دیالوگ های معروف بر باد رفته

دیالوگ های فیلم برباد رفته

بربادرفته (Gone With The Wind) درام عاشقانه‌ی آمریکایی محصول سال ۱۹۳۹ به کارگردانی ویکتور فلمینگ است. بربادرفته یکی از پرفروش‌ترین و پربیننده‌ترین فیلم‌های ساخت هالیوود است. این فیلم جوایز متعددی را از آن خود کرد، که از میان آن‌ها می‌توان به چهار جایزه اسکارِ بهترین فیلم، بهترین کارگردان برای ویکتور فلمینگ، بهترین هنرپیشه نقش اول زن برای ویوین لی، و بهترین نقش مکمل زن برای هتی مک‌دنیل اشاره کرد. این فیلم با احتساب نرخ تورم، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما است. در این بخش دیالوگ های فیلم برباد رفته را به صورت متن و عکس نوشته خدمت همراهان محترم آماده کرده‌ایم.

دیالوگ های فیلم برباد رفته

دیالوگ های فیلم برباد رفته

صورتی‌ها: با شکوه ترین فیلم تاریخ سینما به درستی برازنده بر باد رفته است. فیلمی که در هر پلانش نشانی از نبوع و پختگی دارد، شاید اگر مارگارت میچل می‌دانست که روزی قرار است تنها رمان زندگی‌اش تبدیل به باشکوه‌ترین فیلم تاریخ سینما شود، تا بدین حد خود را به زحمت نمی‌انداخت تا کتابش با آن وضعیت منتشر شود. اما فیلم سینمایی بر باد رفته منتشر شد و جزء بهترین رمان‌های آن سال‌ها شد و به همین دیوید ا سلزنیکِ تهیه کننده، تصمیم گرفت تا فیلمی براساس این رمان کم نظیر بسازد و از این جهت حقوق ساخت فیلم براساس این رمان را می خرد ولی این تازه آغاز ماجرا بود چراکه بحث اختلافات بر سر اختلافات کاری عوامل فیلم، خودش می‌توانست دستمایه ساخت یک فیلم سینما باشد! اما هر آنچه که بود و گذشت، باعث شد تا با یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما روبرو شویم که پیر و جوان، از آن لذت بردند.

داستان فیلم در مورد اسکارلت بزرگ‌ترین دختر جرالد اوهارا صاحب مزرعه پنبه تارا تنها به یک چیز می‌اندیشد: ازدواج با اشلی ویلکز پسر مالک مزرعه مجاور. در یک میهمانی در خانه ویلکزاسکارلت به اشلی اظهار علاقه می‌کند ولی اشلی عنوان می‌کند که با ملانی دختر داییش می‌خواهد ازدواج کند.

رت باتلر ماجراجوی خوش قیافه‌ای که شاهد صحبت‌ها بوده‌است اسکارلت را نصیحت می‌کند. جنگ شمال و جنوب آمریکا آغاز می‌شود و اسکارلت با چارلز برادر ملانی ازدواج می‌کند ولی چارلز در اردوی آموزشی در می‌گذرد. اسکارلت به آتلانتا پیش ملانی می‌رود و در آنجا دوباره با رت باتلر که حالا دلال ارتش است و پول کلانی به جیب می‌زند روبرو می‌شود. وقتی آتلانتامورد حمله نیروهای شمالی قرار می‌گیردرت به اسکارلت و ملانی کمک می‌کند که ازشهربگریزند و آنگاه به جنوبی‌ها می‌پیوندد.

وقتی اسکارلت به تارا می‌رسد مادرش مرده وپدرش دچار جنون شده است و مسئولیت نگهداری از مزرعه بعهده اسکارلت می‌افتد. اشلی ازجنگ بر می‌گردد و در کنار اسکارلت زندگی می‌کند. شمالی‌ها برای مزرعه مالیات سنگینی وضع می‌کنند و اسکارلت برای نگهداری مزرعه با فرانک کندی نامزد خواهرش ازدواج می‌کند.

