راهنمای کامل برای خرید هود آشپزخانه

راهنمای خرید هود

از آن جا که آشپزخانه محلی برای پخت و پز می‌باشد پس هنگام پخت و پز طبیعی است که بوهای زیادی در منزل پخش شود و حتی دود ناشی از آن نیز کل منزل را فرا بگیرد. از این جهت هود جزو مهم‌ترین وسیله آشپزخانه به شمار می‌آید. در هنگام خرید خود برای آشپزخانه نکاتی وجود دارد که شما باید آن‌ها را دانسته و بر اساس این نکات مهم هود خود را انتخاب کنید. راهنمای خرید هود به صورت کامل این نکان را برای شما بیان می‌کند. در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، قصد داریم راهنمای خرید هود را برای شما دوستان عزیز بیان کنیم. همراه ما باشید.

راهنمای خرید هود

راهنمای خرید هود

هنگامی که شما قصد دارید آشپزخانه خود را بازسازی کنید و یا در حال ایجاد تغییر و نو کردن وسایل آن هستید یک وسیله مهمی‌که نیاز خواهید داشت هود می‌باشد. اجاق گاز وسیله‌ای است که هر آشپزخانه امروزی آن را دارد و یک وسیله بسیار ضروری برای اجاق گاز می‌باشد.

هنگامی‌که شما آشپزی می‌کنید دود، عطر و ذرات به طور معمول در هوا آزاد هستند و هیچ سیستم تصفیه هوایی هم وجود ندارد. در این موقع هود باعث تصفیه هوا می‌شود و هرگونه بو، دود و … را از آشپزخانه دور می‌کنند. به این ترتیب شما صاحب آشپزخانه‌ای بدون بو خواهید شد و به راحتی می‌توانید در آن مشغول پخت و پز شوید بدون این که نگران پخش شدن بو و دود در هوای منزل باشید.

حال می‌خواهیم ۶ مزیت مهم هود برای آشپزخانه را بیان کنیم:

۶ مزیت مهم هود برای آشپزخانه

۶ مزیت مهم هود برای آشپزخانه

علاوه بر کاربرد و هدف اصلی هود، که تمیز کردن هوا، موقع آشپزی می‌باشد. چند مزیت مهم دیگر نیز دارد. همانطور که می‌دانید هود وسیله جایگیری نیست و محل اضافی برای آشپزخانه را در اختیار شما قرار می‌دهد در عین حال که به ایمنی آشپزخانه کمک می‌کند.

هود‌ها در تمیز نگه داشتن آشپزخانه نقش بسیار مهمی دارند، شما می‌دانید که اگر هود نباشد، پاک کردن دود از دیوار و سقف آشپزخانه بسیار سخت است. به نوعی هود کار شما را آسان‌تر می‌کند.

همانطور که می‌دانید اگر هوای آشپزخانه تسویه نشود خطر مسمومیت با مونوکسید کربن وجود دارد. هود باعث کاهش این خطر می‌شود. موقع آشپزی ممکن است آشپزخانه شما بسیار گرم شود، هود مزیت دیگری که دارد این است که گرمای اضافی و بیش از حد را از آشپزخانه می‌گیرد. موقع آشپزی دیگر نیاز نیست که نگران دود ناشی از پخت غذا باشید زیرا هود آن را به طور کامل از بین می‌برد. اگر به خاطر بو و دود آن نمی‌توانید غذاهای مورد علاقه خود را بپزید، هود می‌تواند برایتان مفید باشد.

بعد از دانستن این وضعیت نتیجه می‌گیریم که هود یک وسیله بسیار ضروری برای آشپزخانه می‌باشد. هنگام خرید هود می‌توانید معیارهای قیمت، اندازه و ویژگی‌های متفاوت آن توجه داشته و در نهایت بهترین هود را برای آشپزخانه خود پیدا کنید.

