۸ راز اصلی یک ازدواج موفق

رازهای ازدواج موفق

صورتی‌ها: ازدواج موفق اصولا از انتخاب یک همسر موفق حاصل نمی‌شود، بلکه نتیجه یک همسر خوب بودن است. این مقاله را با این جمله از بارنت بریکنر آغاز می‌کنیم و درک همین یک جمله می‌توانند باعث یک ازدواج موفق و در نتیجه یک زندگی مشترک دلپذیر باشد. آیا شما به عنوان یک فرد مجرد یا متاهل دوست ندارید رازهای ازدواج موفق و پایدار را بشناسید و آن‌ها را در زندگی مشترک‌تان به کار ببرید؟

چه افراد متاهل برای ساخت یک زندگی موفق و مجردها برای یک ازدواج موفق می‌توانند نکات گفته شده را سر لوحه زندگی مشترک فعلی یا آینده‌شان قرار دهند. ما ۸ راز یک ازدواج موفق را فاش می‌کنیم که به شما کمک می‌کند مشکل زناشویی را حل کنید، همسر متناقض خود را قانع کرده و به ایجاد و حفظ یک ازدواج موفق کمک کنید. در این مقاله از صورتی‌ها با رازهای ازدواج موفق همراه ما باشید.

رازهای ازدواج موفق

رازهای ازدواج موفق

چه شما تازه ازدواج‌کرده‌اید و یا در شرف ازدواج قرار دارید باید بدانید که هر ازدواجی دارای فراز و نشیب‌های بسیاری خواهد بود. البته ممکن است این حرف کلیشه‌ای به نظر برسد؛ ولی همین فراز و نشیب‌های زندگی زناشویی کاملا طبیعی هستند. استرس، خستگی و ارتباطات ضعیف بخشی از این دوره هستند.

ازدواج یک مسئولیت سرگرم کننده است

ازدواج نیز از وظایف و کارهایی تشکیل شده است و مانند بسیاری از موارد دیگر باید برای به دست آوردن پاداش و بهبود آن تلاش کرد و این وظایف را انجام داد. اما اشتباه نکنید، منظورمان تمیز کردن سرویس بهداشتی یا دم در گذاشتن زباله‌ها نیست. تلاشی که به یک ازدواج موفق منجر می‌شود، نوع کاری است که می‌تواند سرگرم‌کننده و درمانی باشد.

بر اساس بررسی‌های انجام شده از زوج‌های خوشحال و موفق خواسته شده است تا رازهای ازدواج موفق خودشان را فاش کنند که نتیجه‌ی به دست آمده را در ادامه بیان می‌کنیم. مقاله زیر را بخوانید تا ۸ نکته برای یک ازدواج موفق و شاد را بدانید.

ازدواج موفق

مستقل باش:

استقلال در ازدواج یک فاکتور بسیار مهم ارزیابی و تلقی می‌شود. برای اینکه بتوانیم یک رابطه‌ی شاد داشته باشیم، ابتدا باید خودمان خوشحال باشیم. در حقیقت این کلید و راز اصلی یک رابطه موفق است.

با توجه به این نکته، همسران و شوهران باید برای خودشان نیز وقت بگذارند و از سرگرمی‌های شخصی خود لذت ببرند و به طور کلی مدتی را هم جدا از هم بگذرانند. این دوری علاوه بر اینکه باعث دلتنگی و درک دلبستگی می‌شود، بلکه در اوقاتی که تنها هستید می‌توانید با خودتان خلوت کنید و به خود سازی و بررسی اهداف، دستاوردها و حتی اولویت‌های شخصی‌تان در رابطه بپردازید. از طرف دیگر، وابسته بودن توانایی شما برا رای داشتن یک تفکر آزاد و مستقل تضعیف می‌کند.

رازهای ازدواج موفق

برای موفقیت در ازدواج شنونده خوبی باش:

ما در رابطه نیاز داریم که صحبت کنیم. هر وقت در رابطه‌ای جمله‌ی “باید با هم صحبت کنیم” بیان می‌شود، نا خودآگاه یک احساس ترس و دلهره در طرف مقابل ایجاد می‌شود. اما آیا می‌دانید یکی از رازهای ازدواج موفق و زندگی زناشویی شاداب ایجاد فضای گفتگو است؟ در یک رابطه هم مرد و هم زن باید هنر گوش دادن را فرا بگیرد و یک شنونده خوب باشد. گاهی اوقات زوج‌ها درک نمی‌کنند که شاید تنها خواسته طرف مقابل دو گوش می‌باشد.

دقت داشته باشید که گوش دادن و شنیدن دو مقوله‌ی جدا از هم هستند. گوش دادن قلب ما را درگیر می کند. گوش دادن شاملِ شنیدن سخنان او، ارتباط چشمی، تایید حرف‌های او و در نهایت اقدام و عمل می‌شود. گوش دادن کلید اصلی ازدواج سعادتمندانه، برای هر رابطه‌ای است.

رمزهای ازدواج موفق

قبول مخالفت‌ها یکی از رازهای ازدواج موفق:

دو زوج وقتی در یک رابطه با یکدیگر خوب هستند، به این معنی نیست که نظرات‌شان کاملا با هم موافق است. در این بررسی اکثر زوج‌هایی که با آن‌ها مصاحبه شده است، هر دو نفر دارای نگرش‌ها نظرات و حتی باورهای متفاوتی داشتند و گاها دیدگاه‌های آن‌ها در حوزه‌های بسیار مهم کاملا باهم متضاد بود. در این باره توصیه می‌شود که زوج‌ها حتما باید باهم کمی اختلاف نظر داشته باشند.

