دیالوگ های ماندگار بهروز وثوقی

دیالوگ های ماندگار بهروز وثوقی با عکس نوشته

صورتی‌ها: بازیگران دوست داشتنی زیادی در صنعت سینمای ایران حضور داشته و دارند و به لطف فیلم‌هایی که بازی کرده‌اند، طرفداران زیادی نیز جمع کرده‌اند. یکی از این بازیگران بسیار محبوب و مشهور که در سینمای قبل از انقلاب به عنوان یک سوپر استار معرفی شده بود، جناب آقای بهروز وثوقی هستند. در این مطلب از سری مطالب دیالوگ های ماندگار، قصد داریم که به‌یادماندنی‌ترین دیالوگ‌های بهروز وثوقی را به همراه عکس نوشته اختصاصی مجله صورتی‌ها، برایتان ارایه دهیم. اگر شما نیز از این بازیگر ارزشمند سینمای ایران، خوشتان می‌آید، حتما تا انتها با ما همراه باشید.

دیالوگ های ماندگار بهروز وثوقی

بهتر است قبل از این که به معرفی بهترین دیالوگ های بهروز وثوقی بپردازیم، با خود این بازیگر سرشناس و دوست داشتنی کمی آشنا شویم.

بهروز وثوقی متولد ۲۰ اسفند ۱۳۱۶ هستند که قبل از ورود به عرصه بازیگری و سینام و تلوزیون، در اداره دارایی مشغول بودند. این بازیگر سرشناس، همچنین در رادیو و تلوزیون نیز به عنوان دوبلور و گوینده فعالیت داشته‌اند و از هنر کاملا دور نبوده‌اند.

بهروز خان وثوقی، سابقه همکاری با کارگردانان مشهور آن زمان سینمای ایران همچون مسعود کیمایی، امیر نادری، جلال مقدم، رضا بدیعی، ساموئل خاچیکیان، ناصر تقوایی و … را در کارنامه خود دارد.

بهروز وثوقی محبوبتی افسانه‌ای و بسیار عجیب در سینمای ایران و ایرانیان دارد که به واسطه بازی در فیلم‌هایی چون قیصر، گوزن‌ها، داش اکل، رضا موتوری و خاک که همگی ساخته مسعود کیمیایی هستند، کسب کرده است.

جناب بهروز وثوقی، در طول دروان حرفه‌ای فعالیت خود، بارها و بارها از سوی منتقدین و داوران جشنواره‌های داخلی و بین المللی، نامزد کسب جوایز زیادی شده است.

بهروز وثوقی به دلیل بازی بسیار جذاب و خیره کننده در فیلم قیصر، که می‌توان گفت مشهورترین فیلم این بازیگر ارزشمند ایرانی است، به قیصر سینمای ایران معروف شد.

حال که با بهروز وثوقی، آشنایی کسب کردید، بپردازیم به دیالوگ‌های ماندگار این بازیگر محبوب.

دیالوگ های ماندگار بهروز وثوقی قیصر

دیالوگ های ماندگار بهروز وثوقی قیصر

قیصر: این نظام روزگاره… یعنی این روزگاره دایی. نزنی میزننت

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی

سید رسول (بهروز وثوقی ): اگه رضایت دادی کـه دادی اگه ندادی باز همدیگرو میبینم بالاخره یه جوری می‌شه دیگه…اونوقت من می‌مونم و تو یه ضامن دار انقدی!

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی در فیلم گوزنها

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی در فیلم گوزنها

تو رفتی، ما وایسادیم… تو خوندی، ما نخوندیم… ته جفتشم که بگیری یعنی زرشک…!

دیالوگ های ماندگار از بهروز وثوقی

دیالوگ های ماندگار از بهروز وثوقی

مصبتو شکر نه نه اآفتاب که طلوع کنه و غروب کنه و دو دفعه اذان ظهر و مغرب رو بدن همه
یادشون می‌ره ما کی بودیم و چی بودیم واسه چی اومدیم واسه چی میریم

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی در سوته دلان

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی در سوته دلان

ما داداشیم… از یه خمیریم… اما تنورمون علی حده است… تنور شما عقدی بود؛ مال ما تیغه‌ای صیغه‌ای، کله شماها شد عینهو نون تافتون، گرد و تلمبه قلمبه، کله ما شد عینهو نون سنگک. هه هه هه هه… شکر بربری نشدیم …(سوته دلان)

