نحوه پیاده سازی دکوراسیون استوایی در منزل

دکوراسیون استوایی

صورتی‌ها: دکوراسیون استوایی یکی از جذاب‌ترین ایده‌ها برای دکوراسیون منزل است که بر نور و رنگ گرمسیری تمرکز دارد. ایجاد دکوراسیون استوایی منزل و روند روشن کردن فضای آن می‌تواند با چند تغییر اساسی و البته ساده به حقیقت پیوندد. این دکوراسیون را می‌توان در هر فضایی ایجاد کرد اما تنوع رنگی و تاکید بر نور در آن اهمیت داشته و از این نظر لحاظ می‌توان از آن به عنوان یک دکوراسیون تابستانی یاد کرد.

دکوراسیون استوایی منزل

دکوراسیون استوایی منزل

همانطور که گفته شد با چند تغییر اساسی و ساده می‌توان به سادگی فضای خانه و منزل را استوایی کرد. این سبک از دکوراسیون به شدت برای منازل ویلایی پیشنهاد می‌شود. برای شروع چند رنگ روشن برای منزل خود انتخاب کنید. سپس به برخی الگوها و نقش‌نگارهای استوایی برای ایجاد جزئیات به دکوراسیون منزل، فکر کنید و در مورد قطعات دکوری، پر رنگ و مینیمال تصمیم‌گیری کنید. در طی این تصمیمات و انتخاب‌ها ما کنارتان خواهیم بود. در ادامه توصیه‌های ما را برای داشتن یک دکوراسیون استوایی جذاب مطالعه کنید و در نهایت اید‌ه‌های پیشنهادی ما را به خاطر بسپارید.

انتخاب رنگ برای دکوراسیون استوایی

انتخاب رنگ برای دکوراسیون استوایی

دکوراسیون استوایی یک سبک با رنگ‌های تند و شاد است و می‌تواند با رنگ‌های غنی و متنوع، شما را به یاد جنگل‌های بارانی و استوایی بیندازد.در این سبک از دکوراسیون منزل شما با انتخاب‌هایی متنوعی در رنگ مواجه هستید و محدودیتی برای شما جهت انتخاب رنگ‌های شاد و جذاب یا ست کردن آن‌ها وجود ندارد. اما پالت رنگ موجود برای این دکوراسیون باید جلوه‌گر جنگل‌های گرمسیری باشد.

رنگ‌های خنثی عاجی، بژ، خاکی، قهوه‌ای و موکا می‌توانند در این سبک از دکوراسیون به کار برده شوند. در کنار رنگ‌های خنثی، رنگ‌های ترکیبیِ زیتونی و مریم گلی می‌تواند طرح بسیار زیبا و پر جنب و جوشی را ایجاد کند. از دیگر رنگ‌های قابل استفاده در دکوراسیون استوایی می‌توان رنگ‌های گرمِ مرجانی، قرمز، خرمایی، نارنجی و زرد به اشاره کرد.

انتخاب الگو برای دکوراسیون استوایی

انتخاب الگو برای دکوراسیون استوایی

دکوراسیون استوایی با بهره‌گیری از الگوهای زنده اعم از پوشش گیاهی و گل‌های زیبای، یک محیط استوایی و گرمسیری را تداعی می‌کند. همچنین طرح‌هایی از حیوانات استوایی مانند طوطی و میمون‌ها، هیجان و شیطنت خاصی را به محیط اضافه می‌کنند.

زیبایی و رنگ را به اتاق‌خواب‌های خود برای داشتن یک دکوراسیون استوایی با استفاده از گلِ ختمی، ارکیده و پرنده بهشت اضافه کنید. هم می‌توانید خود این گل‌ها را به فضا اضافه کنید و هم از طرح‌های استفاده شده از این موارد بهره ببرید.

دکوراسیون استوایی برای منزل

انتخاب اسباب جهت ایجاد هماهنگی

ایجاد هماهنگی در هر سبک و سیاقی بر جذابیت آن اضافه می‌کند. با استفاده تصاویر چاپی زنده و درخشان و الهام گرفته شده از محیط‌های استوایی نظیرِ جزایر هاوایی می‌توان این حس هماهنگی را ایجاد کرد. همچنین اسباب و مبلمان‌هایی با طرح‌های استوایی نظیرِ درخت بامبو و نخل روینده می‌تواند یکی دیگر از انتخاب‌ها برای داشتن یک دکوراسیون استوایی باشد. به علاوه شما می‌توانید از طرح‌های برگ آناناس و موز که از دیگر نمادهای فضای استوایی است، استفاده کنید. یکی از فرصت‌هایی که به بهانه‌ی ایجاد دکوراسیون استوایی نصیب‌تان خواهد شد، بازی با رنگ و طرح‌ها است.

دکورراسیون استوایی در منزل

منظره استوایی خود را با الهام گرفتن از جزایر هاوایی پیدا کنید

اگر از تزئین دکوراسیون خود با قطعات برجسته و پر رنگ لذت می‌برید، بهتر است از مجسمه دیواری رنگی، فرش و یا روتختی استفاده کنید. می‌توانید در انتخاب کاغذ دیواری نیز از طرح‌های استوایی بهره ببرید. چرا که دیوارها می‌توانند بسیار جلب توجه کنند. همچنین فرش‌هایی با طرح‌های گرمسیری که با شکوفه گل بزرگ و برگ طراحی شده‌اند، بسیار چشمگیر هستند.

