راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

عروسی یکی از روز‌های خاص زندکی هر شخصی است، البته این روز نه تنها برای زوج خوشبخت بلکه برای خانواده آن‌ها نیز بسیار خاص می‌باشد. اگر شما مادر عروس هستید، باید لباسی را انتخاب کنید که برای این رویداد مناسب باشد. شما باید به سبک و تم عروسی فکر کنید تا بتوانید لباس بسیار مناسب برای عروسی را بیابید. رنگ مناسب خود را انتخاب کنید. شما می‌توانید برای انتخاب مناسب لباس خود با عروس و داماد مشورت کرده و لباس خاصی برای خود انتخاب کنید. در ادامه این مطلب از صورتی‌ها راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس را می‌خوانید.

راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

با خواندن راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس خواهید دانست که مادر عروس باید در انتخاب لباس خود چه فاکتورهایی را رعایت کرده و به چه نکاتی توجه کند.

انتخاب لباس بر اساس تم عروسی و سبک آن:

نکات زیر را در انتخاب لباس برای مادر عروس رعایت کنید.

۱- رسمی فکر کنید:

در مورد تشریفات عروسی فرزندتان فکر کنید. عروسی چگونه برگزار می‌شود؟ با فکر کردن به این موضوع، لباس مناسب را برای شما تداعی خواهد کرد. یک عروسی بسیار رسمی نیاز به یک لباس رسمی شیک دارد، در حالی که شما می‌توانید برای یک عروسی کوتاه و مختصر یک لباس ساده‌تر را انتخاب کنید.

  • برای یک عروسی رسمی شما بهتر است لباسی را با طول مناسب انتخاب کرده و همچنین درخشش لباس را به حداقل برسانید و تنها از یک یا دو رنگ در ترکیب لباس به کار ببرید.
  • اگر عروسی فرزندتان در فضای باز برگزار می‌شود بهتر است از لباس‌های فانتزی دوری کنید. برای این عروسی کت و دامن می‌تواند بسیار مناسب باشد چون ممکن است هوا کمی سردتر از آنچه فکر می‌کنید شود. دقت داشته باشید که در انتخاب لباس خود با عروس مشورت کنید تا لباس شما از لباس عروس رسمی‌تر نباشد.
  • برای ازدواج‌های نیمه رسمی، لباسی را انتخاب کنید که مطابق با لباس عروس و ساقدوش عروس باشد. چیزی مثل یک لباس افسار گسیخته با ژاکت می‌تواند به راحتی در یک عروسی نیمه رسمی جا بگیرد.

راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

۲- تم را در ذهن داشته باشید:

تم عروسی را در ذهن خود داشته باشید. اگر عروسی فرزندتان با یک تم جدی برگزار خواهد شد، مهم است که لباس شما با این تم مطابقت داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که تم عروسی را می‌دانید و نوع لباس مناسب با آن را قبل از خرید لباس بررسی می‌کنید.

  • برای مثال، یک عروسی با تم رنسانس ممکن است به یک لباس با سبک قدیمی نیاز داشته باشد.
  • همچنین آداب و رسوم مذهبی و سایر آداب و رسوم نیز ممکن است بر نوع لباسی که باید از آن استفاده کنید، تاثیر بگذارد. برای مثال، یک عروسی با پیروی از یک سنت مذهبی خاص ممکن است نیاز به نوع خاصی از لباس داشته باشد.

 

راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

۳- در مورد زمان عروسی فکر کنید:

زمانی که مراسم ازدواج اتفاق می‌افتد، می‌تواند بر نوع مناسب لباس نیز تاثیر بگذارد. ازدواج‌های روز و صبح معمولاً به لباس‌های مجلسی کوتاه و یا اندکی بلند نیاز دارند، اما عروسی که به شب نزدیک‌تر است، اغلب به لباس شب.

راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

۴- با توجه به مکان برگزاری جشن عروسی لباس خود را انتخاب کنید:

ممکن است مکان عروسی سبک خاصی داشته باشد و لباس شما باید با آن متناسب باشد. به عنوان مثال عروسی در یک قلعه ممکن است یک لباس توپ بلند از شما بخواهد. اما عروسی در ساحل نیاز به لباس درخشان و آفتابی خواهد داشت.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

اینگونه دسته گل را انتخاب کنید؟

[/box]

راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

انتخاب سبک صحیح لباس برای مادر عروس:

مرحله دوم راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس انتخاب سبکدرست لباس است.

۱- انتخاب درست رنگ:

برای انتخاب لباس مناسب باید رنگ خاصی را برای خود انتخاب کنید. شما نباید لباسی همرنگ با لباس عروس و یا ساقدوش‌ها انتخاب کنید چون شما به تونع احتیاج دارید تا بتوانید کمی خود را از جمعیت دعوت شده جدا کنید. با این حال شما باید دقت داشته و رنگی را انتخاب کنید که نظرها را به روی خود جلب نکرده و شبیه عروس نباشید.

