راهنمای انتخاب دستکش عروس

راهنمای انتخاب دستکش عروس

دستکش عروس می‌تواند به لباس عروس زیبایی و جلوه خاصی ببخشد. اگر دوست دارید در عروسی خود از دستکش عروس استفاده کنید، ابتدا باید مدل مناسب دستکش عروس را انتخاب کنید. البته در این انتخاب باید سلیقه شخصی و همچنین سبک لباس عروس خود را در نظر بگیرید. قبل از انتخاب دستکش، تصمیم بگیرید که چه زمانی از مراسم دستکش‌هایتان را به دست خواهید کرد. البته در این مطلب از مجله صورتی‌ها راهنمای انتخاب دستکش عروس را به طور کامل خواهید خواند. با ما همراه باشید.

راهنمای انتخاب دستکش عروس

راهنمای انتخاب دستکش عروس

راهنمای انتخاب دستکش عروس شامل چندیدن مرحله است که هرکدام از مراحل نیز مجموعه‌ای از کارها را شامل می‌شود. همراه ما باشید با راهنمای انتخاب دستکش عروس تا بهترین دستکش را انتخاب کنید.

تطبیق دستکش عروس با لباس عروس:

برای خرید دستکش ابتدا باید مدل لباس عروس شما مشخص شده باشد.

۱- دستکش‌های خود را با آستین لباس عروس هماهنگ کنید:

طول آستین‌های لباس عروس می‌تواند به شما کمک کند نوع دستکش‌های مناسب با لباستلان را مشخص کنید. آستین‌ با طول‌های متفاوت دستکش‌های کوتاه و بلند مناسبی نیاز دارد.

  • برای لباس عروس بدون آستین، دستکش‌های کوتاه و یا دستکش‌های کلاسیک بسیار مناسب هستند.
  • برای لباس عروس با آستین‌های بلند، ممکن است دستکش گزینه خوبی نباشد. با این حال، دستکش مچ دستی می‌تواند برای این نوع آستین مناسب‌تر باشد.

راهنمای انتخاب دستکش عروس

۲- دستکش‌های مناسبی برای لباس عروس خود انتخاب کنید:

اگر یک لباس بسیار سبک و ساده بر تن داشته باشید دستکش می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای شما باشد. دستکش می‌تواند در این نوع لباس ظرافت و زیبایی بیشتری برای شما به همراه داشته باشد. با این حال اگر لباس ساده شما دارای آستین بلند است، انتخاب دستکش را فراموش کنید چون در این صورت از زیبایی ظاهری شما کاسته خواهد شد.

۳- یک جفت دستکش اپرا با لباس‌ عروس ساده:

دستکش‌های اپرا بسیار شیک و زیبا هستند. اگر لباس عروس ساده را انتخاب کرده‌اید، دستکش اپرا می‌تواند مناسب‌ترین انتخاب برای شما باشد، چون این دستکش‌ها زینتی بوده و به زیبایی ظاهری شما می‌افزایند.

  • برای ست کردن لباس عروس ساده و مدرن می‌توانید به جای استفاده از دستکش اپرا سفید رنگ، از دستکش سیاه اپرا استفاده کنید.

راهنمای انتخاب دستکش عروس

۴- انتخاب دستکش‌های مناسب برای یک لباس اروپایی:

یک لباس عروس اروپایی با آستین‌های پف کرده در ترکیب با دستکش‌های کوتاه، بسیار زیبا و جذاب خواهد شد. این انتخاب می‌تواند برای عروسی در تابستان بهترین گزینه باشد. اگر عروسی شما یک عروسی بسیار رسمی است و در فصل زمستان برگزار می‌شود می‌توانید با لباس اروپایی خود دستکش‌های اپرا ست کنید.

