دیالوگ های فیلم شجاع دل: ۱۰ دیالوگ برتر

دیالوگ های فیلم شجاع دل

صورتی‌ها: فیلک شجاع دل (Braveheart) فیلمی آمریکایی در ژانر حماسی درام به کارگردانی مل گیبسون است که در سال ۱۹۹۵ منتشر شد. خودِ گیبسون در این فیلم در نقش ویلیام والاس به ایفای نقش می‌پردازد. . این فیلم نامزد ۱۰ جایزه اسکار در مراسم شصت و هشتمین جوایز اسکار شده بود و توانست ۵ جایزه اسکار شامل جایزه اسکار بهترین فیلم، بهترین فیلمبرداری، بهترین کارگردانی، بهترین تدوین صدا و بهترین چهره پردازی را از آن خود کند. در این بخش دیالوگ های فیلم شجاع دل را به صورت عکس نوشته و متن مشاهده خواهید کرد.

دیالوگ های فیلم شجاع دل

دیالوگ های فیلم شجاع دل

فیلم شجاع ‌دل به نویسندگی رندال والاس و کارگردانی مل گیبسون، داستان یک جنگجوی اسکاتلندی به نام ویلیام والاس را روایت می‌کند که رهبری اسکاتلندی‌ها را در نخستین جنگ‌های استقلال طلبی علیه نیروهای انگلستان به رهبری ادوارد یکم معروف به ادوارد پادراز بر عهده دارد. شجاع ‌دل پس از نمایش موفقیت آمیز در سال ۱۹۹۵ و با وجود جنجال‌ها و مخالفت‌هایی که در رابطه با این اثر درگرفت، در نهایت ۵ جایزه اسکار شامل جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمبرداری، بهترین چهره پردازی و بهترین تدوین صدا را از آن خود کرد. از جمله بازیگران فیلم می‌توان به مل گیبسون در نقش ویلیام والاس، پاتریک مک‌گوئن در نقش ادوارد پادراز، برندن گلیسون در نقش همیش، سوفی مارسو در نقش شاهزاده ایزابلا، دیوید اوهارا در نقش استفن، انگوس مک‌فادین در نقش رابرت بروس و کاترین مک کورمک در نقش موران اشاره کرد.

یکى از امتیازات بارز فیلم دلاور، شخصیت پردازى آن است، مل گیبسون به رغم شخصیت هاى متعددى که در فیلم خود دارد، موفق شده که هر یک از آنها را به خوبى پردازش نماید. از ویلیام والاس که خود ایفاگر نقش او بوده، مى گذریم چرا که نیازى به تعریف و تمجید ندارد. پاتریک مک گوهان در جان بخشیدن به نقش ادوارد اول، این چهره ستمگر و سفاک، سنگ تمام گذارده است. در بسیارى از آثار تاریخى و به خصوص فیلم هاى دهه هاى ۵۰ و ۶۰ سینماى ایتالیا، شخصیت ها یک بعدى نمایانده شده اند. یا خوب و سفید و یا بد و سیاه هستند و شخصیت بینابین و خاکسترى وجود ندارد.

شجاع دل در سایت imdb با نمره ۸.۴ در رتبه ۴۹ قرار گرفته است و از ۲۵۰ فیلم برتر تاریخ سینما می‌باشد. در ادامه ۱۰ دیالوگ ماندگار فیلم شجاع دل را به صورت عکس نوشته مشاهده می‌کنید.

دیالوگ های فیلم شجاع دل

دیالوگ های فیلم شجاع دل

اگر بجنگید ممکن است کشته شوید. اگر فرار کنید زنده می‌مانید برای مدتی کوتاه و چند سال بعد از امروز در رخت‌خوابتان می‌میرید. حاضرید تمام روزهایی که می گذرانید، از امروز تا هر وقت که بمیرید را بدهید تا یکبار، فقط یکبار، بتوانید به اینجا برگردید و به دشمنانتان بگویید که ممکن است بتوانند جانمان را بگیرند اما هیچ‌وقت نمی‌توانند، آزادیمان را بگیرند!

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

بهترین دیالوگ‌های کلاه قرمزی

[/box]

دیالوگ های ماندگار فیلم شجاع دل

دیالوگ های ماندگار فیلم شجاع دل

[ایزابل در گوش لانگشنکس (پادشاه انگلستان) زمزمه می‌کند]

می‌بینی، مرگ به سراغ همه ما میاد. اما قبل اینکه سراغ تو بیاد، اینو بدون. نسل تو با خودت می‌میره. یه بچه که از نسل تو نیست توی شکم من داره بزرگ میشه. پسرت خیلی روی تخت نخواهد نشست، قسم می‌خورم.

دیالوگ فیلم شجاع دل

دیالوگ فیلم شجاع دل

پرنسس: تو باید سوگند وفاداری بخوری تا پادشاه بهت رحم کنه
والاس: اون به کشور منم رحم خواهد کرد؟
پرنسس: رحم او به تو مرگی سریع و بدون درد خواهد بود. شاید هم زندانی شدنت تو یک برج… تا اون موقع هم ممکنه هزار تا اتفاق بیافته… تو می‌تونی زنده بمونی!
والاس: اگر سوگند وفاداری بخورم، همه‌ی اون چه که داشتم زودتر از من می‌میرن…
پرنسس: مردن تو دردناک تره
والاس: همه می‌میرن، اما همه نمی‌تونند درست زندگی کنند
پرنسس: این شراب رو بنوش… دردتو کم می‌کنه
والاس: نه، هوش و حواسمو می‌بره… من هوش و حواسمو لازم دارم…

دیالوگ های فیلم شجاع دل

دیالوگ های فیلم شجاع دل

ویلیام والاس: عنوانت می‌تونه تو رو پادشاه کشور بکنه اما مردم دنبال عنوان و القاب نیست… اونا دنبال کسی می‌گردن که دلیر باشه!

دیالوگ های شجاع دل

دیالوگ های شجاع دل

سرانجام هممون مرگه، مهم چرا و چطور مردنه

دیالوگ های فیلم شجاع دل

دیالوگ های فیلم شجاع دل

دقت کنید آنچه به خاطرش زندگی می‌کنید ارزش آن را داشته باشد که به‌خاطرش بمیرید

دیالوگ های ماندگار فیلم شجاع دل

دیالوگ های ماندگار فیلم شجاع دل

آزاد بمیرید اما در بردگی زندگی نکنید!

دیالوگ فیلم شجاع دل

دیالوگ فیلم شجاع دل

هر مردی میمره ولی هر مردی واقعا زندگی نمیکنه

دیالوگ های فیلم شجاع دل

دیالوگ های فیلم شجاع دل

تاریخ رو کسایی نوشتن که قهرمان‌ها رو دار زدن!

دیالوگ های شجاع دل

دیالوگ های شجاع دل

بین قهرمان و هدفش مانعی قرار می‌گیرد این مانع جامعه است. جامعه‌ای که دیدگاه متفاوتی دارد. تفاوتی که رسیدن قهرمان به هدفش را سخت می‌کند.

ممنون که با این مطلی هم همراه ما بودید. امیدواریم که دیالوگ‌ها و عکس نوشته‌های تهیه شده مورد پسند قرار گرفته باشند.

2 دیدگاه برای “دیالوگ های فیلم شجاع دل: ۱۰ دیالوگ برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.