زوج‌های جوان موفق، به نقطه نظرات یکدیگر احترام می‌گذارند و حتی یک حس شوخ‌طبعی در مورد این اختلاف نظرات دارند. به یاد داشته باشید، احترام یکی از رازهای ازدواج موفق است.

رازهای ازدواج موفق

زبان عشق همسر خود را پیدا کن:

این یکی از مفاهیم روانشناسی است که هر فرد یک روش خاصی برای ابراز عشق دارد. زبان عشق زبان خاصی نیست و در هر فردی متفاوت است. شما باید با دانستن ترجیحات و تمایلات طرف مقابلتان زبان عشق او را پیدا کنید و در نهایت جملات خود را طوری بیان کنید که او به خوبی آن‌ها را درک کند. گاهی اوقات زبان عشق را می‌توان با انجام یک کار بیان کرد که معمولا تاثیر زیادی خواهد داشت.

رازهای ازدواج موفق

مسئولیت‌پذیری از عوامل ازدواج موفق:

این مورد یکی از اصلی‌ترین رازهای ازدواج موفق می‌باشد. وقتی در یک پروژه شرکت می‌کنید، مسئولیت موفقیت‌ها و شکست‌های خود را بر عهده بگیرید. هنگامی که شما یا شریک زندگی‌تان دچار مخالفت یا مشاجره شده‌اید، به یاد داشته باشید که باید مسئولیت اقدامات و حرف‌های خود را بر عهده بگیرید. به ویژه اگر این اقدامات یا حرف‌ها آزار دهنده باشند. شما باید قبول کنید که اشتباه کرده‌اید و مسئولیت آن را بپذیرید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

علل ازدواج دیرهنگام: چه دلایلی باعث تاخیر در ازدواج می‌شوند؟

[/box]

ازدواج موفق چیست

رمانتیک باش:

رمانتیک بودن یک راز بی‌درد سر برای داشتن زندگی زناشویی و ازدواج موفق می‌باشد. شما می‌توانید با کارها مختلف در رابطه‌تان رمانتیک باشید. اقدامات رمانتیک بسیار متنوع هستند. برای مثال سعی کنید روزی یک گل به او دهید و یا یک یادداشت عاشقانه در کیف یا کوله‌پشتی‌اش بگذارید. همچنین می‌توانید او را با غذای مورد علاقه خود سورپرایز کنید  یا غروب خورشید را با هم تماشا کنید.

ازدواج موفق از نظر روانشناسی

صمیمیت را زنده نگه دار:

صمیمیت برای یک ازدواج سالم بسیار مهم است. یکی از ابزارهای ایجاد صمیمیت روابط جنسی زناشویی است. در ازدواج‌های موفق روابط جنسی بسیار منظم هستند. درمانگران و مشاوران خانواده توصیه می‌کنند حتی در شرایطی که روحیه ندارید، به این مسائل توجه داشته باشید.

عوامل ازدواج موفق

کنترل نکن:

افراد متاهل اغلب به‌جایی می‌رسند که شروع به گم کردن خود می‌کنند. احساس حسادت یا بی‌کفایتی به آن‌ها دست می‌دهد و یا فراموش می‌کنند که آن‌ها فردی مستقل از همسر خود هستند و ممکن است شروع به کنترل همسر خود کنند.

اکثر اوقات این کار غیرارادی و به مرور با افزایش سطح انتظارات از همسر اتفاق می‌افتد. برقراری ارتباط صحیح با همسر، داشتن استقلال فکری و بخشش می‌تواند ازدواج را در مسیر خوبی نگه دارد. اگر شما احساس می‌کنید توسط همسر خود مدام کنترل می‌شوید و یا همسر خود را کنترل می‌کنید، اقدام مناسبی انجام دهید و یا از یک مشاوره خانواده کمک بگیرید.

رازهای ازدواج موفق را دانستید. شما نیز می‌توانید با رعایت این نکات زندگی خودتان را به سوی شادی هدایت کرده و از آن لذت ببرید. اگر شما نیز نکته‌ای در این باره دارید حتما آن را در قسمت کامنت برای دیگر کاربران مجله بیان کنید.

11 دیدگاه برای “۸ راز اصلی یک ازدواج موفق

 1. سپیده گفته:

  سلام ستایش جان..من ۴سال هست ک ازدواج کردم..چندروز پیش هم سالگرد ازدواجمون بود..

 2. سپیده گفته:

  ممنون رانیا جان..عزیزم ایشالا همیشه موفق و شاد و خوشبخت باشی..

  • تیم صورتی‌ها گفته:

   در پاسخ به ســـحــر خانـوم: خوشحالیم که مورد پسند و مفید بوده ♥♥

 3. ستاره* گفته:

  از بین همه مواردی که ذکر شده توی مطلب با مستقل بودن و مسئولیت پذیری خییلی موافقم .

 4. علیرضا گفته:

  واقعا که تمام موارد عالی بودن چون بر اساس تجربه بوده و زندگی های واقعی مورد برسی قرار گرفته.

  اما کاملا هم نظرم با (ستاره*)که مهم ترین مورد از نظر بنده اول استقلال و بیرون آمدن از وابستگی دوران کودکی و نوجوانی.
  و مسئولیت پذیری که بازهم از نظر شخصیه من پیشگیری کننده ی اکثره مشکلات زندگی زناشویی هست.(چیزی کمتر در زندگی ها دیده میشه و مشکل بزرگی هست.که برمیگرده به نحوه تربیت فرزند،که الان جاش نیست.)

  واقعا ازدواج موفق در این دو مورد خلاصه میشوند.
  ۱ اسقلال ۲مسئولیت پذیری
  در هردو طرف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.