راهنمای انتخاب دستکش عروس

۵- دستکش‌های کلاسیک برای یک لباس پرنسسی:

برای یک پیراهن بدون آستین یا آستین کوتاه، یک دستکش شش دکمه کلاسیک که کوتاه است می‎تواند مناسب‌ترین انتخاب باشد.  اگر لباس عروس شما پرنسسی است می‌توانید از این مدل دستکش‌ها استفاده کنید.

راهنمای انتخاب دستکش عروس

۶- پارچه مناسب دستکش عروس را انتخاب کنید:

اگر به سنت وفادار هستید، بکوشید تا پارچه دستکش خود را با پارچه لباس عروسی تان هماهنگ کنید. اگر لباس عروس شما از جنس ساتن است سعی کنید دستکش‌های خود را از جنس ساتن انتخاب کنید. با این‌که ست کردن دستکش و لباس عروس یک قانون است، به یاد داشته باشید که می‌توانید قوانین انتخاب دستکش را خودتان در مورد دستکش‌های عروسی تغییر دهید.

راهنمای انتخاب دستکش عروس

۷- تزیینات دستکش را خودتان انتخاب کنید:

اگر لباس عروس شما ساده است به فکر آراستن و تزیینات مخصوص برای دستکش‌های خود باشید. بسیاری از دستکش‌های عروسی با تور، پولک و تزیینات دیگر می‌تواند زیبایی و جذابیت بسیاری به لباس شما ببخشد.

  • به جای استفاده از دکمه، بهتر است از دستکش‌های زیبا استفاده کنید.
  • به دنبال دستکش توری با جزئیات باشید، به خصوص اگر لباس شما رنگی یکدست داشته و بدون تزیینات است.

راهنمای انتخاب دستکش عروس

۸- یک رنگ زیبا برای دستکش عروس انتخاب کنید:

دستکش عروسی لازم نیست که با لباس عروسی یک رنگ باشد. بسیاری از عروس‌ها دستکش‌های خود را در رنگی که دوست دارند به جای دستکش‌های سفید سنتی، انتخاب می‌کنند. این انتخاب می‌تواند برای یک عروسی مدرن که در آن سنت‌ها رعایت نمی‌شوند بسیار مناسب باشد. به عنوان مثال: اگر رنگ دلخواه شما صورتی است دستکش عروسی صورتی را با لباس عروس سفید ست کنید.

  • اگر می‌خواهید دستکش آبی بپوشید، این رنگ نیز با لباس عروس سفید بسیار زیبا خواهد بود.

راهنمای انتخاب دستکش عروس

انتخاب سبک دستکش عروس:

دومین مرحله راهنمای انتخاب دستکش عروس انتخاب سبک درست می‌باشد.

۱- می‌توانید از دستکش انگشتی استفاده کنید:

یک عیب در انتخاب دستکش عروس این است که پوشیدن دستکش‌ها در طول مراسم می‌تواند دست و پا گیر باشد. اگر شما یک عروسی مدرن داشته باشید، دستکش انگشتی می‌تواند راه حل مناسبی برای این عیب باشد. دستکش‌های انگشتی درست مثل دستکش‌های دیگر منظم به نظر می‌آیند، اما انگشت ندارند.

  • بعضی از دستکش‌ها یک شکاف در انگشت حلقه دارند که برای مراسم حلقه طراحی شده‌ است. اگر نمی‌خواهید در طول مراسم دستکش‌های خود را بردارید، دستکش انگشی می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

راهنمای انتخاب دستکش عروس

۲- برای یک عروسی با تم سنتی از دستکش‌های قدیمی استفاده کنید:

اگر می‌خواهید یک عروسی به سبک قدیمی داشته باشید، یک جفت دستکش قدیمی خریداری کنید. از یک مغازه محصولات قدیمی عروسی می‌توانید دستکشی مرغوب و زیبا متناسب با عروسی خود بیابید.

  • اگر می‌خواهید دستکش را قرض بگیرید، از یک خویشاوند بزرگ‌تر برای دستکش‌های عروسی سوال کنید.

