دوخت پاپوش دخترانه با پارچه نمدی

آموزش دوخت پاپوش نمدی دخترانه

همیشه استفاده از پارچه‌های نمدی در ساخت هنردستی نتیجه جالبی دارد و می‌شود کارهای زیبایی از این طریق انجام داد. در این مطلب آموزش دوخت پاپوش نمدی دخترانه را آموزش می‌دهیم.

آموزش دوخت پاپوش نمدی دخترانه

دوخت پاپوش دخترانه

صورتی‌ها: با نزدیک شدن به فصل سرما این پاپوش‌های گلدار برای محافظت پاها از سرما، طراحی شده است و به دلیل استفاده از نمد بسیار نرم و لطیف بوده و برای لطافت کف پا وسیله‌ مناسبی است. الگوی این پاپوش طوری است در سایزهای مختلف می‌شود آن را تهیه کرد.

برای ساخت این پاپوش به وسایل زیر نیاز است:

 • الگوی پاپوش
 • مقوا
 • پارچه آستری
 • پارچه نمدی در دو دو رنگ

 

مراحل آموزش دوخت پاپوش نمدی دخترانه :

ابتدا الگوی زیر را دانلود کرده و بر اساس سایز پای موردنظر خود روی مقوا پرینت بگیرید و الگو را با برش زدند دربیاورید. در نظر داشته باشید، دو رنگ پارچه نمدی تهیه می‌کنیم.

دوخت پاپوش دخترانه

سپس دو مستطیل یکسان از پارچه‌های نمدی که تهیه کردید (دو رنگ مختلف) و پارچه آستری برش بزنید و روی پاپوش را طبق ابعاد مورد نظر خود با پارچه، یکسان کنید.

در مرحله بعد آموزش دوخت پاپوش نمدی دخترانه پارچه آستری را به پارچه نمد با رنگ اول بچسبانید. الگوی قسمت روی پاپوش‌ها را در کنار هم، روی مقوا قرار دهید. با استفاده از مداد خطوط الگو را روی مقوا منتقل کنید و توسط حروف (A،B) آن‌ها را علامت گذاری کنید.

در ادامه الگوی طرح خود را روی سطح پاپوش قرار دهید و توسط قلم نقاط A و B را روی پارچه منتقل کنید. دقت کنید طرح های هر دو لنگه یکسان و هماهنگ باشند. سپس طرح گل‌ها را توسط کاتر از روی پارچه نمد و پارچه آستری، برش بزنید.

در مرحله بعدی، کاغذ آستری را جدا کنید. توضیح اینکه لازم است روی خط قسمت‌های طرح دار، پارچه آستری باقی بماند. مستطیل بریده شده از پارچه نمد رنگ دوم را روی پارچه آستری قرار دهید و قسمت‌های اضافه را حذف کنید.

سپس در این مرحله از آموزش دوخت پاپوش نمدی دخترانه طبق دستورکار و نحوه چاسبندن پارچه آستری به پارجه نمد عمل کنید و آن را اتو بزنید. به طوری که پارچه نمد رنگ اول در قسمت روی کار قرار گیرد. الگوی قسمت روی پاپوش را روی پارچه نمد قرار دهید و دو قسمت A و B را که دارای طرح گل یکسان هستند با پارچه به‌طور دقیق تنظیم کنید. سپس توسط قلم مخصوص خط‌های الگو را روی پارچه منتقل کنید و قسمت روی پاپوش را برش بزنید.

سپس نوبت به ساخت کف پاپوش می‌رسد.

در ادامه مراحل آموزش دوخت پاپوش نمدی دخترانه دو مستطیل دیگر از دو رنگ نمد و پارچه آستری تهیه کنید و آن را طبق سایز مورد نظر برای قسمت زیر پاپوش اندازه‌گذاری کنید. لایه‌ها را به یکدیگر بچسبانید و اتو را روی آن قرار دهید. سپس الگوی کف پاپوش‌ها را در کنار یکدیگر روی پارچه قرار دهید و توسط قلم مخصوص خط‌های آن‌را روی پارچه منتقل کنید و قسمت‌های کف پاپوش را از آن برش بزنید.

حال باید دو قسمت رو و زیر پاپوش را توسط چرخ خیاطی به یکدیگر بدوزید.

برای این کار، ابتدا توسط سنجاق قسمت بالای پاپوش را به کف آن وصل کنید و از قسمت پاشنه شروع به دوختن کنید. توجه داشته باشید برای انجام این کار، حدود ۳ سانتی‌متر جای دوخت در نظر داشته باشید تا کار با سلیقه و مرتب از آب دربیاید.

دوخت پاپوش دخترانه

4 دیدگاه برای “دوخت پاپوش دخترانه با پارچه نمدی

 1. ♡مونا♡ گفته:

  اگه بخواهم این همه کار کنم زحمت بکشم سوزن به چشمم بزنم
  1 دقیقه می روم مغازه
  می خرم میام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.