صورتی‌ها مجله سبک زندگی بانوان و دختران

راه‌های رسیدن به زندگی بهتر

۷ نکته اخلاقی که باید تبدیل به عادت شوند

صورتی‌ها : تاکنون فکر کرده‌اید زندگی افراد خوشحال و موفق چه تفاوتی با زندگی روزمره شما دارد؟ آنها نیز مانند شما و هر کس دیگری انسان هستند و از توانایی‌هایی برخورداند که شما نیز دارید! تنها تفاوت‌های کوچک است که تغییراتی اساسی ایجاد می‌کند. شاید یکی از همین تفاوت‌ها عادات خوب و مثبت اندیشی روزانه آنها باشد که حتماً یکی از راه‌های رسیدن به زندگی بهتر ، پرورش عادت‌های کوچک و مثبت در زندگی روزمره‌مان می‌باشد.

راه‌های رسیدن به زندگی بهتر

راه‌های رسیدن به زندگی بهتر

مثبت و خوب سخن بگویید

حرف‌های خوبی که بر زبان می‌آورید می‌تواند خوشبختی را به زندگی‌تان بیاورد. در حالی که کلمات خشمگینانه، به روند گوارش در معده و سایر اندام‌ها، آسیب می‌رسانند. وقتی به دیگران صدمه می‌زنید در واقع به خودتان صدمه وارد می‌کنید. در سرزنش و سرکوب فایده‌ای وجود ندارد و با حرف‌های ناراحت کننده نه خوشبخت می‌شوید و نه پولدار. سعی کنید حرف‌ها و سخنانتان پر از ویتامین‌های روحی باشد. همان گونه که طبیعت به خاطر زیبایی و شادابی زنده می‌شود، شما هم می‌توانید با استفاده از زیبایی و شادی، چهره الهی خود را متجلی کنید.

نقاط قوت خود را به خاطر بسپارید

به ۳ دستاورد بزرگی که در زندگی‌تان داشتید خوب فکر کنید. در مسیر و راه‌های رسیدن به زندگی بهتر قطعاً باید بهترین‌های خود را در خاطر و ذهن داشته باشید. اصلا مهم نیست که چه‌قدر بزرگ و یا کوچک هستند. می‌تواند گرفتن مدرک دانشگاهی، پیدا کردن یک کار خوب، گرفتن اولین مشتری کاری، بردن جایزه، وزن کم کردن، یا هر چیز دیگری باشد. حالا توانمندی‌ها و نقاط قوتی که برای به‌دست آوردن آن ۳ چیز بکار بردید را یادداشت کنید. در بین این ۳ دستاورد به‌دنبال هر چیز مشترکی باشید که باعث موفقیت‌تان شده است اگر این چنین است مسیر موفقیت‌های بیشتر در مقابل‌تان هموار است. اگر می‌خواهید اعتماد به نفس‌تان را بالا ببرید و نقاط ضعف‌تان را کم‌رنگ کنید، از نقاط قوتی که ثابت شده جواب می‌دهد استفاده کنید.

بهترین‌ها را برای خود طلب کنید

بدانید به آن‌چه که باور و انتظارش را دارید، خواهید رسید. قطعاً از مهم‌ترین راه‌های رسیدن به زندگی بهتر باور خود شماست! افرادی که به نظر شما خوش شانس هستند همیشه در انتظار بهترین‌ها هستند. آن‌ها مطمئن هستند که آینده‌ای پر از فرصت‌های خوب و موفقیت دارند. مقابل آن هم افراد به نظر بدشانس هستند؛ آن‌ها همیشه در انتظار اتفاق‌های ناگوار و بد هستند و هیچ اعتمادی به فردا ندارند. بدانید، تنها انتظارات است که تفاوت بین افراد “خوش‌شانس” و “بدشانس” را بوجود می‌آورد. بنابراین همواره انتظار بهترین‌ها را داشته باشید تا آن‌ها به سمت شما روی آورند. به کائنات با حالتی پیشگویانه بلند بگویید؛ من لایق بهترین‌ها هستم.

حالت افراد موفق را به خود بگیرید

حالت کسانی را به خود بگیرید که موفق ، مصمم ، پرتلاش و با اعتماد به‌ نفس هستند در کمال آرامش ، قدم‌ها را محکم برداشته ، با چهره‌ای متبسم و روئی گشاده راه بروید ، حالتی به خود بگیرید که گوبی از زندگی خود ، کمال رضایت را دارید و هدف‌دار و جهت‌دار هستید.

نگرانی را از خود دور کنید

بزرگ‌ترین دشمن شادکامی، نگرانی است. نگرانی نیز در نتیجه فکر کردن به مسائلی پیش می‌آید که از کنترل ما خارج هستند وقتی کاری را انجام داده‌اید، بدانید کار دیگری نمی‌توانید برای آن انجام دهید. سعی کنید بیشتر حواس خود را روی کارهایی متمرکز کنید که در دست انجام دارید نه کارهایی که تصور می‌کنید ممکن است پیش بیاید.

از هیچ وضعیتی ناراحت نباشید. تا وزن و سنگینی خودش را از دست بدهد. وقتی به اندیشه‌های منفی توجه می‌کنیم، به آن‌ها پر و بال می‌دهیم. بی اعتنا به ظاهر امور، جوری وانمود کنید که انگار همه چیز به نحوی جادویی مطابق میل شما پیش می‌رود! همه‌ی اندیشه‌های مربوط به ترس، شکست، نفرت، و بدخواهی مانند علف‌های هرز یک باغ هستند که باغبان آن‌ها را نکاشته و نمی‌خواهد. پس همه‌ی هدف خود را با دیدی مثبت، روی نتیجه نهایی متمرکز کنید.

اعتماد کنید و خوش‌بین باشید

وقتی اتفاقی در زندگیتان می‌افتد، با شکایت کردن نزد خداوند یا اعتراض به او واکنش ندهید درعوض، به خدا اعتماد کنید و بدانید که او حتی در اتفاقات بد نیز خیر و صلاح شما را می‌خواهد به یاد داشته باشید که خداوند کامل است و شاید کسی مثل او بهترین مسیر و راه‌های رسیدن به زندگی بهتر شما را نداند، بنابراین از هر اشتباهی مبراست و هر تصمیمی که می‌گیرد در جهت نیک است. اگر اجازه داده است اتفاق بدی برای شما بیفتد، بدانید که حتماً دلیلی پشت آن است.

تصمیم بگیرید که شاد باشید

یکی دیگر از راه‌های رسیدن به زندگی بهتر شاد بودن است! شاد بودن حالتی است که به دستور مغز صورت می‌گیرد، به طوری که می‌توانید حتی در مواقعی که تمامی شرایط بر علیه شماست نیز لبخند بر لبان‌تان جاری باشد این اصل را فراموش نکنید که اگر تمامی آسمان را ابر فرا گیرد باز هم می‌توان روزنه‎‌ای به سمت نور و روشنایی در میان آن‌ها یافت. لبخند بخشی از شاد بودن است که می‎‌تواند شادی را برای دیگران نیز به ارمغان بیاورد ، چرا که زمانی که شما لبخند می‌زنید اطرافیان‌تان نیز به‌طور ناخودآگاه مجبور به لبخند زدن می‌شوند.

 

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها