دیگر نگران شوره سر نباشید!

درمان شوره سر - درمان های خانگی شوره سر

درمان‌های خانگی شوره سر

روش درمان شوره سر

دو نوع شوره سر وجود دارد:

شوره خشکاین نوع شوره سر باعث خارش می‌شود در این حالت پوسته‌های کوچک آزادانه در مو پراکنده می‌شوند

شوره مومی شکل: این نوع شورا سر روی پوست سر می مانند.

دیده شدن شوره سر ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد مثلا می‌تواند بوسیله حوله، شانه و صابون سرایت کند یا همچنین ممکن است سوء تغذیه، کمبود روی، قارچ یا استفاده از صابون‌ها و شامپوهای دارای خاصیت قلیایی بالا باشند.

درمان شوره سر:

جوش شیرین

بعد از این که موهای خود را مرطوب کردید مقداری جوش شیرین به موها بمالید سپس با آب بشویید. جوش شیرین، قارچ‌های بیش فعال را که باعث ایجاد شوره سر می‌شود کاهش می‌دهد. احتمالا در روزهای اول موها خشک می‌شود اما پس از چند هفته پوست سر شروع به تولید روغن طبیعی خواهد کرد که موها را نرم می‌کند.

درمان شوره سر با جوش شیرین

لیمو

لیمو درمانی برای خلاص شدن از شوره سر است می‌توان آن را در راه‌های مختلفی استفاده کرد.یکی این است که لایه‌برداری می‌کند .در ۴-۵ فنجان آب به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه ۳ تا ۴ عدد آب لیموترش را می‌ریزیم ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می‌جوشانیم می‌گذاریم سرد شود برای شستشوی موی سر یک‌بار در هفته استفاده می‌کنیم.
استفاده از آب‌لیمو تازه ماساژ آن را بر روی پوست سر قبل از رفتن به حمام موثر است اما مطمئن شوید که مو به طور کامل شسته شده و تمیز شده است آبلیمو شوره سر را از بین می‌برد.

سرکه

قبل از خواب دو قاشق غذاخوری سرکه و شش قاشق غذاخوری آب داغ را ترکیب کنید. گلوله پنبه‌ای را داخل این ترکیب بیندازید و آن را به پوست سر خود بمالید. صبح روز بعد، موی خود را بشویید.
اسیدیته سرکه سیب میزان PH پوست سر را تغییر می‌دهد در نتیجه رشد قارچ سخت می‌شود.  این کار را هفته‌ای ۲ بار تکرار کنید.

روغن نارگیل

روغن نارگیل به عنوان لطیف‌کننده و تغذیه مو خوب است ماساژ با روغن نارگیل برای از بین بردن شوره سر بسیار خوب است.زیاده از حد این کار را نکنید چون ریشه‌های مو شل می‌شوند.

درمان شوره سر با روغن نارگیل

شنبلیله

شب دو قاشق غذاخوری از دانه شنبلیله را در آب، خیس کنید. صبح روز بعد این محلول را صاف و یکنواخت کنید. این محلول را به موهای سرتان بمالید. بعد از نیم ساعت سرتان را بشویید.

ماست

ماست سالم و طبیعی چاره دیگری برای خلاص شدن از شوره سر  است. به عنوان ماسک مو استفاده کنید بعد از چند ساعت از روی مو کامل بشویئید  تا از شر شوره سر خلاص شوید.

نمک

نمک برای از بین بردن شوره سر موثر است. کافی است پس از مالیدن کمی نمک به پوست سر، موهای خود را شامپو کنید.

نخود سبز

شستن موها با پودر نخود سبز و دو بار در هفته می‌تواند شوره سر را از بین ببرد.

سیر

خاصیت ضدقارچی سیر برای رفع باکتری‌های ایجادکننده شوره سر خیلی موثر است. کافی است چند حبه سیر را له کنید و به پوست سر بمالید. برای پیشگیری از بوی تند، سیر له شده را با کمی عسل مخلوط کنید و سپس به موها بمالید.

تخم مرغ

دو قاشق غذاخوری آب را به دو تخم مرغ زده شده اضافه کنید. موهایتان را مرطوب کنید و این ترکیب را به موهایتان بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

درمان شوره سر با تخم مرغ

روغن زیتون

ماساژ مو با روغن زیتون قبل از خواب بسیار موثر است. بعد از مدتی موها را با شامپویی که همیشه استفاده می‌کنید شست وشو دهید.

2 دیدگاه برای “دیگر نگران شوره سر نباشید!

  1. آیلار گفته:

    سلام من موهام خیلی شوره میزنه و میخواره لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.