راهکارهای افزایش قد

راهکارهای افزایش قد چیست؟!

مشکل قد در هر جامعه‌ای وجود دارد، در برخی جوامع کم و در برخی زیاد. همه افراد دوست دارند قد بلند باشند ولی این در برخی از موراد غیر ممکن به نظر می‌رسد ولی شاید این طور نیست! در این مقاله از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها قصد داریم، راهکارهای افزایش قد را بررسی کنیم. همراه ما باشید.

راهکارهای افزایش قد

راهکارهای افزایش قد

در اندازه قد هر فرد عوامل ژنتیکی تاثیر بسیار زیادی دارد، در واقع قد افراد بیشتر تابع عوامل ژنتیکی است ولی عوامل غیرژنتیکی را هم نباید نادیده گرفت این عوامل عبارتنداز: وزن پایین هنگام تولد، بیماری در زمان کودکی و یا حتی بلوغ، قرار گرفتن در معرض تنباکو در دوران جنینی و … به هر حال باید بگوییم تعداد کمی از افراد قد کوتاه بعد از دوران بلوغ رشد قدی خواهند داشت ولی در این مورد هر روشی را باید جدی گرفت چون قد رابطه مستقیمی با اعتماد به نفس افراد دارد.

تاثیر تغذیه سالم در قد افراد

روش های افزایش قد

تاثیر تغذیه در رشد انسان امری بدیهی و ضروری است. برای رشد قد نیز نیاز به تغذیه صحیح داریم منظور از تغذیه صحیح، تغذیه‌ای است که همه مواد مغذی برای بدن را تامین کند. غذاهای ناسالم مانع رشد بدن انسان هستند پس در مصرف آن‌ها احتیاط کامل داشته باشیم. قانون کلی برای زمان‌بندی وعده‌های غذایی ۳ بار است ولی میل کردن میان‌وعده‌های سالم نیز به رشد کمک می‌کند. در حالت کلی برای رشد بدن و قد موارد زیر باید تامین شوند:

روی برای رشد

برای افزایش رشد سلامت افراد بهتر است مواد روی‌دار را مصرف کنند. این مواد غذایی شامل: شکلات، حبوبات، مارچوبه و … مصرف روی برای همه به خصوص کودکان که در معرض رشد هستند، تاثیر بیشتری دارد چون کمبود روی در کودکی باعث متوقف شدن رشد می‌شود.

رابطه کلسیم و قد بلندی

استخوان‌ها برای شکل گیری به کلسیم زیادی نیاز دارمد و آن را از مواد غذایی تامین می‌کنند بنابراین اهمیت زیادی برای بدن دارد. مواد غذایی حاوی کلسیم: پنیر،‌ دانه‌های سویا،‌ ماهی ساردین، سبزیجات و لبنیات.

ویتامین D معجزه افزایش قد

استخون‌ها برای رشد به ویتامین D نیازمند هستند ویتامین D در غذاهایی مانند:  ماهی، قارچ و لبنیات، تخم‌مرغ، یونجه و  … وجود دارد علاوه بر مواد غذایی قرار گرفتن در معرض نور مناسب خورشید هم منبع این ویتامین است..

تاثیر ویتامین D در قد

پروتئین

موارد ذکر شده در بالا جزو ضروریات هستند ولی کافی نیستند و باید سایر مواد مغذی هم به بدن برسد. پروتئین هم برای بالا بردن ساختمان قد و قامت ضروری بوده و تاثیر زیادی دارد. برای افزایش قد باید هر ماده مغذی برای رشد و سلامت وارد بدن شما شود.

اگر به هر دلیلی نمی‌توانید از طریق مواد غذایی این مواد مغذی را دریافت کنید باید هر چه سریع از داروهای مکمل استفاده کنید.

خواب کافی

یکی از راهکارهای افزایش قد خوابیدن درست و بموقع است. شاید برایمان تعجب آور باشد که خواب کافی در رشد قد تاثیر دارد ولی باید بگوییم که خواب کافی و منظم در رشد قد و حتی رشد بدن تاثیر خیلی عمیقی دارد. در طول دوره نوجوانی به ۸ ساعت خواب برای تامین انرژی مورد نیاز بدن ضروری است. پدر و مادرها باید این مورد را به گوش سپرده عمل کنند.

