راهنمای انتخاب مدل موی عروس

راهنمای انتخاب مدل موی عروس

صورتی‌ها: برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم عروسی یکی از سخت‌ترین و استرس‌آورترین کارها برای هر زوج جوانی به شمار می‌رود. در این میان انتخاب مدل مو و آرایش عروس از کارهایی است که معمولا به آرایشگر سپرده می‌شود و در آخر کار نتیجه برای اکثر عروس خانوم‌ها رضایتمند نمی‌باشد. به همین سبب بهتر است قبل از مراسم عروسی مدل مو و آرایش خود را خودتان انتخاب کنید تا از نتیجه کار راضی باشید. اما انتخاب مدل موی عروس نیاز به وسواس بسیار بالایی دارد. به همین سبب بهتر است نکاتی را رعایت کنید. در ادامه با مطالعه راهنمای انتخاب مدل موی عروس می‌توانید به این نکات مهم پی برده و برای انتخاب مدل موی خود از این نکات بهره‌مند شوید. با ما همراه باشید.

راهنمای انتخاب مدل موی عروس

راهنمای انتخاب مدل موی عروس

اصلی‌ترین دغدغه‌ی زوج‌های جوان در روز عروسی، ظاهر زیبا و منحصر به فرد عروس و داماد است که در این میان عروس خانوم بیشتر از آقای داماد به ظاهر خود اهمیت می‌دهد. به همین جهت انتخاب مدل موی عروس متناسب با چهره عروس انتخابی بسیار سخت و مهم است که اگر مطابق با سلیقه‌ی عروس خانوم نباشد جشن عروسی برایش لذت‌بخش و شیرین نخواهد بود. به همین سبب قبل از سپردن آرایش مو به آرایشگر خود، نمونه‌های مناسبی برای خود انتخاب کرده و با آرایشگر خود مشورت کنید و یکی از مدل‌ها را برگزینید. همراه ما باشید با راهنمای انتخاب مدل موی عروس.

۱- آرایش مو برای صورت‌های گرد:

اگر شما دارای صورتی گرد هستید، از عقب بردن کامل موها و بیرون گذاشتن گوش‌هایتان دوری کنید، زیرا این حالت مو چهره شما را به مراتب گردتر از آنچه هست نشان می‌دهد. برای صورت‌های گرد، باید موها را در قسمت بالای سر عقب برده و موهای اطراف صورت را بر روی چهره انداخت، به طوری که با موهای اطراف صورت تا حدودی گوش‌ها و قسمتی از گونه پوشانده شود. اگر موهای شما پر پشت نیست برای پر پشت نشان دادن موها و همچنین کشیده شدن چهره، بهتر است موهای بالای پیشانی را کمی پوش داده و قسمتی از آن را روی سر جمع کنید.

راهنمای انتخاب مدل موی عروس

۲- آرایش مو برای صورت‌های گلابی شکل:

افراد دارای چهره‌های گلابی نباید موهای خود را خیلی کوتاه کرده و بدون پیچ و تاب آرایش کنند همچنین برای این افراد موهای بلند با فرق راست نیز توصیه نمی‌شود. این افراد باید عرض چهره خود را با پهنای صورت در ناحیه‌ی فک خود مقایسه کنند و موها را بالای سر خود جمع کرده و آن‌ها را پوش دهند تا موهایشان پرپشت‌تر جلوه دهد. در ضمن باید سعی کرد در این افراد موها، دارای حالت‌های مشخص باشد و در پایین صورت موها به شکل دو نیم دایره از پشت گوش‌ها روی گونه بیاید.

راهنمای انتخاب مدل موی عروس

۳- راهنمای انتخاب مدل موی عروس برای صورت‌های مربعی شکل:

در این فرم صورت، به هیچ عنوان نباید موها را به صورت منظم و مرتب در اطراف صورت ریخت. اگر شما صورتی مربعی شکل دارید، انتهای موها را در دو طرف صورت به طرف بیرون برگردانید. شما در این حالت نباید فرق کج باز کنید، نباید موهایتان را آنقدر بلند کنید که از خط چانه پایین‌تر بیاید. بهترین مدل برای این افراد با صورت‌های مربعی این است که موها با فرق از چپ و راست به طور طبیعی در اطراف صورت ریخته شود، چون این حالت عرض پیشانی را به طور مخصوصی کم جلوه خواهد داد.