انواع هود آشپزخانه

انواع هود آشپزخانه

در ادامه راهنمای خرید هود آشپزخانه، انواع مختلف آن را برای شما معرفی خواهیم کرد. مطمئنا جست و جو در بازار برای خرید هود در ابتدا کمی‌خسته کننده است زیرا انواع بسیار مختلفی دارد و ممکن است شما معیارهای خرید هود را ندارید و به همین دلیل این کار به نظرتان بسیار خسته‌کننده باشد. اگر شما در حال بازسازی و یا ساخت آشپزخانه جدید برای منزل خود هستید باید معیارهای انتخاب هود را بدانید که در ادامه این معیارها را بررسی خواهیم کرد:

خرید هود آشپزخانه

هود زیر کابینت (Under Cabinet Range Hoods)

یکی از رایج‌ترین انواع هود، هود زیر کابینت می‌باشد. این هود یک انتخاب مقرون به صرفه می‌باشد که با بسیاری از آشپزخانه‌ها سازگار هست. هود زیرکابینتی همانطور که از اسمش مشخص است در زیر کابینت و بالای اجاق گاز یا محدوده تعیین شده توسط شما نصب می‌شود. معمولاً بین اندازه اجاق گاز و هود تناسب وجود دارد تا بتواند تمام اجاق گاز را پوشش داده و دود آن را جذب کند. این هود‌ها نسبت به هود‌های دیگر نسبتا ارزان‌تر هستند و شما می‌توانید بهترین مدل و شیک‌ترین آن را پیدا کرده و در آشپزخانه خود نصب کنید.

انواع هود آشپزخانه

هود دیواری (Wall Mount Range Hoods)

این هودها در محدوده‌ای نصب می‌شوند که هیچ کابینتی بر روی آن‌ها وجود ندارد. فقط روی اجاق گاز نصب می‌شوند. اغلب این هود‌ها شبیه دودکش دیواری هستند و شکل آن‌ها به گونه‌ای است که از قسمت پایین، نازک و رفته‌رفته گسترده‌تر می‌شود به طوری که طول اجاق گاز را پوشش می‌دهند. آن‌ها به طور معمول هزینه نسبتاً زیادی دارند ولی بسیاری از مردم هم همین‌ هودها را ترجیح می‌دهند و علاقه ندارد که بالای هود کابینت نصب شود.

معیارهای انتخاب هود برای آشپزخانه

هود جزیره (Island Range Hoods)

هود جزیره متفاوت‌تر از دو نوع قبلی است، این هودها محل بیشتری را پوشش می‌دهند. مثلا این هود را فقط بالای اجاق گاز نصب نمی‌کنند، بلکه نقطه‌ای از آشپزخانه نصب می‌کنند که تقریبا کل آشپزخانه را پوشش دهد. این هودها طبیعی است که قیمت بیشتری نسبت به‌ هودهای دیگر داشته باشند همچنین باعث زیباتر و مدرن‌تر دیده شدن آشپزخانه می‌گردند.

راهنمای خرید خوک

هود توکار

شاید شما هم جزو افرادی باشید که دوست ندارید هود در آشپزخانه‌تان دیده شود. هودهای توکار بهترین انتخاب برای شما هستند. همانطور که از اسمشان مشخص است این هود‌ها معمولا داخل کابینت قرار می‌گیرند و به چشم نمی‌خورند و همین هم باعث زیبایی آشپزخانه می‌گردد. این هودها قیمت مناسبی نسبت به دیگر انواع دارند ولی هزینه نصب، طراحی و … آن بالاست و همین هم موجب شده است که جزو هود‌های گران‌قیمت به شمار بیاید.

راهنمای خرید هود

هود مخفی

هود مخفی معمولا به عنوان یک گزینه در لیست خرید‌ها در نظر گرفته می‌شود. این هود برای کسانی مناسب است که می‌خواهند از مزیت‌های هود استفاده کنند، ولی از نظر بصری دیده نشود و فقط به خاطر کاربرد آن می‌خواهند نه زیبایی آشپزخانه. هودهای مخفی همانطور که از اسمشان مشخص است، فقط کاربرد و مزیت هود را دارند، در آشپزخانه به چشم نمی‌خورند.

معیارهای انتخاب هود برای آشپزخانه

معیارهای انتخاب هود برای آشپزخانه

همانطور که گفتیم هود یک وسیله ضروری برای آشپزخانه است که باید هنگام خرید آن، معیارهایی را در نظر داشته باشیم. در ادامه معیارهای خرید هود برای آشپزخانه و راهنمای خرید هود را بیان می‌کنیم:

قیمت:

در خرید هر کالایی اولین معیاری که به آن توجه می‎کنیم، قیمت می‌باشد. در واقع برای خرید هر وسیله مبلغی را جدا کرده و سپس با توجه به آن مبلغ وسیله مورد نیاز را تهیه می‌کنیم. همانطور که می‌دانید هودها رنج قیمت متفاوتی دارند، مثلا هودهای توکار و پنهان، نسبت به هودهای دیگر مقرون به صرفه نیستند پس اگر قیمت مناسب، برایمان مهم است باید، این هودها را از ذهنمان حذف کنیم.

