دکوراسیون شیک و جذاب آشپزخانه – سری سوم

دکوراسیون شیک و جذاب آشپزخانه – سری سوم

آشپزخانه‌ای مطابق با سلیقه کدبانو

● نور در آشپزخانه

برای تزیین آشپزخانه از نور طبیعی و مصنوعی استفاده می‌کنیم. پنجره در ارائه نور طبیعی به آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است. پنجره معمولاً می‌تواند در صورت مشرف بودن به فضای سبز یکی از تابلوهای آشپزخانه باشد. پنجره رابطی است بین آشپزخانه و فضای خارج که بهتر است در برابر منظره‌ای زیبا قرار داشته باشد!

● پرده در آشپزخانه

چنانچه آشپزخانه ما به دلیل محدودیت فضای خارج از نور زیادی برخوردار نیست از پرده‌هایی که حالت توری دارند و در صورتی که آشپزخانه در معرض تابش شدید نور آفتاب باشد از پرده‌هایی که بتوانند جلوی نور را بگیرند استفاده می‌کنیم. امروزه نورهای مصنوعی در انواع مختلف مثل هالوژن، فلورسنت یا لامپ‌هایی که از سقف آویزان شده و دارای پایه روی زمین یا روی میز هستند طراحی شده‌اند و می‌توان از آن‎ها برای تامین نور دلخواه استفاده کرد. به طور کلی بهتر است در آشپزخانه نور مخفی باشد.

معمولاً تابش نور مستقیم بازتاب و جلوه زیبایی ندارد. هم چنین معمولاً لامپ‌های هالوژن را زیر کابینت یا گچ بری مخفی می‌کنند. لامپ‌های هالوژن بسیار زیبا بوده و پدیده جدیدی در طراحی خانه و مخصوصاً آشپزخانه هستند. به تازگی لامپ‌های جدید ۲۲۰ ولتی که نیاز به ترانس ندارد به بازار آمده‌اند.

● رنگ در آشپزخانه

نور عاملی است که توسط آن رنگ‌ها مشاهده می‌شوند. رنگ‌ها هرکدام پیام، حالت و خصوصیتی ویژه دارند. رنگ‌ها بیان‌کننده شخصیت اشخاص و حامل پیام‌های مختلفی هستند. می‌توان با ارایه یک رنگ خاص در آشپزخانه یا جابه جایی رنگ‌ها و در کنار هم قرار دادن آن‌ها، احساس و اندیشه درونی‌مان را به بیننده انتقال داد. اصولاً رنگ وسایل آشپزخانه باید مناسب و آرام‌بخش باشد.

● طرح کابینت

امروزه طرح کابینت‌های موجود در بازار بسیار متفاوت است از چوبی و فلزی گرفته تا استیل و طرح چوب و … برخی از آن‌ها دارای یک بخش پنجره‌ای یا شیشه‌ای هستند.

● میز و صندلی

صندلی‌های داخل آشپزخانه باید به دلیل استفاده کوتاه مدت به راحتی جابه‌جا شوند. موارد کاربرد این صندلی‌ها منحصراً در آشپزخانه است. انتخاب و کاربرد هر یک از انواع میزها با توجه به فضای آشپزخانه و هم‌چنین سلیقه افراد صورت می‌گیرد.

● گل و گیاه

هرگز برای تزیین آشپزخانه از گل‌های مصنوعی استفاده نکنید. گل‌های مصنوعی هیچ پیامی را به بیننده منتقل نمی‌کنند در عین حال که آتش‌زا هم هستند.

در سری قبل گالری از “دکوراسیون شیک و جذاب آشپزخانه ” را مشاهده کردید اینک سری جدیدی را مشاهده می‌کنید.امیدواریم لدت ببرید.

دکوراسیون شیک و زیبای آشپزخانه

 

دکوراسیون آشپزخانه

 

دکوراسیون جدید آشپزخانه

 

مدل دکوراسیون آشپزخانه

 

طراحی دکوراسیون مدرن آشپزخانه

 

دکوراسیون مدرن آشپزخانه

 

طرح زیبای کابینت

 

دکوراسیون کابینت آشپزخانه

 

چیدمان آشپزخانه

 

دکوراسیون آشپزخانه

 

دکوراسیون شیک آشپزخانه

 

دکوراسیون شیک آشپزخانه

 

دکوراسیون آشپزخانه ۲۰۱۶

 

دکوراسیون آشپزخانه

 

دکوراسیون جدید آشپزخانه

 

دکوراسیون آشپزخانه

 

طرح جدید آشپزخانه

 

دکوراسیون آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.