یخ، نمک درشت و پوست لیمو یک راه فوق‌العاده برای این کار هستند. چند تکه یخ و یک مشت نمک کاشر را به درون دریچه سینک بیاندازید. یخ و نمک کمک می‌کنند تا غذا از تیغه پاک شوند. برای اثر گذاری بهتر این کار را با اضافه کردن، پوست لیمو برای چند بار تکرار کنید.

روش های رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان

استفاده از سرکه و تکه‌های یخ لیمویی:

اگر به دنبال یک راه ساده و میانبر برای رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان هستید، تکه‌های لیمو را در سرکه سفید منجمد کنید و سپس آن‌ها را به درون دستگاه دفع زباله فشار دهید. برای اینکار، ابتدا یک لیمو را به تکه‌های چهارتایی برش دهید و درون یک فنجان بریزید و آن را با سرکه پر کنید و در فریزر قرار دهید. پس از آن تکه‌های منجمد شده را به درون دستگاه هدایت کنید و در انتها کمی آب به درون ریچه بریزید.

روش های رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان

۲- رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان زمانی که از دستگاه دفع زباله استفاده نمی‌کنید:

در ادامه ۵ ترفند و راهکار برای دفع بوی بد فاضلاب آپارتمان زمانی که از دستگاه دفع زباله استفاده نمی‌کنید، را مشاهده می‌کنید.

آب جوش:

آب جوش یک پاک کننده قدرت مند است و توان آن نباید دست کم گرفته شود. اگر از فاضلاب سینک آشپزخانه یا روشویی بوی بدی به مشام می‌رسد با استفاده از آب جوش، می‌توانید کثیفی‌هایی که باعث ایجاد این بو شده‌اند را از بین ببرید. همین آب جوش برای از بین بردن کثیفی‌های سینک آشپزخانه کافی است، اما اگر جواب نگرفتید می‌توانید از ترکیب‌هایی که در ادامه معرفی خواهد شد، استفاده کنید.

روش های رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان

جوش شیرین، سرکه و آب جوش:

ترکیب جوش شیرین، سرکه و آب جوش یکی از بهترین و محبوب‌ترین روش‌های در بین خانم‌ها خانه‌دار برای رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان می‌باشد. برای اینکار، یک فنجان جوش شیرین را به ۲ فنجان سرکه اضافه کنید و اجازه دهید ته نشین شود، سپس آن را درون یک کتری آب جوش بریزید. همچین می‌توانید ابتدا ترکیب جوش شیرین و سرکه را در مایکروویو داغ کنید و سپس به درون آب جوش بریزید. در این صورت می‌توانید شاهد، اثر گذاری بیشتر این ترکیب شوید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

خواص جوش شیرین

[/box]

 

همچنین می‌توانید این مواد را به روش زیر نیز استفاده کنید:

ابتدا یک مشت جوش شیرین را درون دریچه سینک ریخته و به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس به مقدار نصف تا یک چهارم فنجان سرکه بر روی آن اضافه کنید. مشاهده خواهید که حباب‌هایی ایجاد شده و صدای جوشیدن به گوش می‌رسد. دوباره بعد از اینکار ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس آب جوش را به درون دریچه بریزید. برای تمیز نگه داشتن سینک، ضروری است این کار را شش هفته یکبار تکرار کنید.

روش های رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان

جوش شیرین، آب لیمو و آب جوش:

مایعاتی نظیر آب لیمو و سرکه در هنگام ترکیب شدن با جوش شیرین، واکنش حبابی ایجاد می‌کنند. با وارد شدن، آب لیمو به این ترکیب شاید کمی از حالت اقتصادی خارج شود، اما در انتها متوجه خواهید شد که بوی خیلی بهتری نسبت به سرکه ایجاد خواهد شد. این روش را نیز می‌توانید همانند روش‌های ترکیب ذکر شده در بالا، استفاده کنید و از شر بوی بد فاضلاب آپارتمان خلاص شوید.

جوش شیرین، آب جوش و اسانس‌های ضروری (اسانس خوشبوکننده):

گاها شما فقط به دنبال رفع بودی بد نیستید. می‌خواهید در کنار رهایی از بوی فاضلاب، بوی خوشی از سینک شما به مشام برسد. در این صورت باید در کنار جوش شیرین و آب جوش از اسانس‌های ضروری نیز استفاده کنید. می‌توانید اسانس‌ها و ورغن‌های ضروری با رایحه، گل رز، لیمو، بابونه، نعنا و اکالیپتوس به کار ببرید.

روش های رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان

سرکه جوشیده:

با جوشاندن، سرکه در قهوه جوش و چای‌ساز می‌توانید، رسوب‌های آن را از بین ببرید. بعد از جوشاندن سرکه در چایساز می‌توانید با یک تیر، دو نشان بزنید و از آن برای تمیز کردن دریچه سینک استفاده کنید.

حتی می‌توانید آن را با کمی جوش شیرین ترکیب کنید و آن را به درون فاضلاب سینک بریزید.

روش های رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان

توسط یکی از روش‌های بالا بدون شک، شما توانسته‌اید، بوی بد سینک را از بین ببرید. اما باید توجه کنید که این بوی ممکن است بعد از چند هفته ظرف شستن درون سینک، دوباره برگردد. برای اینکه دیگر اجازه ندهید این بو استشمام شود، یک بار در هفته با استفاده از روش‌های ذکر شده (حتی زمانی که بویی از درون سینک نمی‌آید) سینک و فاضلاب آشپزخانه را تمیز کنید.

منبع این مقاله:

thekitchn

1 دیدگاه برای “۸ روش برای رفع بوی بد فاضلاب آپارتمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.