نحوه انتخاب سینک آشپزخانه مناسب

راهنمای انتخاب سینک ظرفشویی

باید قبل از خرید هر آیتمی برای منزل، در مورد آن تحقیق کنید و در نهایت بهترین آن را تهیه نمایید، مخصوصاً اگر قرار است این آیتم را به مدت چندین سال استفاده نمایید، مانند سینک ظرفشویی. باید از کجا شروع کنیم؟ برای انتخاب سینک ظرفشویی چه معیاری را در نظر بگیریم؟ پیشنهاد می‌کنیم که به شکل، اندازه و نوع نصب سینک ظرفشویی توجه نمایید و در آخر تمام مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار داده و در نهایت بهترین سینک ظرفشویی برای آشپزخانه‌تان را انتخاب نمایید. در همین راستا مجله صورتی‌ها قصد دارد راهنمای انتخاب سینک ظرفشویی مناسب برای آشپزخانه‌تان را بیان کند.

راهنمای انتخاب سینک ظرفشویی

راهنمای انتخاب سینک ظرفشویی

همراه ما باشید تا با هم راهنمای انتخاب سینک ظرفشویی را خوانده و با نحوه انتخاب آن آشنا شویم.

انتخاب اندازه: کوچک و بزرگی سینک ظرفشویی

کوچک و بزرگی سینک ظرفشویی

هنگامی که صحبت از اندازه سینک ظرفشویی به میان می‌آید، شما دو گزینه بیشتر ندارید؛ اندازه بزرگ یا کوچک. هر یک از این دو سایز شامل مشکلاتی می‌شوند. معیاری که برای کوچکی و بزرگی سینک ظرفشویی باید در نظر بگیرید، اندازه آشپزخانه‌تان است، همچنین از خود بپرسید که ماشین ظرفشویی دارید یا نه؟

با جواب دادن به این دو سوال می‌توانید اندازه سینک ظرفشویی را مشخص نمایید. مثلا اگر آشپزخانه شما کوچک است به هیچ وجه نمی‌توانید سینک‌ ظرفشویی بزرگ را انتخاب نمایید. همچنین اگر شما ماشین ظرفشویی دارید اصلا نیازی نیست که سینک ظرفشویی بزرگی را انتخاب کنید بلکه همان سینک ظرفشویی کوچک برای آشپزخانه شما کافی و مناسب است.

سینک ظرفشویی را درست انتخاب کنید:

سینک‌های مختلفی برای ظرفشویی از نظر مدل وجود دارد. در ادامه توضیحات بیشتری در این باره ارائه خواهیم داد.

۱- سینک گرد

معیار انتخاب سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی گرد واقعا محبوب هست. آن‌ها بسیار شیک و متنوع هستند زیرا می‌توانند ظروف، تابه‌های مختلفی از اشکال و اندازه‌های مختلف را نگهداری کنند. آ‌ن‌ها معمولا بزرگ می‌باشند و می‌توان در انواع مختلف یافت، همچنین رنگ‌های مختلفی نیز دارند.

این بدان معنی است که شما گزینه‌های زیادی برای انتخاب سینک ظرفشویی دارید. به خاطر داشته باشید که قرار دادن سینک ظرفشویی گرد در گوشه آشپزخانه مناسب نیست.

۲- سینک مستطیلی مدرن:

سینک مستطیلی مدرن

سینک ظرفشویی مستطیل شکل در تمام آشپزخانه‌های مدرن دیده می‌شود؛ این سینک ظرفشویی با خطوط براق و بسیار تمیز به چشم می‌خورد، اگر بخواهیم سینک ظرفشویی مستطیل شکل را با سینک ظرفشویی گرد مقایسه کنیم به این نتیجه می‌رسیم که تمیز کردن سینک ظرفشویی مستطیل شکل کمی سخت‌تر است و شما نمی‌توانید آن را به راحتی تمیز کنید، ولی بزرگترین مزیت این سینک مدرن بودن آن است پس اگر می‌خواهید آشپزخانه مدرن داشته باشید بهتر است که سینک ظرفشویی خود را مستطیل شکل انتخاب نمایید.

۳- سینک ظرفشویی خانه رعیتی

سینک مستطیلی مدرن

این سینک ظرفشویی، بسیار راحت قابل تشخیص است. این سینک ظرفشویی‌ها به شکل مستطیل بوده و گوشه تیز دارد، به همین علت است که پاک کردن این سینک ظرفشویی نسبت به سینک ظرفشویی مستطیل راحت‌تر است.

این سینک ظرفشویی در بسیاری از رنگ‌ها و حتی اندازه‌ها وجود دارد که شما به راحتی می‌توانید آن را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایید. در اصطلاح به این سینک ظرفشویی‌ها سینک ظرفشویی خانه رعیتی گفته می‌شود.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

نکات خانه‌داری جالب که هر کدبانو باید بداند

[/box]

جنس سینک ظرفشویی را چگونه انتخاب کنیم؟

جنس سینک ظرفشویی را چگونه انتخاب کنیم؟

یکی دیگر از معیارهای راهنمای انتخاب سینک ظرفشویی برای آشپزخانه جنس آن می‌باشد. همانطور که می‌دانید سینک ظرفشویی را برای سالیان طولانی خریداری می‌نمایم پس جنس آن اهمیت فوق العاده زیادی دارد تا زنگ نزند.

