۷ دیالوگ به یادماندنی از فیلم شاهکار مخمصه

دیالوگ فیلم مخمصه

صورتی‌ها: فیلم سینمایی مخمصه (Heat) یکی از شاهکارهای سینمای آمریکا است و آن هم به دلیل حضور دو چهره‌ی فوق‌العاده‌ی رابرت دنیرو و آل پاچینو در این فیلم است. این فیلم در سال ۱۹۹۵ به کارگردانی مایکل مان است. در این مطلب ۷ دیالوگ فیلم مخمصه را به صورت عکس نوشته خدمت علاقه‌مندان به این بخش آماده کرده‌ایم.

دیالوگ فیلم مخمصه

دیالوگ فیلم مخمصه

فیلم مخمصه به کارگردانی مایکل مان Michael Mann در سال ۱۹۹۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور آمریکا و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در فیلم مخمصه آل پاچینو، رابرت دنیرو و تام سایزمور به هنرمندی پرداخته‌اند. فیلم مخمصه به کارگردانی مایکل مان با بازی آل پاچینو، رابرت دنیرو و ول کیلمر یکی از بهترین فیلم‌های اکشن و پلیسی بشمار می‌رود و به طوری که سکانس‌های به یاد ماندنی آن شاید در خاطر هرکدام از دوستداران سینما ثبت شده باشد.

مخمصه اولین فیلمی بود که رابرت دنیرو و آل پاچینو در مقابل یکدیگر در سکانس‌هایی بازی کردند. البته ۲۱ سال قبل هردو در قسمت دوم فیلم پدرخوانده به ایفای نقش پرداخته بودند ولی در هیچ قسمتی از این فیلم در مقابل یکدیگر قرار نمی‌گرفتند.در فیلم پاچینو و دنیرو حدود ١۵ دقیقه در مقابل یکدیگر قرا می‌گیرند و این رویارویی دو غول بزرگ سینما در قرن ٢٠ را بسیاری از صاحبنظران و منتقدان فیلم و سینما رویارویی دو سبک مهم بازیگری یعنی سبک برون گرای پاچینو و سبک درون گرای دنیرو دانسته‌اند که در نوع خود یک کلاس بازیگری است.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

چند متن خاص از از فیلم به یادماندنی مارمولک

[/box]

شاید حضور وال کیلمر و تام سایزمور در این فیلم تحت تاثیر نام آل پاچینو و رابرت دنیرو قرار گرفته باشد. علاوه بر بازیگران نام برده شده ناتالی پورتمن، اشلی جاد، جان وویت و هیزل گودمن نیز در این فیلم حضور داشته‌اند.

نیل مک‌کالی (دنیرو) دزدی حرفه‌ای است که به همراه دستیار قماربازش کریس شیهرلیس و مایکل کریتو دست به دزدی خطرناکی در یک بانک می‌زند و با ۱.۶ میلیون دلار فرار می‌کند، اما یکی از نگهبانان در این جریان به دست وینگرو به قتل می‌رسد. آن‌ها سریعا آن محل را ترک می‌کنند. وینسنت هانا (آل پاچینو) یکی از برترین کاراگاهان وارد ماجرا می‌شود، وی با هوش و نبوغی که دارد سرنخ‌هایی را به دست می‌آورد و درصدد است او و باندش را به دام بیاندازد.

شاید ماندگارترین صحنه‌ی این فیلم، صحنه گفتگوی آل پاچینو و رابرت دنیرو در رستوران که در آن یک دزد و یک پلیس با هم صحبت می‌کنند. در حالی که هیچ‌کدام به دیگری دروغ نمی‌گوید. هر دو همدیگر را تحسین می‌کنند ولی هر دو بیان می‌کنند که از کشتن دیگری ترسی ندارند.

در ادامه ۷ دیالوگ فیلم مخمصه را به صورت عکس نوشته خدمت شما آماده کرده‌ایم.

دیالوگ فیلم مخمصه

دیالوگ فیلم مخمصه

وینسنت هانا: تا حالا عاشق شدی؟
نیل مک‌کالی: ۲۰ سالم که بود ۳۰ ثانیه عاشق شدم.
وینسنت هانا: حالا چی؟
نیل مک‌کالی: ۳۰ ساله دارم به اون ۳۰ ثانیه فک می‌کنم…

دیالوگ ماندگار فیلم مخمصه

دیالوگ ماندگار فیلم مخمصه

نیل مک‌کالی: الان ما مثل دو تا آدم معمولی اینجا نشستیم. تو هر کاری دوست داری می کنی، منم هر کاری دوست دارم می کنم. ولی اگه یه روز دیگه با هم روبه رو بشیم، من بین تو و زنی که قراره بیوه بشه تو رو از بین می‌برم!

دیالوگ معروف فیلم مخمصه

دیالوگ معروف فیلم مخمصه

نیل مک‌کالی: سی سال پیش یکی بهم گفت هیچوقت وارد رابطه‌ای نشو که وقتی توی مخمصه قرار گرفتی نتونی ظرف ۳۰ ثانیه بی خیالش بشی و فرار کنی!

دیالوگ فیلم مخمصه

دیالوگ فیلم مخمصه

نیل مک‌کالی: نباید دلبسته شد و اگر شدی باید دلتو بذاری و فرار کنی

دیالوگ های فیلم مخمصه

دیالوگ های فیلم مخمصه

نیل مک‌کالی: تو با من زندگی نمی‌کنی. تو با لاشه آدم‌های مرده زندگی می‌کنی. انگار که تو همش داری آدم‌ها رو الک می‌کنی. تو همش دنبال رد پا می‌گردی. با بو کردن می‌خوای بدونی که شکارت از کجا رد شده تا اونو شکار کنی. تو فقط می‌تونی این‌جوری زندگی کنی!

دیالوگ ماندگار فیلم مخمصه

دیالوگ ماندگار فیلم مخمصه

وینسنت هانا: تا حالا کسی رو کشتی؟
نیل مک‌کالی: آره یه زن رو
وینسنت هانا: با اسلحه گرم یا سرد؟
نیل مک‌کالی: هیچکدوم! با احساسش بازی کردم

دیالوگ های ماندگار فیلم مخمصه

دیالوگ های ماندگار فیلم مخمصه

مک کالی: من هیچ وقت به اون زندان برنمی‌گردم
سروان هانا: پس با پلیس در نیوفت.
مک کالی: من هرکاری که به صلاحم باشه انجام میدم؛ تو هم کار خودتو بکن؛ سعی کن جلوی آدمایی مثله منو بگیری!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.