علاوه بر هزینه هود، هزینه نصب نیز وجود دارد پس این مورد را نیز هنگام خرید هود در نظر داشته باشید. رنج قیمت هودها با توجه به کارایی، مدل و انواع آن، متفاوت است پس شما باید هم معیارهای خود را در نظر داشته باشید و با قیمت آن مقایسه نمایید. سعی کنید هنگام خرید هود، از چندین مغازه اطلاعات دریافت کرده و قیمت‌ها را با یکدیگر مقایسه نمایید.

خرید هود جزیره

اندازه:

همانطور که می‌دانید یکی دیگر از معیارهای انتخاب هود برای آشپزخانه اندازه آن است. مجبور نیستید که اندازه آن را دقیقا اندازه‌ی گاز بردارید، ولی برای این که هود همه ذرات و دود‌های اجاق گاز را جذب کند، بهتر است که هر دو هم اندازه باشند و یا شاید کمی بزرگ بودن مشکلی ایجاد نکند. قبل از خریدن هود، دقیقا اندازه آن باید مشخص شود، زیرا احتمال دارد که فضای شما کوچکتر از آن بوده و هود جا نشود. پس بهتر است با در دست داشتن ابعاد دقیق آن به خرید هود اقدام کنید.

قدرت:

یک معیار دیگر راهنمای خرید هود قدرت آن است. می‌توان گفت علاوه بر ظاهر و اندازه که در اولویت دوم هستند، قدرت هود اولویت اول را دارد زیرا قدرت هود است که تعیین کننده میزان جذب دود و بو می‌باشد. پس این معیار اهمیت زیادی دارد، هر چقدر قدرت هود شما قوی‌تر باشد، هودتان کارآمدتر است و شما می‌توانید با خیال راحت پخت و پز خود را انجام دهید. تولیدکنندگان معیار انتخاب هود را با CFM (فوت مکعب در دقیقه) تعیین می‌کنند.

راهنمای خرید هود آشپزخانه

ظاهر:

اگر شما جزو افرادی هستید که به زیبایی ظاهر آشپزخانه اهمیت زیادی قائل می‌شوید، باید بگوییم که هودهایی با طرح‌های بسیار زیبا و ظریف وجود دارد که باعث زیباتر شدن آشپزخانه شما می‌شود.

اگر ظاهر هودها را نمی‌پسندید راه حل بهتری به شما پیشنهاد می‌کنیم و آن راه حل، انتخاب هود‌های مخفی است. ولی امروزه تنوع مدل‌های زیادی برای هود آشپزخانه وجود دارد و شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود یکی را انتخاب کنید. در واقع توجه به ظاهر هود هم جزو اصول راهنمای خرید هود است.

سر و صدا:

خیلی از افراد از صداهای بلند هود شکایت دارند و معتقد هستند که این صدا بسیار آزاردهنده است و خیلی از مواقع مزایای هود را در در گرفته و آن را خاموش می‌کنند. هنگام خرید هود باید نسبت به سر و صدای آن حساس باشید تا آرامش آشپزخانه شما گرفته نشود.

طبیعی است که هود صدا خواهد داشت ولی این صدا نباید برای شما آزاردهنده باشد برخی از هودها با توجه به کیفیتشان، صدای کمتری دارند و شما می‌توانید هنگام خرید هود به این نکته مهم توجه نمایید.

راهنمای خرید هود آشپزخانه

نوع تهویه:

هود‌ها شامل کانال‌هایی هستند که هوا را خارج می‌کنند، در این کانال‌ها فیلترهایی وجود دارد که همین فیلتر‌ها باعث از بین رفتن دود و آلودگی مواد غذایی می‌شود.
در برخی از ساختمان‌ها نصب کانال با محدودیت مواجه است و امکان ساختن هود با کانال را نمی‌دهند و تنها گزینه‌ای که باقی می‌ماند این است که از یک مدل بدون مجوز استفاده کنند. پس بهتر است قبل از اقدام به خرید هود از وجود کانال‌ها آگاه شوید.

