۵ روش برای بالا بردن نمرات قبل از پایان ترم

راه های بالابردن نمره امتحانات

چگونه در امتحانات نهایی موفق شویم؟ این سوالی است در نزدیکی فصل امتحانات به ذهن ما می‌رسد زیرا همه ما دوست داریم که از امتحان نهایی بهترین نمره را بگیریم. برای رسیدن به بهترین نمره باید با راه های بالابردن نمره امتحانات آشنا شویم و آن‌ها را نه فقط در فصل امتحانات، بلکه از شروع سال تحصیلی تا پایان آن رعایت کنیم. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، راه های بالابردن نمره امتحانات را بررسی می‌کنیم.

راه های بالابردن نمره امتحانات

راه های بالابردن نمره امتحانات

همراه ما باشید تا بدانیم چگونه در امتحانات نهایی موفق شویم؟ در ادامه چند راه کاربردی را به شما معرفی خواهیم کرد.

به معلم خود مراجعه کرده و آزمون‌های قدیمی را مرور کنید

راه های بالابردن نمره امتحانات

معلم شما می‌تواند به بالا بردن نمرات شما در امتحانات نهایی کمک کند پس اگر می‌خواهید نمرات خود را در امتحان بالا ببرید، بهتر است از معلم خود کمک بگیرید تا بدانید در چه مواردی ضعف دارید و نمره از دست می‌دهید. بنابراین از معلم خود بخواهید که نظرش را در مورد شما بیان کند و شما نیز سوال‌هایی مانند: ” چه کاری می‌توانم انجام دهم تا نمره کاملی بگیرم؟  “بپرسید. در کلاس درس اگر یک مفهوم را به معنای واقعی آن درک نکردید، از معلم خود بخواهید که دوباره برایتان توضیح دهد، هیچ ایرادی ندارد که معلم یک مبحث را چند بار برای شما توضیح دهد. بعد از آزمون سعی کنید در اشتباه خود مکث کرده و آن‌ها را چند بار حل کنید تا به جواب صحیح همراه با درک کامل برسید. پس یکی از راه های بالابردن نمره امتحانات کمک گرفتن از معلم است.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

۷ راهکار برای مدیریت زمان سر جلسه امتحان

[/box]

یک برنامه تحصیلی برای خود آماده کرده و به آن وفادار بمانید

چگونه در امتحانات نهایی موفق شویم

یک برنامه زمانی را برای دو هفته قبل از امتحان نهایی خود ایجاد کنید. هر روز ۳۰ دقیقه به درس خواندن برای امتحان اختصاص دهید تا مطالعه روزانه کم ولی طولانی مدت داشته باشید.

اگر احساس می‌کنید امتحان سنگین است و نیاز به زمان بیشتری دارید بهتر است خودتان تقسیم بندی را برای دو هفته انجام دهید، شاید هر روز به ساعات بیشتری نیاز داشته باشید. همچنین سه روز قبل از آزمون را فقط برای بررسی مطالبی که خوانده‌اید اختصاص دهید و آن‌ها را مرور کنید. به این ترتیب نیاز نیست که شب قبل از امتحان را تا صبح بیدار بمانید و با حس بد و بی‌خوابی در آزمون حاضر شوید. شب قبل از امتحان را راحت بخوابید تا مغزتان استراحت کرده و شب امتحان دچار استرس و بی‌خوابی نشوید.

یک بازی را با بهترین دوست خود انجام دهید

راه های بالابردن نمره امتحانات

بهترین دوست خود را بردارید و برای انجام تستی که مانند بازی سرگرم کننده است، به بیرون بروید (هر جا که احساس راحتی و نشاط می‌کنید) و برای هریک ۱۰ تا ۲۰ سوال انتخاب کنید و در ۱۰ یا ۲۰ کارت سوال‌ها را نوشته و جواب‌هایش را نیز پشت کارت‌ها بنویسید، از هر یک امتحان بگیرید و در آخر پاسخ‌ها را بررسی کنید و در پایان، کسی که بیشتری پاسخ درست داده است را با هدیه‌ای کوچک مانند شکلات تشویق نمایید.

معلم‌ها پایان سال به شما فرصت جبران نمرات را خواهند داد

معلم‌ها پایان سال به شما فرصت جبران نمرات را خواهند داد

اجازه دهید یک راز بزرگی را با شما مطرح کنم: معلم‌هایتان واقعا نمی‌خواهند که شما در درسی بیافتید و یا نمره کمی بگیرید. به همین دلیل پایان سال به شما فرصت خواهند داد تا هر کس که می‌خواهد نمره خود را افزایش دهد، دست به کار شود. از فرصت‌هایی که معلمتان در اختیارتان قرار می‌دهد نهایت استفاده را ببرید. ممکن است این امتیاز را برای فعالیت کلاسی، ارائه درسی و … باشد پس نزدیک امتحانات فعال‌تر باشید و در کلاس درس خودتان را نشان دهید.

پس از مطالعه به خودتان پاداش دهید

راه های بالابردن نمره امتحانات

در پایان هر بخش از مطالعه برای خودتان یک هدیه و یا پاداش کوچک آماده کنید، این نوعی انگیزه برای به پایان رساندن درس و مطالعه خواهد بود، نیازی نیست این پاداش بزرگ باشد، بلکه می‌تواند یک شکلات، یک استراحت کوتاه و … باشد. این پاداش به کاهش استرس کمک کرده و ذهن شما را آرام می‌کند.

ممنون که با مطلب “راه های بالابردن نمره امتحانات” همراه ما بودید، امیدوارم به جواب سوال “چگونه در امتحانات نهایی موفق شویم” رسیده باشید. شما برای موفق شدن در امتحانات پایان ترم خود چه کارهایی را انجام می‌دهید؟

مطلبی که خواندید از منبع زیر گرفته شده است:

girlslife

لطفا نظر خود را راجع به مطلب بالا بیان کنید و اگر راهکار دیگری برای بالا بردن نمرات و موفق شدن در امتحانات دارید با دیگر دوستان خود به اشتراک بگذارید.

3 دیدگاه برای “۵ روش برای بالا بردن نمرات قبل از پایان ترم

  1. فاطمه گفته:

    سلام رحان جون ببخشید میشه یک برنامه درسی واسه تابستون کسایی که میرن تیزهوشان هفتم بزارید . یه برنامه ریزی جامع که همه درس های پایه داخلش باشه . لطفااااااا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.