ماندگار ترین دیالوگ های بهروز وثوقی

ماندگار ترین دیالوگ های بهروز وثوقی

خدایا اگه روزی روزگاری قرار بشه هر کی پیر شد دلشم کوچیکشه، خدایا مارو هرگز پیر نکن که هیچ حوصلشو نداریم… (قیصر)

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی در فیلم تنگسیر

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی در فیلم تنگسیر

آخه این چه شهریه،حاکمش دزده…..وکیلش دزده….سیدش دزده…..
په مو حقمه از کی بگیرم؟؟؟؟؟

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی خان دایی

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی خان دایی

احترامت واجب خان دایی اما حرف از مردونگی نزن که اصلا خوشم نمیاد کی واسه ما یه نخود مردونگی رو کرد که واسش یه خروار رو کنیم!این دنیا همیشه واسه من کلک بوده و نامردی به هر کی گفتم نوکرتم با خنجر کوبید تو ای جگرم
این نظام روزگاره یعنی این روزگاره نزنی میزنند!

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی در فیلم کندو

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی در فیلم کندو

قیصر(بهروز وثوقی): من فقط دو تا گیر کوچیک دارم. یکی این که به ننه مشدی قول دادم ببرمش زیارت، یکی‌ام اینکه یه جوری مهرمو از دل اعظم بیارم بیرون. همین و همین!

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی با گوگوش

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی با گوگوش

– علی
– هوم
– بیداری؟
– مث اینکه آره
– نخوابیدی؟
– ما رو هوایی نکن جان مادرت
– تو زن داری؟
– نه با با زنم کجا بود؟
– نامزد داری؟
– رفتم خدمت و اومدم حامله بود
– پس چی داری؟ …
– هیچی بابا یه خونه رهنی که گیر هفتاد هزار تاست فردا تو رو می دم تحویل بابا ننه ات هفتاد هزار تا رو می گیرم میرم سی خودم
– یعنی تا حالا عاشق نشدی؟
– ای با با بگیر بخواب انگولکمون نکن نزار یاد چیزایی که نداریم بیفتیم عشق کدومه بگیر بخواب …هر چی خورده بودیم پرید … مصبتو شکر ما کجاییم تو کجا؟
یه شبم مث فقیر فقرا بخواب ببین چه عالمی داره …..

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی من بودم حاجی نصرت

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی من بودم حاجی نصرت

بهمن مفید: من بودم، حاجی نصرت، رضا ۵۰۰ علی فرصت، آره و اینا خیلی بودیم
کریم آقامونم بود!
قیصر (بهروز وثوقی): کریم! کدوم کریم؟
بهمن مفید: کریم آب منگل
می‌شناسیش

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی در فیلم بلوچ

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی در فیلم بلوچ

بلوچ(بهروز وثوقی): من تا حالا نوکری نکرده بودم که. من دلم برای تو سوخت که دیدم یه مرد تو را می‌زنه که زدمش. مال دیشبو می‌گم. من می‌رم عقب اون یکی می‌گردم.

دل تو کوچیکه اما من یه مَردم. دلم گنده است. حالا چیزی ندارم. منم زمین داشتم. یه خانه گلی داشتم که دو تا در داشت. خنک بود. قوم داشتم، تفنگ داشتم، زن داشتم، تنور داشتم. هیچ‌کسم کارم نبود. بلوچ نه آب داره، نه درخت. اما زمین خوب برای زراعت داره.

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی

حبیب: چرا نیومدی در دکون
مجید: امروز جمعه است، تعطیلیه
حبیب: امروز دوشنبه است، خیلی داریم تا جمعه
مجید: نخیییر، تو اون تقویمه که آقام اون سال خودش با دست خودش بهم عیدی داد امروز جمعه است
حبیب: (با پوزخند) اون تقویم باطله است
مجید: واسه من جمعه جمعه آقامه، شنبه شنبه آقامه، خواه مرده، خواه زنده، جخ تقلید مرده جائزه، آقا میگه پا منبر، زکی اینوووو.. ..

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی خلاف خلافه

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی خلاف خلافه

د من کسی رو جلو خودم ندیم که خودمو ول کردم، اگه قرار باشه چیزی رو بدم تا فاطی رو خوشحال کنه! نوکرشم هستم.
اگه عملی شدم، عملیم کردن، ما که سواد درست حسابی نداریم، نمی دونیم از کجا می‌خوریم!
تو میگی دزدی خوبه؟!! نه داداش خلافه!
خلاف خلافه!!! منم تو گوشم نمیره که تو بگی این بهتره!