  • به عنوان مثال، اگر ساقدوش‌ها به رنگ بنفش تیره لباس می‌پوشیدند، یک لباس بنفش کمرنگ می‌تواند یک گزینه مناسب باشد.
  • اگر مادر دیگری از عروس وجود داشته باشد، ممکن است بخواهید با او نیز مشورت کنید.

راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

۲- انتخاب الگوی مناسب:

الگوی مناسب لباس خود را انتخاب کنید. یک لباس با رنگ یک‌دست می‌تواند مناسب باشد، اما شما می‌توانید الگوهای دیگر را نیز انتخاب کنید. یک الگوی مناسب می‌تواند شما را در جمع افراد حاضر در عروسی متفاوت نشان دهد. برای مثال، می‌توانید یک لباس راه‌راه بپوشید.

  • دقت کنید که هنگام انتخاب الگو، رنگ را در نظر بگیرید. رنگی را انتخاب کنید که با الگوی رنگ عروسی مطابقت داشته باشد.

راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

۳- درباره انتخاب لباس با دیگر مادران صحبت کرده و مشورت کنید:

درباره انتخاب لباس با دیگر مادران صحبت کرده و مشورت کنید. مادر داماد نیز حتما لباسی را برای خود انتخاب خواهد کرد. یک ایده خوب این است که شما با مادر داماد هماهنگ شده و باهم لباس انتخاب کنید. شما مجبور نیستید که لباس یک‌سان بپوشید اما ممکن است بخواهید لباس‌هایتان چند چیز مشترک داشته باشد. برای مثال، شما می‌توانید با پوشیدن لباس‌هایی با یک برش، الگو، یا سبک‌ یکسان موافقت کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چگونه آرایشگاه عروس را انتخاب کنیم؟

[/box]

 

 

راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

۴- طول مناسب برای لباس مادر عروس:

آخرین فاکتور راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس برای انتخاب سبک مناسب لباس تشخیص صول مناسب می‌باشد. طول لباس مادر عروس به فضایی که قرار است عروسی در آن برگزار شود بستگی دارد. برای عروسی‌هایی که بعداز ظهر برگزرا می‌شود کمی طول لباس را بلند انتخاب کنید و برای عروسی‌هایی که در صبح برگزار می‌شود این طول باید کوتاه باشد.

  • با این وجود به یاد داشته باشید که قوانین حتمی برای انتخاب طول وجود ندارد. شما طولی را انتخاب کنید که به آن راحت هستید.

طول مناسب برای لباس مادر عروس

انتخاب و رسیدن به نتیجه مورد نظر:

آخرین مرحله راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس خرید می‌باشد.

۱- سریع اقدام به خرید لباس کنید:

برای خرید لباس مراسم عروسی فرزندتان دست به کار شوید. هر چه زودتر، شروع به خرید لباس خود کنید زمان زیادتری برای انتخاب درست لباس برای عروسی فرزندتان دارید. با این حال، به ساقدوش‌ها اجازه دهید لباس‌شان را انتخاب کنند تا شما بتوانید با آن‌ها هماهنگ شوید. با مادر داماد مشورت کرده و هماهنگ باهم برای خرید لباس بروید تا مناسب‌ترین لباس را برای خود انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

۲- مشورت گرفتن در هنگام خرید لباس:

در هنگام خرید لباس با دخترتان ارتباط برقرار کرده و لباس را برای او توضیح دهید تا او بتواند برای شما مناسب‌ترین لباس را متناسب با فضای عمومی مراسم عروسی پیشنهاد دهد. با این روش مطمئن خواهید شد که لباس شما با مراسم در حد امکان هماهنگ است.

راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

۳- لباس را از مکانی معتبر خریداری کنید:

برای خرید لباس مناسب به مکانی مراجعه کنید که متخصصان مد و زیبایی در آن حضور دارند و می‌توانند مناسب‌ترین لباس را به شما پیشنهاد کنند. البته باید اطلاعات کافی قبل از مراجعه به این مکان‌ها داشته باشید تا متخصصان بتوانند با توجه به سبک عروسی و سبک خودتان لباسی را برای‌تان پیشنهاد کنند.

راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

شما در عروسی فرزندتان چه نوع لباسی را ترجیح دادید؟ نظرتان خود را برای ما بنویسید تا مادران بتوانند لباس مناسب را برای عروسی فرزندانشان انتخاب کنند.

منبع راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس:

wikihow

2 دیدگاه برای “راهنمای انتخاب لباس برای مادر عروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.