دیالوگ های فیلم سینمایی ماه تلخ (Bittermoon)

دیالوگ های فیلم ماه تلخ

شاید فیلم سینمایی ماه تلخ از نظر سینمایی جزء بهترین آثار این حوزه نباشد، اما یکی از فیلم‌هایی است که می‌توان چندین بار آن را تماشا کرد و از آن لذت برد. این فیلم در ژآنر اروتیک، رمانتیک و مهیج بوده و محصول مشترک فرانسه و آمریکا به کارگردانی رومن پولانسکی است. در بخش از دیالوگ‌های ماندگار، ضمن معرفی این فیلم، دیالوگ های فیلم ماه تلخ را طبق روال هر یکشنبه خدمت شما آماده کرده‌ایم.

دیالوگ های فیلم ماه تلخ

دیالوگ های فیلم ماه تلخ

زوج انگلیسی رسمی و متشخص، نایجل و فیونا برای هفتمین سالگرد ازدواج خود تصمیم گرفته‌اند به هند بروند. آن‌ها قرار است با کشتی به استانبول بروند. در طول سفر با زوجی دیگر آشنا می‌شوند. میمی زنی فرانسوی دچارِ اختلال شخصیت وابسته و شوهر آمریکایی او اسکار که نویسنده‌ای شکست خورده است و دچارِ اختلال روامی سادومازوخیسم جنسی می‌باشد.

در طول سفر نایجل داستان رابطه‌ی اسکار با میمی را از زبان اسکار می‌شنود. اسکار نایجل را به کابینش دعوت می‌کند تا اپیزودهای مختلف داستان آشنایی و رابطه عاشقانه‌اش را با میمی و بعد بحرانی شدن آن را برای نایجل تعریف کند. او تعریف می‌کند چطور در اتوبوسی در پاریس، برای اولین بار میمی را دید. مامور کنترل بلیت اتوبوس، سراغ میمی می‌آید تا بلیت او را ببیند اما میمی بلیت ندارد، اسکار که محو زیبایی او شده، بلیت خودش را یواشکی به میمی می‌دهد. میمی از دردسر خلاص می‌شود اما ماموران، اسکار را پیاده و جریمه می‌کنند.

قهرمان فیلم ماه تلخ مردی پریشان است که خاطرات عاشقانه‌‌ی نابه‌هنجار و غیرمتعارفش را برای مردی جوان و شکننده تعریف می‌کند. قهرمان فیلم ماه تلخ از امیال مازوخیستی خود که پس از مدتی تبدیل به سادیسم می‌شود، با افتخار سخن می‌راند. اصطلاح مازوخیسم به لذت‌جویی از رنج کشیدن گفته می‌شود.

نکته جالب و عمیق در شخصیت فیلم این است که پس از مدتی مازوخیسم شخصیت شکل عوض کرده و تبدیل به سادیسم می‌شود. با این تفاوت که این بار معشوقه‌اش طرد و تحقیر و در نهایت به شکلی غیرانسانی ترک می‌کند. اینکه قهرمان فیلم دو سوی یک مفهوم یعنی از تحقیر شدن تا تحقیر کردن را طی می‌کند، گویای چه نکته‌ای در انسان است؟

البته شخصیت زن فیلم ماه تلخ فقط به این خاطر به امیال نامتعارف مرد تن می‌دهد که مرد را بسیار دوست دارد و به شکلی بیمارگونه وابسته‌ی اوست.

در ادامه دیالوگ های فیلم ماه تلخ را به صورت عکس نوشته خدمت شما آماده کرده‌ایم.

دیالوگ های فیلم ماه تلخ

دیالوگ های فیلم ماه تلخ

اسکار: بیا تا همین وقار باقی موندمون رو از دست ندادیم، تمومش کنیم.
می می: ولی من دوستت دارم، تنها چیزی که میخوام تو هستی. دوست دارم باهات ازدواج کنم، دوست دارم ازت بچه داشته باشم، دوست دارم باقی عمرم رو به تو ببخشم.
اسکار: من باقی عمر تو رو نمی‌خوام،عمر خودم رو میخوام. اینو میتونی تو مغزت فرو کنی؟
می می: مگه من چه اشتباهی کردم؟ تا حالا بهت آسیبی رسوندم؟ اسکار بهم بگو. حتی به مجرم هم جرمشو میگن، من چیکار کردم؟
اسکار: تو هیچ کاری نکردی…تو فقط هستی…همین!

دیالوگ های ماندگار فیلم ماه تلخ

دیالوگ های ماندگار فیلم ماه تلخ

[می می در بیمارستان و ملاقات از اسکار پس از تصادف و فلج شدنش]

می می: برات یه خبر بد دارم و یه خبر خوب. تو از کمر به پایین فلج شدی برای همیشه!
اسکار: خب حالا خبر خوب رو بگو.
می می: این خبر خوب! خبر بد اینه که از این به بعد من ازت مراقبت می‌کنم!

دیالوگ فیلم ماه تلخ

دیالوگ فیلم ماه تلخ

تو وجود هر آدمی رگه هایی از دگرآزاری و سادیسم وجود داره میدونی چه وقت این حس بیدار میشه؟ وقتی میفهمی یه نفر وابسته‌ات شده و عاشقته!

دیالوگ های فیلم ماه تلخ

دیالوگ های فیلم ماه تلخ

عشاق وقتی که احساساتشون به نقطه اوج می‌رسه باید همدیگر رو ترک کنند، نه اینکه منتظر سرازیری اجتناب‌ناپذیرش شوند.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

بهترین جملات از بهترین فیلم‌های دنیا

[/box]

دیالوگ ماندگار فیلم ماه تلخ

دیالوگ ماندگار فیلم ماه تلخ

می می: چه بعداز ظهر دوست‌داشتنی، کاش تا ابد طول می‌کشید

دیالوگ های ماندگار فیلم ماه تلخ

دیالوگ های ماندگار فیلم ماه تلخ

می‌می: چیزی که خوبه، دوست نداری تا ابد موندنی باشه؟
اسکار: چیزای خوب برای همیشه نمی‌مونن!

دیالوگ های فیلم ماه تلخ

دیالوگ های فیلم ماه تلخ

اسکار: وقتی از یک زن، برای خودت بُت می‌سازی، دیگه در همچین عشقی چیزی به نام بد و ناپسند وجود نداره. هر چیزی که این میون اتفاق بیفته، برات شبیه به عبادت می‌شه.

دیالوگ های فیلم ماه تلخ را مشاهده کردید. تمامی این عکس نوشته‌ها به صورت اختصاصی توسط تیم صورتی‌ها برای شما تهیه شده‌اند. امیدواریم که مورد پسند واقع شده باشند. اگر شما نیز این فیلم را دیده‌اید لطفا نظرتان را در مورد آن برای دیگر کاربران مجله بیان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.