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی در فیلم غریبه

دیالوگ ماندگار بهروز وثوقی در فیلم غریبه

– زری چرا باس اینجوری می‌شد؟ چرا من یه ادم دیگه بدنیا نیومدم؟ همه چی تموم شد! همه چی
– همه چی درس میشه قاسم، همه چی!
– یه جقله بچه بودم، نه کسی رو داشتم، نه هیچ جا جام بود، چه شب و روزای نکبتی داشتم! حسرت یه لقمه نون، یه گرون پول سیاره به دلم مونده بود! وقتی که بزرگ شدم خواستم اسم در کنم، خواتم تلافی تموم در به دریا و تموم تو سری هایی رو که خورده بودم، در بیارم، غمار می‌کردم، دعوا راه میانداختم، محله رو غرق می‌کردم و می‌خواستم یه کاری کنم که همه قسم سیاه رو بشناسن، من تازه می‌خواستم برم آرتیست مارتیست بشم! هه اما فهمیدم آدما همونجوری میمیرن که به دنیا اومدن!

بهترین فیلم های بهروز وثوقی

بهترین فیلم های بهروز وثوقی:

همان طور که در بخش اول مقاله اشاره کردیم، بهروز وثوقی با کارگردانان مشهور ایرانی زیادی کار کرده است که در هر یک بسیار درخشان و دوست داشتنی ظاهر شده بود. در این بخش قصد داریم تا بهترین فیلم‌هایی که بهروز وثوقی در آن به ایفای نقش پرداخته است را خدمتتان معرفی کنیم.

بهترین فیلم‌هایی که بهروز وثوقی در آن‌ها بازی کرده است عبارت‌اند از:

فیلم قیصر

۱- فیلم قیصر:

فیلم قیصر جزو فیلم‌هایی است که وقتی ما حرف از سینمای قبل از انقلاب می‌زنیم، بی شک اسم این فیلم در ذهن ما تداعی می‌شود.

فیلم طوقی

۲- فیلم طوقی:

فیلمی که یکی از درخشان ترین آثار مرحوم علی حاتمی است. طوقی فیلمی درام با قصه‌ای ایرانی، سنتی و البته اثری شاخص و ممتاز در کارنامه همه عواملش است، از علی حاتمی که به عنوان نویسنده و کارگردان فیلم بود تا بهروز وثوقی و ناصر ملک مطیعی که بیشتر او را در فیلم‌های فارسی و جاهلی دیده بودیم.

فیلم رضا موتوری

۳- فیلم رضا موتوری:

رضا موتوری فیلمی به نویسندگی و کارگردانی مسعود کیمیایی که دقیقا یک سال پس از قیصر ساخته شد.
رضا موتوری فیلمی بود که بسیاری از عوامل اصلی‌اش در قیصر هم با کیمیایی همکاری داشتند و از نظر قصه و فرم سینمایی بسیار به فیلم قیصر شبیه بود.

فیلم داش آکل

۴- فیلم داش آکل:

داش آکل چهارمین همکاری مشترک بهروز وثوقی و مسعود کیمیایی بود تا روند سالی یک فیلم این دو هم چنان باقی مانده باشد، روندی که تا سال ۵۳ و فیلم گوزنها ادامه دار بود.

فیلم دشنه

۵- فیلم دشنه:

فیلم دشنه شباهت چندانی به سینمای هنری موسوم به موج نو نداشت و فیلم دارای پیام عمیقی هم نیست اما یکی از دلایل ماندگاری این فیلم در اذهان مردم شخصیت جالب عباس آقا چاخان فیلم با نقش آفرینی بهروز وثوقی است.

فیلم دشنه

۶- فیلم تنگسیر:

تنگسیر براساس داستانی از صادق چوبک نویسنده نامدار ایرانی است و گفته شده که امیر نادری برای اینکه اجازه ساخت فیلم را از صادق چوبک و علی عباسی تهیه کننده و سرمایه گذار فیلم بگیرد عنوان می‌کند که فیلمی در حد فیلم های جان فورد خواهد ساخت که البته این گفته به شدت اغراق گونه است. اما فیلم با توجه به امکانات ۴۵ سال قبل واقعا فیلم خوش ساختی است که در سراسر فیلم شما را میخ کوب می‌کند.