جالب است بدانید که بدن هنگام خواب رشد کرده و بافت نو تولید می‌‌کند. در واقع مغر انسان وقتی در خواب هست، هورمون رشد انسانی ترشح می‌کند بنابراین وقتی مدت زمان خواب کم باشد این هورمون رشد کمتری می‌یابد و این هم در قد هر فردی تاثیر زیادی دارد. بنابراین برای رشد قد و حتی بدن باید از زمان نوجوانی خواب کافی داشته باشیم.

تاثیر ورزش‌های منظم در قد بلندی

راهکارهای افزایش قد

یکی دیگر از راهکارهای افزایش قد ورزش کردن است. فعال بودن از نظر فیزیکی باعث رشد سریع بدن و قد خواهد شد بنابراین برای افزایش قد از انجام ورزش‌ها غافل نشوید. ورزش‌هایی که برای افزایش قد ضروری هستند عبارتنداز: شنا کردن که باعث کشش ماهیچه‌ها می‌شود و این کشش باعث قد بلند شدن خواهد شد.

ورزش دیگر، بارفیکس است که بهترین روش برای افزایش قد است که از از دوران کودکی فواید آن برای قد بلند شدن را شنیده‌ایم برای انجام این روش کافی است ۱۰ ثانیه خود را آویزان نگه داشته و چند مرتبه این حرکت را تکرار کنید.

ورزش‌های کششی و طناب بازی

انجام ورزش‌های کششی هم از راهکارهای افزایش قد است، برای انجام این نرمش به سادگی صاف بایستید و دست‌هایتان را تا آنجا که ممکن است به طرف بالا بکشید، خم شدن به عقب هم می‌تواند کشش ایجاد شده را افزایش بدهد.

طناب بازی ورزشی عالی برای افزایش قد هم است و یکی دیگر از راهکارهای افزایش قد به شمار می‌رود. در هنگام انجام این بازی بدن‌تان به حالت صاف قرار گرفته و کمر و ستون فقراتتان کشیده می‌شود. خم شدن دائم روی زانوها هم باعث می‌شود که ماهیچه‌های ساق پا به صورت عمودی کشیده شوند. این حرکات فیزیکی در کنار هم توده‌ی استخوانی را در قسمت پایینی پا افزایش می‌دهد که آن هم به نوبه‌ی خود چند سانتی‌متری برایتان افزایش قد می‌آورد.

خوردن آب کافی رابطه غیرمستقیمی با قد بلندی دارد

تاثیر آب در قد بلند شدن

شاید برایتان تعجب آور باشد که یکی دیگر از راهکارهای افزایش قد نوشیدن آب به مقدار کافی است (۸ لیوان در روز) البته نوشیدن آب تاثیر مستقیمی روی بلند شدن قد ندارد ولی نوشیدن آب متابولیسم بدنتان را بهبود می‌بخشد و همین باعث رشد اصولی بدن خواهد شد.

عمل جراحی، آخرین راه برای قد بلندی

چگونه قد بلند شویم

به عنوان آخرین راهکار عمل جراحی قد پیشنهاد می‎شود که باید تحت نظر پزشک متخصص انجام گیرد. ولی برای رسیدن به این مرحله باید همه روش‌های کم‌خطر و طبیعی را امتحان کرده باشید چون این عمل جراحی هم خطرناک است و هم هزینه بسیار زیادی دارد. این عمل جراحی حدود ۷ تا ۱۰ سانت به قد شما می‌افزاید.

ولی همیشه یادتان باشد که بهترین راهکارهای افزایش قد روش‌های طبیعی و سالم هستند. برای افزایش قد و … نباید دست به کارهای خطرناک بزنیم مگر این که همه روش‌ها را امتحان کرده و جواب نگرفته باشیم. این هم در صورتی است که کوتاه بودن قد واقعا در زندگی ما تاثیر منفی داشته باشد.

راهکارهای افزایش قد به پایان رسید. در ادامه ویدئویی از عمل جراحی برای قد بلند شدن را می‌بینید:

عمل جراحی برای قد بلند شدندانلود فیلم عمل جراحی قد

ممنون که تا آخر این مطلب ” راهکارهای افزایش قد ” همراه ما بودید ♥

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها