خرید عطر و ادکلن اورجینال
راه‌های تشخیص نوع پوست

مراقبت از پوست بستگی به نوع پوست شما دارد!

در این مطلب از مجله دخترانه صورتی‌ها، راه‌های تشخیص نوع پوست رو میگیم. یه آزمایش ساده انجام می‌دید و نتیجه‌شو می‌خونید تا بدونید نوع پوستتون چیه؟ این آزمایش اینجوری هست که صبح وقتی از خواب پا میشید بدون شستن صورت،یه دستمال کاغذی بر روی پوست خود بکشید و پوست خودتون رو پاک کنید.

شما چه نوع پوستی دارید؟ راه‌های تشخیص نوع پوست

برای مراقبت از پوست ابتدا باید تشخصی دهید که نوع پوست شما چیه؟ می‌دونید که مراقبت از پوست بستگی به چرب بودن پوست،خشک بودن پوست و … بستگی داره پس اگه نوع پوست خودتون رو نمی‌دونید با انجام یه آزمایش خیلی ساده می‌تونین بفهمین که نوع پوست شما چجوریه و با دونستن اون شروع به مراقبت از پوست کنین تا در پیری چروک نشه،جوش نزنه و آسیب نبینه.

باید مراقبت از پوست رو همین الان هر سنی هستین شروع کنین. فردا دیره! می‌دونین که پوست تو زیبایی خانوما خیلی تاثیر داره پوست زیبا باشه ناخودآگاه بقیه اجزای صورت هم زیبا دیده میشه.

 

مراقبت از پوست،تشخیص نوع پوست

مراقبت از پوست،تشخیص نوع پوست

۱) پوست معمولی

معمولا در پوست‌های معمولی، نباید بر روی دستمال هیچ آثاری از لکه‌های چربی بماند. پوست شما اگر معمولی باشد باید باطراوت و انعطاف‌پذیر باشد. پوست معمولی، کمترین مشکلات را دارد و همیشه تمیز و هموار به نظر خواهد رسید. خون به خوبی در آن گردش داشته و ظاهر سلامتی دارد. حتی با کمترین مراقبت‌ها، حتی با افزایش سن، خوب و بی‌نظیر به نظر می‌رسد.به زبان ساده این نوع پوست بی‌دردسر است.

۲) پوست خشک

اگر شما پوست خشکی داشته باشید، دستمال همچنان تمیز می‌ماند، اما پس از اینکه دستمال را به پوستتان کشیدید، احساس می‌کنید پوست صورتتان خشک و سفت است و پوست پوست شده. رنگ پوست خشک به راحتی تیره شده، چروک می‌افتد و سوراخ‌های ریزی در آن پدیدار می‌شود! همچنین این نوع پوست کاملا تحریک‌پذیر و مستعد پیری است. پوست خشک ممکن است در یک شخص جوان خوب به نظر برسد، اما برای اینکه همچنان سالم بماند، باید از آن مراقبت کرده و روند درمانی منظمی توسط ماسک‌های طبیعی و نرم کننده‌ها را پیش گرفت این نوع پوست به مراقبت بیشتری نیاز دارد.

راه‌های تشخیص نوع پوست

۳) پوست چرب

اگر شما فردی باشید که دارای پوست چربی است، لکه‌هایی از چربی صورتتان که مربوط به نواحی گونه، بینی و پیشانی است، بر روی دستمال کاغذی بر جای خواهد ماند. پوست چرب، همراه با مشکلات زیادی است، اغلب چرب، ضخیم، زمخت و براق به نظر خواهد رسید. دارای منافذ بزرگ و مستعد جوش و آکنه نیز هست. البته یک نکته‌ی مثبت در مورد این نوع پوست هم، این است که پوست چرب استعداد پیری و چین و چروک ندارد. با دقت تمیز کردن پوست، به حداقل رساندن مصرف کربوهیدرات، و اجتناب از کرم‌های چرب، می‌تواند در بهبود کیفیت پوست چرب مفید باشد.

۴) پوست مختلط

اگر پوست شما مثل خیلی از خانم‌های دیگر، مختلط باشد، از بینی و پیشانی‌تان اثراتی از چربی به دستمال کاغذی باقی خواهد ماند، اما زمانی که گونه هایتان را لمس کنید، تمیز است! پوست مختلط خصوصیاتی از هر دو نوع پوست خشک و چرب را باهم دارد، بنابراین برای هر بخش از صورت نیاز به مراقبت‌های متفاوتی خواهید داشت! مناطقی که خشکند و معمولا اطراف گونه و چشمان را شامل می‌شوند، باید با کرم و مرطوب کننده‌های چرب درمان شوند، در حالی که نواحی چرب، که معمولا پیشانی و بینی را شامل می‌شوند، باید از شست و شوی مکرر و دقیق بهره ببرند.پس شما هم باید مراقبت پوست خشک ر انجام دهید و هم چرب.

۵) پوست حساس

پوست حساس نسبت‌به پوست‌های دیگر نیاز به مراقبت خیلی بیشتری دارد.پوست حساس خیلی خشک است، مستعد سفتی است، و به راحتی تحریک و ملتهب می‌شود. به طور معمول، در پوست حساس نواحی قرمز و پوست پوست شده گسترش میابد، احساس سوزش و خارش، دست خواهد داد، و استعداد ایجاد لک وجود دارد. این نوع پوست،آسیب‌پذیر و پر‌مشکل‌ است که به مراقبت‌های خیلی خاصی احتیاج دارد. برای این که محصولات بهداشتی مناسب این نوع پوست را پیدا کنید به تحقیق زیادی نیاز دارید.

از مطلب راه‌های تشخیص نوع پوست خوشتون اومد؟ نظرتونو از طریق کامنت به ما بگید.