راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس

راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس

در زمانی‌های گذشته دختر خانوم‌ها قبل از روز عروسی به سراغ لوازم آرایش و آرایش کردن نمی‌رفتند و رسم این چنین بود که در روز عروسی ابروهایشان را برداشته و سرخاب سفیدآب می‌کردند و برای مراسم عروسی آماده می‌شدند. اما امروزه آرایش عروس به قدری پیچیده شده است که برای انتخاب آرایشگر مناسب باید کلی زمان گذاشت و به آرایشگاه‌های مختلف سر زد تا گیریموری حرفه‌ای با قیمت مناسب یافت. اما برای انتخاب گیریموری حرفه‌ای باید نکات انتخاب آرایشگر عروس را بدانید تا بهترین گیریمور عروس را بیابید. در ادامه این مطلب از صورتی‌ها راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس را می‌خوانید.

راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس

راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس

همان طور که می‌دانید روز عروسی، مهم‌ترین روز زندگی شما است پس باید به بهترین شکل ممکن زیبا و آراسته باشید. برای این زیبایی و آراستگی شما نیاز به یک آرایشگر حرفه‌ای دارید. در راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس به شما یاد خواهیم داد که چگونه یک آرایشگاه خوب برای خود انتخاب کنید.

قبل از انتخاب آرایشگر پرس و جو کنید:

بی‌شک در بین دوستان و اقوام شما افرادی پیدا می‌شوند که به تازگی مراسم عروسی‌شان را برگزار کرده باشند و شما از مدل مو و آرایش آن‌ها خوشتان آمده باشد. اگر این‌چنین است از این افراد پرس و جو کرده و اگر از آرایشگر خود راضی بودند نام و نشان آرایشگر را بپرسید و در فهرست آرایشگران خود قرار دهید تا در زمان مناسب بهترین آرایشگر را برای خود بیابید.

راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس

نزدیکی و یا دوری آرایشگاه به سالن عروسی:

زمانی که به سراغ انتخاب آرایشگر می‌روید مطمئنا مسیر رفت از آرایشگاه به سالن عروسی را در نظر نمی‌گیرید و تنها دقتتان به تجربه و دقت آرایشگاه‌تان است. اما شاید بهتر باشد سالن آرایشگاه به مکان عروسی نزدیک باشد چون با توجه به شریط آب و هوایی روز عروسیتان ممکن است این دوری برنامه‌ریزی عروسی را به هم بزند. این روزها آرایشگران خوب در همه جای شهر پیدا می‌شوند. فقط باید آن‌ها شناسایی کرده و نمونه کارهایشان را ببینید.

راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس

انتخاب مناسب آرایشگر:

در آرایشگاه‌های بزرگ معمولا چندین آرایشگر مختلف کار آرایش عروس را انجام می‌دهند که هر کدام آلبوم‌ها و قیمت‌های متفاوتی دارند. برخی آرایشگرها، عروس‌ها را بسیار غلیظ آرایش می‌کنند و برخی نیز معتقدند که عروس باید ساده‌تر بوده و آرایش اروپایی داشته باشد. با مشاهده آلبوم کار آرایشگر مطمئناً خواهید فهمید که او کدام سبک آرایش را بیشتر کار می‌کند و مواد آرایشی آرایشگر براق است و یا به کمک سایه‌ها و خطوط مات، گریم شیک و زیباتری انجام می‌دهد. تصمیم بگیرید کدام سبک را می‌پسندید و بعد برای انتخاب آرایشگر تصمیم بگیرید.

راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس

کار آرایشگر را ببینید:

مشاهده نمونه کارهای آرایشگر یکی از اصول راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس است. برای انتخاب آرایشگاه و آرایش مناسب عروس، به مشاهده آلبوم کارها اکتنفا نکنید. قبل از عقد قرارداد با آرایشگاه انتخاب شده، از منشی آرایشگاه روزی که آرایشگر مورد نظر عروس دارد را جویا شوید. در یکی از روزهایی که آرایشگر عروس دارد به همراه یک یا دو نفر به آرایشگاه بروید و کار آرایشگر را با آلبوم آرایشگاه مقایسه کنید. مطمئنا آرایشگاه‌ها برای تهیه آلبوم از دختر خانوم‌های بسیار زیبا و خوش‌چهره استفاده می‌کنند و کار عکاس نیز تاثیر به سزایی در تولید عکس‌ها دارد. در نتیجه شما زمانی که کار آرایشگر را می‌بینید ممکن است توی ذوقتان بخورد. به هر حال هنر آرایشگر ماهر این است که با کمک آرایش مناسب، زیبایی‌های چهره هر فردی را بیشتر به معرض نمایش بگذارد.

راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس

پرداخت مناسب بیعانه:

بعد از انتخاب نهایی آرایشگر نوبت به عقد قرارداد می‌رسد. برخی آرایشگرها اصرار دارند که شما خیلی زود مبلغی را به عنوان بیعانه پرداخت و قراردادی را امضا کنید. دلیلشان نیز این است که ممکن است روز مورد نظر شما پر و یا قیمت‌ها گران شود. به این حرف‌های آرایشگر اهمیت ندهید در فرصتی مناسب با مشورت و بررسی کافی آرایشگر خود را انتخاب کرده و در هنگام عقد قرارداد مبلغ کمی را به عنوان بیعانه پرداخت کنید. البته باید سوالاتی در مورد پس گرفتن بیعانه نیز بپرسید. چون برخی آرایشگرها چند هفته قبل از عروسی مبلغ بیعانه را برمی‌گردانند و برخی به هیچ عنوان بیعانه را پس نمی‌دهند. پس اگر شک دارید قرارداد نبندید.

راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس

قیمت‌ها را بسنجید:

در مورد آرایش عروس نرخ ثابتی وجود ندارد و هر آرایشگری نسبت به مکان خود قیمتی را به شما ارائه می‌کند پس بهتر است قیمت آرایش عروس را قبل از انتخاب آرایشگر بسنجید و سپس با در نظر گرفتن قیمت، آرایشگر را انتخاب کنید، چون برخی آرایشگرها به دلیل مشهور بودن قیمتی بسیار بالا و نامعقول ارائه می‌دهند که همان آرایش را می‌توانید با قیمتی معقول در آرایشگاه‌هایی که معروف نیستند بیابید.

راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس

تست گریم انجام دهید:

یکی از بهترین اقداماتی که برخی آرایشگران انجام می‌دهند تست گریم است که یک هفته قبل از عروسی، عروس را آرایش می‌کنند. ممکن است این تست در هنگام عقد قرار داد هزینه‌ی جداگانه‌ای داشته باشد ولی می‌ارزد که در روز عروسی آرایش را با خیال راحت به آرایشگر بسپارید. اما اگر دوست ندارید این هزینه را پرداخت کنید می‌توانید چند ماه قبل از عروسی آرایشگر را انتخاب کنید و در طی این چند ماه در مراسمات مختلف به این آرایشگر مراجعه کنید تا با کار دست او آشنا شوید. در این صورت شما به اندازه کافی فرصت دارید که ببینید کدام آرایش و مدل مو به صورتتان می‌آید و شما را زیباتر می‌کند.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

ایده‌هایی برای انتخاب مدل موی کوتاه برای صورت کشیده

[/box]

 

راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس

این نکات را از یاد نبرید:

راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس هنوز به پایان نرسیده است. متناسب بودن آرایش با اکسسوری و لباس شما بسیار مهم است، پس بهتر است چند روز قبل از عروسی لباس و زیورآلات خود را به آرایشگر نشان دهید تا آرایشی متناسب با آن‌ها برای‌تان انجام دهد.

آرایش عروس باید آرایشی باشد که از صبح تا آخر شب دوام داشته باشد که برای دوام آرایش، آرایشگر باید از زیرسازی محکمی استفاده کند و در پایان نیز با کمک فیکساتور، آرایش را ثابت نگه دارد. بهتر است قبل از عقد قرارداد با آرایشگر از او این سوال را بپرسید که آیا از این مواد برای آرایش شما استفاده خواهد کرد تا از این بابت خیالتان راحت شود.

اگر از آرایش صورت هیچ اطلاعات حرفه‌ای ندارید در کار آرایشگر دخالت نکنید. چون آرایشگرها اخلاق مختلفی دارند و برخی ممکن است با چند حرف زشت شما را ناراحت کنند. پس قبل از عقد قرارداد کار آرایشگر را ببنید و اگر خواسته‌های شما را برطرف خواهد کرد دیگر لازم نیست مدام در کار آرایشگر دخالت کرده و با او جر و بحث کنید.

شما چهره‌ی زیبایی دارید و در روز عروسی به دنبال تغییر بیش از حد نباشید، در روز عروسی هرچه قدر چهره شما واقعی‌تر باشد عروس زیبایی خواهید بود. اگر جزو عروس‌هایی با سن کوچک هستید آرایش غلیظ سنتان را کمی بالا می‌برد اما اگر جزو عروس‌های سن بالا هستید از آرایش ملایم استفاده کنید.

راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس

مقاله راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس را خواندید. شما برای انتخاب آرایشگاه به چه مسائل دیگری دقت می‌کنید که برای انتخاب آرایشگر بسیار مهم است؟ نظر و پیشنهاد خود را با ما به اشتراک بگذارید.

1 دیدگاه برای “راهنمای انتخاب آرایشگاه عروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.