برای اتاق خواب نیز یک رو تختیِ با طرح‌های استوایی می‌تواند جلوه‌ی بسیار دلنشینی ایجاد کند. اگر دکوراسیون استوایی را دوست دارید اما یک نگاه مینیمالیستی شیک را ترجیح می‌دهید، به دنبال آیتم‌هایی با رنگ‌های کم‌تر و طرح‌های ساده‌تر بگردید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

میز ناهار خوری منزل را چگونه انتخاب کنیم؟

[/box]

کوراسیون استوایی

تاکید دکوراسیون استوایی بر فضای خارجی را فراموش نکنید

دکوراسیون استوایی در محیط‌هایی که نور طبیعی فراوانی دارند بیشترین و بهترین اثر را دارد و نمی‌توان یک آپارتمان با پنجره‌های کوچک و چسبیده به سقف را به این سبک طراحی کرد و انتظار داشت که فضایی استوایی و گرمسیری در آن شکل بگیرد. پس نور طبیعی در این سبک دکوراسیون اهمیت زیادی دارد و فضا باید طوری طراحی شود که این نور بیشترین اثر را در محیط داشته باشد.

به همین دلیل در دکوراسیوان پاسیو، حیاط، باغ، باغچه و فضاهای باز و نیمه باز مشابه بخش مهمی از محیط شمرده می‌شوند و شما می‌توانید از ترفندها و نکاتی که گفته شد برای دکوراسیون این قسمت‌ها نیز استفاده کنید.

مثلا یک دست میز و صندلی از جنس بامبو یا چوب در فضای بیرون منزل بچینید و با تعدادی کوسن و رومیزی رنگارنگ با طرح‌های نخل و … آن‌ها را کامل کنید، هرچه رنگ‌های به کار رفته روشن‌تر و متنوع‌تر باشند بهتر است و شما بیشتر به اهداف طراحی به سبک استوایی نزدیک شده‌اید. در انتها نیز با اضافه کردن تعدادی گلدان و گیاه (به خصوص نوع آویز) به محیط و یا قرار دادن ننو و … فضا را کامل کنید. در چنین فضایی شما می‌توانید یک بعدازظهر تابستانی زیبا را در کنار خانواده و دوستان سپری کنید و از محیط دلپذیر منزل خود لذت ببرید.

ایده ‌های جالب برای دکوراسیون استوایی

دکوراسیون استوایی

ایده برای دکوراسیون استوایی منزل

ایده برای دکوراسیون استوایی منزل

دکوراسیون به سبک استوایی

سبک استوایی

دکوراسیون گرمسیری

دکوراسیون گرمسیری

دکوراسیون استوایی برای منزل

دکوراسیون استوایی

دکوراسیون تابستانی

دکوراسیون تابستانی

ایده دکوراسیون استوایی

دکوراسیون استوایی

ایده برای دکوراسیون استوایی منزل

ایده برای دکوراسیون استوایی منزل

سبک استوایی

سبک استوایی

دکوراسیون حیاط خانه به سبک استوایی

دکوراسیون گرمسیری

دکوراسیون استوایی برای سرویس بهداشتی

دکوراسیون استوایی

دکوراسیون تابستانی

دکوراسیون تابستانی

ایده برای دکوراسیون به سبک استوایی

دکوراسیون استوایی

ایده برای دکوراسیون استوایی منزل

ایده برای دکوراسیون استوایی منزل

سبک استوایی

سبک استوایی

در این مطلب با انواع ایده‌ها برای طراحی دکوراسیون استوایی آشنا شدید که امیدواریم با مشاهده این تصاویر بتوانید این سبک دیزاین داخلی را در قسمت‌های مختلف منزل خود نظیر سالن پذیرایی و اتاق خواب و … به راحتی پیاده سازی کنید. ممنون از همراهی‌تان.

برگرفته شده از: touchofclass.com

6 دیدگاه برای “نحوه پیاده سازی دکوراسیون استوایی در منزل

 1. ¥asamin گفته:

  سلام
  به نظر شما پوست سفید و روشن زیبا تره یا پوست برنزه؟
  و اینکه آقایان از کدوم بیشتر خوششان میاد؟
  ممنون میشم جواب بدید

 2. zahra... گفته:

  من که یه جایی خوندم آقایون بیشتر از پوست های برنزه خوششون میاد تا سفیدِ سفید. البته به نظرم رنگ پوست طبیعی هرکس خیلی قشنگ تره تا اینکه بخواد با آرایش خودشو سفید یا برنزه کنه.

 3. ¥asamin گفته:

  خیلی ممنون از نظراتتون
  من خودم پوستم برنزست
  میخواستم دارو بخورم سفید بشه پوستم
  ولی الان به این نتیجه رسیدم رنگ طبیعی پوست بهتره
  ممنون زهرا جان و تینا جان
  لطفا بقیه هم نظر بدید تا نظر شما رو هم بدونم

 4. السا نورا گفته:

  من پوستم سفیده و روز به روز سفیدتر میشه شاید به اندازه‌ی السا
  تو فروزن فروزن و دیدید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.