فیلم گوزن‌ها

۷- فیلم گوزن‌ها:

برای بازی در این فیلم که بهروز نقش معتاد به هروئینی را بازی می کرد و به گفته‌ی خودش که در کتاب خاطراتش هم عنوان کرده و تنی چند از بازیگران فیلم هم اشاره کرده‌اند حدود ۶ ماه را به هم نشینی با معتادان هروئین گذرانده است و حتی یکی از آن‌ها را با خود به خانه‌اش می‌برده و سر صحنه های فیلم برداری و لوکیشن‌های فیلم حاضر می کرده تا تمام حالت‌های وی را بتواند به درستی اجرا کرده و در فیلم نشان دهد.

فیلم کندو

۸- فیلم کندو:

کندو فیلمی روانشناسانه و تا حدودی با مایه‌های عرفانی است.
یکی از دلایل ماندگاری فیلم کندو در اذهان ما جدای از داستان کندو که داستان خیلی از ما است و بازی های دیدنی بهروز وثوقی و داوود رشیدی و رضا کرم رضایی آهنگی به نام کندو است که توسط ابراهیم حامدی در فیلم خوانده می‌شود.

فیلم سوته دلان

۹- فیلم سوته دلان:

بهروز وثوقی که نقش مجید ظروفچی را در فیلم ایفا می‌کند پسر مجرد و عقب افتاده ذهنی است که تحت حمایت برادر بزرگتر خود به نام حبیب آقا ظروفچی با نقش آفرینی جمشید مشایخی قرار دارد.
فیلم سوته دلان همانند بیش تر آثار مرحوم علی حاتمی پر از دیالوگ های پر مایه و قدرتمند است که به مرور تبدیل به ادبیات روزمره مردم مان شده است.

ممنون از شما همارهان عزیز صورتی‌ها که تا انتها با مقاله دیالوگ های ماندگار بهروز وثوقی همراه ما بودید. امیدواریم که از این مطلب خوشتان آمده باشد و از عکس نوشته‌ها بتوانید در صفحات مجازی خودتا استفاده کنید.

حتما در بخش نظرات برای ما بنویسید که شما کدام یک از فیلم‌های بهروز وثوقی را دوست دارید و با آن خاطرات زیادی دارید.

در ادامه این مطلب را نیز حتما بخوانید:

دیالوگ‌های ماندگار فیلم ایرانی رئیس

منبع: mimest

فیسبوک توییتر گوگل + تلگرام کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 36
دوست نداشتم: 33
 
مطالب جالب و مرتبط

9 دیدگاه در “دیالوگ های ماندگار بهروز وثوقی با عکس نوشته

بهروز وثوقی عشقه فیلماشم عالیه

بچه هااااااا دارم از خوشحالی سکته میکنم علومم۲۰ شدشششش

بچها دیگ اسممو اینجوری میزارم

خیلی خوشحالم برات رانیا جون موفق باشی

اه ازش متنفرممممم خیلی چرت میگه

مرسی کامنتامو درج نمیکنید… قدیمی ترین کاربرتون ….این روزا که امتحان دارم روزی حدافل یه نیم ساعت میزارم واسه مجله میام قبلنم که شب و روز اواره مجله بودم و کامنت میدادم اونقد وقتی میام مجله کامنت میدم که دستم سِر میشه بعد فردا یا چن ساعت بعد میام میبینم هیچکدومشونو ندرجیدید واقعا اگه تو هینی یا حرف بدی یا خوتون مشکلی باهام دارید بگید دیگه …میخواین اصلا خودتون یه کامنت بدید یا یع پست بزارید که خانما بچه ها دخترا دیگع تو مجله ما کامنت ندید میخوایم خودمونی باشه مجلمون ….در واقع خلــــاص کنید خودتونو ….بچه ها هم که هر روز یکی یکی دارن از مجله میرن …خیلی نسبت به کاربراتون بی توجهید خیــــلـــــیییییییییی …….یه چن روزی بود که کامنتارو خوب میدرجیدید دیگه خیالمون راحت بود از این بابت که دگ حتما درج میکنید بابا من خودم حداقل یه۱۰/۱۵نفریو گفتم بیان مجله باورتون میشه هممشون رفتن خودمم میرم خیلی دلمو زدید قبلنا کجا بود او الان کجا فقط نمیدونم چرا مجله خییلیی موفق بود قبلا

وای رانیا دقیقا حرف دلمو زدی
ولی چقدر طولانے

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.