دیالوگ های ماندگار فیلم بازی تقلید (The Imitation Game)

دیالوگ های فیلم بازی تقلید

فیلم بازی تقلید یا The Imitation Game یکی از فیلم‌های زیبای و پرمخاطب با بازیِ بندیکت کامبربچ است. بازی تقلید زندگی تلخ ریاضی‌دان نامدار و پدر علم رایانه یعنی آلن تورینگ را در سه برهه تاریخی به تصویر می‌کشد. این فیلم در هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار در هشت رشته نامزد شد که در نهایت موفق شد تنها جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را برای گراهام مور به ارمغان بیاورد. در این بخش از دیالوگ های ماندگار، دیالوگ های فیلم بازی تقلید را به صورت عکس نوشته خدمت علاقه‌مندان به فیلم و سریال آماده کرده‌ایم.

دیالوگ های فیلم بازی تقلید

دیالوگ های فیلم بازی تقلید

صورتی‌ها: بازی تقلید فیلمی در ژانر تاریخی درام به کارگردانی مورتن تیلدام است. بازی تقلید برنده جایزه انتخاب مردم، مهم‌ترین جایزه سی و نهمین دوره جشنواره فیلم تورنتو شد. مورتن تیلدام کارگردان در پیامی به دست آوردن این جایزه را افتخاری شگفت‌آور توصیف کرد. در این فیلم بندیکت کامبربچ در نقش تورینگ در کنار کیرا نایتلی ظاهر شده‌است.

بازی تقلید با استقبال بسیار خوب منتقدان و تماشاگران رو به رو شده و به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۴ شناخته شد. این فیلم در هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار در هشت رشته نامزد شد که در نهایت موفق شد تنها جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را برای گراهام مور به ارمغان بیاورد.

در داستان این فیلم آمده است: در طول جنگ جهانی دوم ،در حالی که ارتش ویرانگر هیتلر یکی پس از دیگری در حال نابودی و فتح کشورهای اروپایی است و لندن زیر حملات سنگین نازی‌ها کمر خم کرده؛ گروهی از نخبه‌ها و ریاضی دانان از جمله آلن تورینگ از طرف دولت انگلیس استخدام می‌شوند تا کاری غیرممکن را انجام دهند. شکستن کدهای ماشین‌هایی موسوم به انیگما که نازی‌ها از طریق آن مکالمات سری با هم انجام می‌دهند اما کار چندان طبق روال پیش نمی‌رود و درگیری اعضای گروه با آلن که اصرار دارد با ساخت ماشینی مخصوص، انیگما را شکست بدهد پروژه را تا لب شکست هم پیش می‌برد ولی با وارد شدن دختر نابغه‌ای بنام جوان به گروه، تحقیقات به سمتی جدید پیش می‌رود.

دیالوگ های فیلم بازی تقلید

دیالوگ های فیلم بازی تقلید

آلن تورینگ: یه نصیحت درباره راز داری، بهترین کار اینکه اصلا رازی رو ندونید.

دیالوگ های ماندگار بازی تقلید

دیالوگ های ماندگار بازی تقلید

میدونی چرا مردم از خشونت خوششون میاد؟ بخاطر اینکه احساس خوبی داره. انسان‌ها، خشونت را به شدت راضی‌کننده می‌دونن. اما اگه اون رضایت را برداری، اون کار توخالی می‌شه.

دیالوگ های ماندگار فیلم بازی تقلید

دیالوگ های ماندگار فیلم بازی تقلید

گاهی وقتا همون آدمی که هیچکس فکرشم نمی‌کنه، کاری می‌کنه که هیچکس فکرشم نمی‌کنه!

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چند جمله خاص از خسرو شکیبایی در فیلم هامون

[/box]

دیالوگ فیلم بازی تقلید

دیالوگ فیلم بازی تقلید

هر روز تصمیم می‌گرفتیم که کی زنده بمونه و کی بمیره! مردم جنگ رو مثل یه نبرد حماسی می‌دونستن. آزادی در مقابل ظلم، دموکراسی در مقابل نازیسم، ارتشی از میلیون ها سرباز زخمی روی زمین، ناوگانی از کشتی‌ها که ته اقیانوس غرق می‌شدن، هواپیماهایی که اونقدر از آسمون بمب می‌انداختن که خورشید رو محو می‌کردن. ولی جنگ برای ما این نبود، جنگ برای ما فقط شش تا نابغه رمزگشایی در یک روستای کوچک در جنوب انگلیس بود.

دیالوگ بازی تقلید

دیالوگ بازی تقلید

اگه به دقت گوش ندی ممکنه چیزهایی رو از دست بدی. چیزهای مهمی رو. من مکث نمیکنم، حرف‌هام رو تکرار نمی‌کنم و شما هم وسط حرف من نمی‌پری!

دیالوگ های فیلم بازی تقلید

دیالوگ های فیلم بازی تقلید

الن تورینگ: به چیزی که می‌خواستی رسیدی، نه؟ کار، شوهر، زندگی عادی…
جون کلارک: هیچ آدم عادی‌ای نمیتونست اینکارو انجام بده.
میدونی، امروز صبح سوار قطار بودم و از شهری رد شد که اگر تو نبودی از بین رفته بود؛ از یه مرد بلیت خریدم که اگه تو نبودی احتمالا مرده بود. داشتم کارامو مرور می‌کردم؛ کارم روی بخشی از علم که فقط به خاطر تو به وجود اومده، اگه خودت هم دلت بخواد عادی باشی مطمئن باش من دلم نمی‌خواد؛ دنیا جای بهتری شده چون تو آدم عادی‌ای نبودی

دیالوگ های ماندگار بازی تقلید

دیالوگ های ماندگار بازی تقلید

سخت ترین موقع برای دروغ گفتن به یه نفر، وقتیه که انتظار داره بهش دروغ بگی

دیالوگ های ماندگار فیلم بازی تقلید

دیالوگ های ماندگار فیلم بازی تقلید

یه روز دوتا پسر داشتن تو جنگل راه میرفتن که یهو یه خرس بزرگ دیدن که خیلی گرسنه بود. یکیشون به زانو افتاد و شروع کرد به دعا کردن ولی دومی بندهای کفششو محکم کرد. اون یهش گفت که نمیتونی از خرس جلو بیافتی. پسر گفت نه ولی میتونم از تو جلو بیافتمhttps://suratiha.com/


3 دیدگاه برای “دیالوگ های ماندگار فیلم بازی تقلید (The Imitation Game)

  1. mana گفته:

    وایییییی خدا من عاشق بازی بندیکت تیموتی کارلتون کامبربچ هستم یه شاهکاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.