پس از مرگ فرانک اسکارلت اداره کارخانه چوب بری اورا بعهده می‌گیرد. سرانجام اسکارلت با رت باتلر ازدواج می‌کند ولی توجه مداوم او به اشلی ازدواجشان را به جدائی می‌کشاند. پس ازمرگ دختر خردسالشان رت برای همیشه اسکارلت را ترک می‌کند و اسکارلت که بالاخره دریافته‌است اشلی هیچگاه او رادوست نداشته و علاقه او به اشلی بیشتر یک رویای کودکانه بوده‌است به مزرعه پنبه تارا باز می‌گردد تا به زمین نزدیک باشد و از آن نیروی حیات بگیرد.

در ادامه معرفی این فیلم، دیالوگ های فیلم برباد رفته را خدمت شما به صورت عکس نوشته آماده کرده‌ایم.

دیالوگ های فیلم برباد رفته

دیالوگ های فیلم برباد رفته

رت باتلر: رنگ و روت خیلی پریده کمبود سرخاب داری یا این رنگ پریدگی بخاطر دلتنگیه منه؟
اسکارلت اوهارا: (عصبانی) اگه رنگم پریده تقصیر توئه ولی نه به خاطر دلتنگی! به خاطر اینه که باردارم.
رت باتلر: جدی؟ و پدر خوشبخت کیه؟
اسکارلت اوهارا: می دونی که خودتی!

دیالوگ های معروف فیلم برباد رفته

دیالوگ های معروف فیلم برباد رفته

تو باید این حقیقت رو بدونی اسکارلت، مردها ممکنه از زن‌های خیره سر خوششون بیاد، اما هرگز باهاشون ازدواج نمیکنن!

دیالوگ فیلم برباد رفته

دیالوگ فیلم برباد رفته

اسکارلت: قربان، شما یک جنتلمن نیستید.
رت: و شما خانم، شما هم یک بانوی محترم نیستید.

دیالوگ های عاشقانه برباد رفته

دیالوگ های عاشقانه برباد رفته

اسکارلت: دوستت دارم …
رت باتلر: اینم از بدبختیته

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چند جمله خاص از فیلم به یادماندنی خیلی دور خیلی نزدیک

[/box]

دیالوگ های فیلم برباد رفته

دیالوگ های فیلم برباد رفته

ماما: دوست دارم عذرخواهی کنم آقای رت اگه بچه پسر نباشه!
رت باتلر: اوه… کی پسر خواست؟ پسر به درد نمی خوره؛ فکر نمی‌کنی خود من گواهی بر همین باشم؟

دیالوگ های معروف فیلم برباد رفته

دیالوگ های معروف فیلم برباد رفته

حقیقتو میخوای؟ مردم به قیافت یا پولت اهمیت میدن، اما روحت فقط فرشته مرگه که دنبالشه

دیالوگ فیلم برباد رفته

دیالوگ فیلم برباد رفته

وقتی حسابی شجاع باشی، بدون اعتبار هم میشه کار کنی

دیالوگ های عاشقانه برباد رفته

دیالوگ های عاشقانه برباد رفته

اسکارلت: من نمی‌تونم الان درباره‌اش فکر کنم. اگر بخوام الان درباره‌اش فکر کنم دیوونه می‌شم! من فردا راجع بهش فکر خواهم کرد.
رت باتلر: یک گربه بهتر از تو مادری می‌کنه!
اسکارلت: زندگی من تمام شد. دیگه هیچ اتفاقی برام نخواهد افتاد! رد، رد، رد اگه تو بری من بایستی کجا برم؟ چی کار باید بکنم؟
رد باتلر: صادقانه بگم عزیزم، اصلا برام مهم نیست!

دیالوگ های فیلم برباد رفته را به صورت عکس نوشته و متن مشاهده و مطالعه کردید. اگر شما نیز این فیلم را دیده‌اید لطفا نظراتتان را در مورد آن برای ما کامنت کنید.

1 دیدگاه برای “دیالوگ های معروف بر باد رفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.