سرعت فن:

اکثر خروجی هود‌ها دارای چندین فن هستند و همین تنها باعث بالا رفتن قابلیت هود می‌گردد. با کمک این فن‌ها می‌توانید میزان درجه هود را مشخص کنید. پس بهتر است هنگام خرید هود به سرعت و تعداد فن آن توجه نمایید. در واقع توجه به سرعت فن جزو اصول راهنمای خرید هود می‌باشد.

راهنمای خرید هود آشپزخانه

سهولت نصب:

هودهایی که به کانال‌های مجزا نیاز دارند، نصب پیچیده‌ای داشته و افراد معمولی نمی‌توانند آن‌ها را نصب کنند و نیاز به یک فرد متخصص در این زمینه دارد.

ممکن است که برخی از هودها ساده‌تر نصب شوند و به فرد حرفه‌ای نیاز نباشد ولی اگر مطمئن نیستید که طرف مقابل می‌تواند این کار را انجام دهد یا نه؟ بهتر است از یک فرد حرفه‌ای کمک بگیرید.

امکانات:

  • چراغ‌ها: اکثر هود‌ها چراغ دارند و شما باید به این امکان توجه نمایید.
  • سنسورهای حرارتی: سنسورهای حرارتی در هر هود وجود دارد و جزو امکانات هود می‌باشد.
  • خاموش شدن اتوماتیک: خاموش شدن اتوماتیک هم جزو امکانات هود می‌باشد.
[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

نحوه انتخاب سینک آشپزخانه مناسب

[/box]

برندهای محبوب هود

برندهای محبوب هود

همانطور که می‌دانید هر محصول در کیفیت و مرغوبیت تفاوت بسیاری بادیگر انواع خود دارد. در نتیجه برند بود نیز اهمیت زیادی دارد و شما هنگام خرید باید به مرغوبیت برند آن توجه داشته باشید. راهنمای خرید هود را بامعرفی برندهای برتر تولید هود ادامه می‌دهیم.

هود Fagor

این هود برند بسیار محبوبی دارد که مصرف‌کنندگان آن راضی هستند. تنها مشکلی که این هودها دارند مشکل نصب است. نصب این هودها کمی مشکل بوده و نیازمند یک فرد بسیار حرفه‌ای می‌باشد. پس از پیدا کردن این فرد با خیال راحت می‌توانید این برند خود را انتخاب کنید.

هود GE

این برند حالت‌های مختلف، انواع سبک‌ها و طرح‌های بسیار فراوانی دارد و برای افزایش مشتری روز به روز کیفیت برند خود را بالا می‌برد. مشتریان این برند، استفاده از این هود و نصب آن را آسان می‌دانند ولی چندین مورد از سر و صدای زیاد آن گزارش شده است، که باید هنگام خرید به این مورد توجه نمایید.

راهنمای خرید هود

هود ILVE

تعداد زیادی از افراد، مشتریان این برند هستند. برخی از مشتریان معتقدند که این هود سر صدای زیادی ندارد ولی برخی دیگر معتقدند که سر و صدای این هودها کمی زیاد است و آزار دهنده می‌باشد ولی در حالت کلی میزان فیدبک مثبت از این برند، بیشتر از منفی است.

هود Summit

این برند، هودهای مقرون به صرفه با طرح‌های زیادی را تولید می‌کند. که همیشه بازخورد مثبت مشتریان را به همراه داشته است همچنین این برند، رنج قیمت‌های متفاوتی را هم دارد.

هود Whirlpool

برخی از مشتریان ار این محصول ایراد می‌گیرند، چون دکمه‌های آن کوچک بوده و آن را بسیار پر سر و صدا معرفی می‌کنند ولی مشتریانی هم هستند که کاملاً از این برند راضی بوده و آن را به دیگران توصیه می‌کنند.

راهنمای خرید هود آشپزخانه

هود Windster

این برند هم جزو برندهای محبوب هود می‌باشد. مشتریان آن فقط از نصب سخت آن شکایت دارند که آن هم با کمک یک فرد حرفه‌ای در این زمینه حل می‌شود لذا بسیاری از مشتریان این برند بسیار راضی بوده و آن را به دیگران توصیه می‌کنند.

هود Zephyr

این برند نیز مانند برند قبلی برند محبوب می‌باشد که فقط مشتری آنان از نصب سخت آن شکایت دارند.

ممنون که با این مطلب همراه ما بودید، لطفا نظرات خود را در مورد مطلب “راهنمای خرید هود” بیان کنید.

لینک منبع:

learn.compactappliance

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.