مرغوب‌ترین جنسی که برای سینک ظرفشویی مورد استفاده مردم در انواع سبک‌های مختلف قرار می‌گیرد سینک ظرفشویی فولادی ضد زنگ می‌باشد. ضد زنگ بودن سینک ظرفشویی اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا اگر ضد زنگ نباشد در طول چند ماه رنگ آن از بین رفته و دور انداختنی می‌شود. توجه به جنس سینک‌ها جزو نکات راهنمای انتخاب سینک ظرفشویی می‌باشد.

۱- سینک ظرفشویی چینی

سینک ظرفشویی چینی

سینک چینی در حمام و دستشویی بسیار رایج است و مورد استفاده عموم مردم قرار می‌گیرد این سینک‌های چینی در آشپزخانه هم کاربرد دارند و امروزه آشپزخانه را تبدیل به یک آشپزخانه مدرن نموده است.

پس اگر شما هم می‌خواهید جنس سینک ظرفشویی شما ضد زنگ باشد، سینک چینی بهترین انتخاب برای شما می‌باشد که با گذشت زمان، رنگ آن از بین نمی‌رود. سینک‌های چینی در انواع رنگ‌های مختلفی وجود دارند.

۲- سینک ظرفشویی گرانیت

سینک ظرفشویی گرانیت

یکی دیگر از جنس‌های مورد استفاده در سینک ظرفشویی گرانیت می‌باشد. این سینک ظرفشویی بسیار زیبا بوده و دارای طرح‌های بسیار فراوانی است.

سینک ظرفشویی گرانیت

سینک ظرفشویی گرانیتی نسبت به جنس‌های دیگر دارای مزیت‌هایی است و بزرگترین مزیت آن این است که نسبت به خراش آب و لکه مقاوم‌تر است. انتخاب این سینک ظرفشویی باعث مدرن و زیبا دیده شدن آشپزخانه‌تان می‌گردد.

۳- سینک ظرفشویی با جنس سنگ

سینک ظرفشویی با جنس سنگی

نمونه سینک ظرفشویی سنگی برای خانه

سینک ظرفشویی

سینک‌های سنگین قیمت بسیار بالایی دارند و خرید آن برای خیلی از افراد مقدور نیست همچنین این سینک‌ها در برابر لکه و خش حساس هستند و به مراقبت ویژه‌ای نیاز دارند و باید هر روز آن‎ها را تمیز کنید تا سالم بمانند. این سینک‌ها ظاهر بسیار شیکی دارند که باعث زیباتر و مدرن‌تر دیده شدن آشپزخانه شما می‌گرددد.

 پیکربندی سینک: تعداد کاسه

پیکر بندی سینک ظرفشویی

یکی دیگر از جنبه‌هایی که شما باید در هنگام انتخاب یک سینک آشپزخانه به آن توجه کنید، تعداد کاسه‌هایی است که سینک ظرفشویی دارد. ساده‌ترین گزینه یک سینک، تک کاسه بودن آن است. این گزینه به شما امکانِ انتخاب از انواع اشکال و اندازه‌های مختلف و مناسب برای آشپزخانه کوچک را می‌دهد. سپس سینک دو کاسه هم وجود دارد که انتخاب آن بستگی به سلیقه شما دارد.

پیکر بندی سینک ظرفشویی

چنین ترکیبی (دو کاسه بودن) در هنگام خشک کردن و شستن ظروف، قابلیت انعطاف بیشتری دارد و راحت‌تر است. البته چنین سینکی بسیار بزرگ خواهد بود و هزینه‌ی بیشتری خواهد داشت.

نوع نصب سینک:

در راهنمای انتخاب سینک ظرفشویی یکی از فاکتورهای مهم نوع نصب می‌باشد. مواردی که در ادامه بیان خواهند شد را مطالعه کنید.

۱- سینک‌های روی کابینت

پیکر بندی سینک ظرفشویی

این سینک‌ها شایع‌ترین نوع سینک هستند. این سینک‌ها دیواره از جنس کابینت ندارند و بالای کابینت قرار می‌گیرند. نصب این مدل سینک‌های ظرفشویی نسبت به سینک‌های معمولی بسیار آسان‌تر است، همچنین تمیز کردن این نوع بسیار سخت‌تر از سینک‌های معمولی می‌باشد.

۲- سینک Undermount

انتخاب سینک ظرفشویی

این سینک‌ها توسط کانال‎های مخصوص به کابینت نصب شده و فضای کمتری نسبت به سینک‌های معمولی اشغال می‌کنند، زیرا لبه‌های آن‌ها کاملا داخل کابینت بوده و فضایی را نمی‌گیرند. این سینک‌ها به نظر بسیار مدرن می‌آیند و در عین حال گران قیمت هستند.

۳- سینک Flush-mount

انتخاب سینک ظرفشویی

این سینک‌ها جزو گران قیمت‌ترین سینک‌های دنیا می‌باشند. سینک Flush-mount دارای لبه‌های قابل مشاهده نیست و درز ندارد و کاملا یکپارچه است به همین دلیل تمیز کردن این سینک‌ها نسبت به سینک‌های دیگر بسیار آسان می‌باشد.

راهنمای انتخاب سینک ظرفشویی را نیز مطالعه کردید. امیدواریم که این راهنما شما را در خرید سینک ظرفشویی یاری کند. اگر تجربه خرید سینک را دارید لطفا تجربیات خودتان را با دیگر کاربران مجله به اشتراک بگذارید.

لینک منبع:

homedit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.