راهنمای انتخاب مدل موی عروس

۴- آرایش مو برای صورت‌های مثلثی و یا قلبی:

در صورت‌های قلبی شکل، نباید موها را در قسمت بالای سر جمع کرده و آن را پوش دهید. در این فرم صورت، باید آرایش موها را بدون فرق سر و گرد انتخاب کرد، علاوه بر این می‌توان موها را با انحنای آرام بر روی گونه‌ها ریخت چون این مدل موها، از بزرگ نشان دادن سر و قسمت بالای پیشانی کم می‌کند.

راهنمای انتخاب مدل موی عروس

۵- راهنمای انتخاب مدل موی عروس برای صورت مستطیلی:

از باز کردن فرق به ویژه از وسط موها خودداری کرده و علاوه بر این موهای باز و آویخته در دو طرف صورت به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. بلندی مو در این افراد، درازی چهره را افزایش می‌دهد. البته موهای خیلی کوتاه نیز برای این چهره مناسب نیست. بنابراین افراد دارای صورت مستطیلی باید مدل موی متوسطی انتخاب کرده و در ناحیه‌ی گوش‌ها، به موها، انحنا و پیچ و تاب دلپذیری ببخشید.  البته باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که در بعضی صورت‌های مستطیلی شکل اگر فرق کوتاهی در طرف چپ یا راست پیشانی باز شود، ممکن است زیبایی بیشتری به آنان ببخشد.

راهنمای انتخاب مدل موی عروس

۶- آرایش مو برای صورت‌های بیضی شکل:

صورت‌های بیضی شکل را می‌توانید به هر شکلی که مایل هستید آرایش کنید چون این فرم صورت زیباترین صورت برای آرایش مو به حساب می‌آید و مدل مو چه کوتاه چه بلند برای این فرم بسیار زیبا است.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

عروس خانوم‌ها اینگونه برای خود تاج انتخاب کنند

[/box]

راهنمای انتخاب مدل موی عروس

۷- صورت کوچک:

برای بزگ نشان دادن صورت راه‌های مختلفی وجود دارد که از جمله این کارها آرایش مو به اطراف سر و دور از صورت می‌باشد. علاوه بر این برس زدن موها به خارج از صورت و ریختن آن در اطراف و بالای سر، موجب زیبایی چهره‌ی شما می‌شود.

۸- صورت بزرگ و درشت:

برای کوچک نشان دادن صورت می‌توان با آرایش پر و ریختن مو به یک طرف صورت و تقسیم دیگر موها بر روی پیشانی و گونه این کار را انجام داد.

راهنمای انتخاب مدل موی عروس

۹- گونه‌های برآمده:

افراد دارای گونه‌های برآمده با ریزش موهای بلند و لایه لایه با موج‌های طبیعی تا انتهای مو سبب کاهش نمای گونه‌ی برآمده خواهد شد.

۱۰- چانه کوچک:

اگر شما دارای چانه‌ای کوچک هستید، در این صورت سعی کنید موها را به طرف بالا کشیده و به طور کامل در بالا و پشت سر خود بسته و حالت گرد به پشت سر خود بدهید تا زیبایی خود را دو چندان کنید.

راهنمای انتخاب مدل موی عروس

۱۱- صورت کوچک و چاق:

اگر شما دارای صورتی کوچک و چاق هستید، آرایش موها را همیشه تا بالای گوش‌ها حفظ نموده و قسمتی از موها را به روی گونه‌های خود بریزید.

هرگز در آرایش مو، گوش‌هایتان را نمایان نسازید مگر نوک آن را. ولی اگر گوش‌های بسیار زیبایی دارید اشکال ندارد. سعی کنید با آرایش و پف موها و ریزش آن گوش‌های بزرگ را بپوشانید.

۱۲- گردن کوتاه:

در این فرم صورت، شما می‌توانید با بالا بردن موها و آرایش آن‌ها در بالای سر و اطراف صورت، همچنین کشیدن موها به طرف عقب سر، فضایی در پشت گوش‌های خود ایجاد نمایید که با این کار سبب بلندی گردن‌تان خواهید شد.

راهنمای انتخاب مدل موی عروس

۱۳- گردن بلند:

افراد دارای گردن دراز با ریزش موهای شینیون شده در اطراف گردن و البته با داشتن موهایی با قد متوسط، می‌توانند از درازی و بلندی گردن خود کم کنند.

امیدواریم راهنمای انتخاب مدل موی عروس برای‌تان مفید واقع شود و شا بتوانید بهترین مدل مو را برای خود انتخاب کنید.

1 دیدگاه برای “راهنمای انتخاب مدل موی عروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.