۳- اندازه مناسب دستکش را به دست آورید:

در هنگام دوخت و یا انتخاب دستکش عروس بهتر است دستکش‌های اندازه دست خود را انتخاب کنید چون دستکش‌هایی که تنگ هستند شما را اذیت کرده و نمی‌توانید تا پایان مراسم آن‌ها نگه دارید. به خیاط خود در هنگام سفارش دستکش بسپارید که دست‌هایتان را درست اندازه‌گیری کرده و دستکش مناسبی برای شما بدوزد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس

[/box]

 

راهنمای انتخاب دستکش عروس

پیروی از قوانین دستکش:

آخرین مرحله راهنمای انتخاب دستکش عروس را نیز با هم خواهیم خواند.

۱- حفظ دستکش‌های عروس در طول مراسم:

اگر برای مراسم عروسی خود دستکش انتخاب کرده‌اید بهتر است در طول مراسم دستکش‌های خود را بپوشید. اما اگر در طول مراسم نیاز بود که دستکش‌های‌تان را در بیاورید در یک زمان مقرر این کار را انجام داده و دستکش‌هایتان را به شخصی بسپارید تا کثیف نشود.

راهنمای انتخاب دستکش عروس

۲- دستکش‌های خود را هنگام مراسم حلقه دربیاورید:

در هنگام به دست کردن انگشتر بهتر است دستکش‌ها خود را دربیاورید. پس برنامه‌ای برای انجام به موقع این کار داشته باشید. بعضی از عروس‌ها در این هنگام دستکش‌های خود را به ساقدوش‌هایشان می‌سپارند.

  • اگر دستکش‌های انگشتی برای مراسم عروسی خود انتخاب کرده‌اید، می‌توانید این دستکش‌ها را در طول مراسم نگه دارید.

راهنمای انتخاب دستکش عروس

۳- تصمیم بگیرید که دستکش‌هایتان را بعد از مراسم به دست می‌کنید یا نه:

بعد از تمام شدن مراسم عروسی در هنگام تبریک مهمانان برخی عروس‌ها تصمیم می‌گیرند دستکش‌های خود را بپوشند. با این حال هیچ قانون سختگیرانه‌ای در رابطه با وجود دستکش در اتمام مراسم وجود ندارد و انتخاب دستکش در این زمان اختیاری است. این انتخاب یک مسئله شخصی است، پس بهتر است خودتان تصمیم بگیرید که استفاده از دستکش بعد از مراسم چه قدر برایتان مهم است.

راهنمای انتخاب دستکش عروس

۴- هنگام خوردن یا نوشیدن دستکش‌های خود را دربیاورید:

اگر می‌خواهید غذا یا نوشیدنی بخورید دستکش‌های خود را دربیاورید تا در برابر کثیف شدن از دستکش‌های خود حفاظت کنید. اگر بخواهید دستکش‌های خود را در هنگام پذیرایی نگه دارید، مراقب لباس‌ها و دستکش خود باشید.

  • با این حال برای خوردنی‌های بسیار کوچک و نوشیدنی می‌توانید دستکش‌های خود را درنیاورید.

راهنمای انتخاب دستکش عروس

۵- قوانین را بر اساس ترجیحات خود حذف کنید:

در زمان‌های بسیار قدیم در مراسمات عروسی قوانین سخت‌گیرانه در مورد دستکش وجود داشت که خوشبختانه برخی سنت‌ها با گذشت زمان از بین رفته است. پس بهتر است قوانین را بر اساس خواسته‌های خود تنظیم کتید، چون این عروسی برای شما است بنابراین خودتان انتخاب کنید که دوست دارید دستکش بپوشید یا نه. خوب است که قوانین را با توجه به نیازهای مراسم خود تغییر دهید.

راهنمای انتخاب دستکش عروس

از این که با راهنمای انتخاب دستکش عروس همراه ما بودید کمال تشکر را داریم. شما در عروسی خود از دستکش استفاده کردید یا خیر؟

منبع راهنمای انتخاب دستکش عروس:

wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.