رسیدن به آرامش در ۱۰ دقیقه!

اثرات لبخند در زندگی

شاید فکر کنید برای به رسیدن به آرامش نیاز به انجام کارهای بسیار و زمان طولانی دارید، اما جالب است بدانید حتی می‌توانید با انجام برخی از کارهای حتی در عرض ۱۰ دقیقه به آرامش برسید. می‌خواهید بدانید چگونه؟

راه رسیدن به آرامش

 

مثبت فکر کنید

سعی کنید حتی برای چند ثانیه هم که شده افکار مثبت و شاد در ذهنتان پرورش دهید. حتی برای چند لحظه دغدغه‌های کاری را کنار بگذارید. چشم‌هایتان را ببندید و به آینده ای مثبت و شاد بیندیشید.

ماساژ دست را فراموش نکنید

اگر وقت ندارید به ماساژ بروید، می توانید این کار را خودتان انجام دهید. با ماساژ دادن نقاط کانونی دست می‌توانید تنش و استرس را از بدن خود دور کنید. کافی است ابتدا زیر انگشتان شست را فشار دهید. سپس کناره‌های هر یک از انگشتان را با کمک انگشت نشانه و انگشت شست دست دیگرتان از نوک تا بند انگشتان فشار دهید. همین حرکت را می‌توانید برای کف و پشت دستتان انجام دهید

ماساژ دست‌ها برای رسیدن به آرامش

ماساژ دست‌ها برای آرامش
شکلات بخورید

آیا می‌دانید خوردن شکلات خلق و خوی شما را بهبود می‌بخشد؟ شکلات خوردن همچنین باعث آرامش اعصاب شما و تقویت متابولیسم می‌شود.

به ستاره‌ها نگاه کنید

بهتر است بیرون بروید، بنشینید یا اگر ممکن است به پشت دراز بکشید و به ستاره‌ها خیره شوید به بالا نگاه کردن باعث کاهش فشار خون، تحریک مغز و تنفس و در نهایت آرامش شما می‌شود.

خنده را فراموش نکنید

مهم نیست که چقدر پرمشغله هستید، خندیدن باعث کاهش فشار خون و کورتیزول و فعال شدن اندورفین می‌شود که در نهایت خلق و خوی شما را بهبود می‌دهد و به شما آرامش می‌بخشد.

بخندید و به آرامش برسید

برای آرامش ، خنده را فراموش نکنیم

کمی عسل هم لازم است

می‌توانید با خوردن عسل استرس خود را کاهش دهید. عسل نه تنها مرطوب‌کننده و آنتی بیوتیک طبیعی است بلکه می‌تواند اضطراب و افسردگی را از بین ببرد.

 

آدامس بجوید

تفاوتی نمی‌کند چه طعمی داشته باشد، جویدن آدامس البته نه به مدت طولانی می‌تواند میزان کورتیزول را کاهش دهد و استرس و اضطراب شما را از بین ببرد.

جویدن آدامس و رسیدن به آرامش!

جویدن آدامس و آرامش
باغبانی کنید

برگ‌های سبز و گل‌های رنگارنگ باعث آرامش شما می‌شود. نیازی نیست حتما گل بکارید یا شاخه‌ها را هرس کنید حتی آب دادن به گیاهان و تنفس در هوای آن‌ها هم آرامش‌بخش است

 

 از اخبار دوری کنید

وقتی استرس دارید، بدترین چیز برای شما شنیدن اخبار بد و منفی است. بنابراین برای اینکه به آرامش برسید، بهتر است تلویزیون را خاموش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.