چگونه زیر بشقابی پارچه ای بدوزیم؟

دوخت زیر بشقابی پارچه ای

صورتی‌ها: حتی اگر شما در دوخت‌ودوز و خیاطی تازه‌کار هستید، شما می‌توانید برای طراحی میزغذاخوری اقدام کنید. دستمال سفره می‌تواند به چیدمان سفره رنگ و بوی خوبی داده و آن را در مهمانی‌های مختلف جذاب‌تر کند. دوخت دستمال سفره از آن دسته کارهایی است که خانم‌های خانه‌دار به آن احتیاج پیدا می‌کنند و ترجیح می‌دهند سری جدید دستمال سفره و ست با رومیزی را داشته باشند. در این بخش از صورتی‌ها آموزش دوخت زیر بشقابی پارچه ای را خدمت علاقه‌مندان به حوزه خانه‌داری ارائه می‌دهیم که می‌توانید خیلی راحت در خانه آن را بسازید.

دوخت زیر بشقابی پارچه ای

برای دوخت زیر بشقابی پارچه ای به مهارت چندانی در زمینه خیاطی نیاز نخواهید داشت و با دنبال کردن مراحل آموزش می‌توانید به سادگی آن را بدوزید. وسایل و ابزار دوخت دستمال سفره را در لیست زیر مشاهده می‌کنید.

وسایل مورد نیاز برای دوخت زیر بشقابی پارچه ای:

  • ۱۵ در ۱۹ اینچ (۳۸ در ۴۸ سانتی‌متر) پارچه برای قسمت رویی دستمال
  • ۱۵ در ۱۹ اینچ (۳۸ در ۴۸ سانتی‌متر) پارچه برای قسمت زیریی دستمال
  • ۱۵ در ۱۹ اینچ (۳۸ در ۴۸ سانتی‌متر) واسط حرارتی سنگین
  • سوزن ته گرد و پین
  • قیچی
  • چرخ خیاطی

دوخت زیر بشقابی پارچه ای

مراحل دوخت زیر بشقابی پارچه ای:

پس از مهیا کردن وسایل و ابزار ذکر شده مراحل دوخت زیر بشقابی پارچه ای که به صورت گام به گام آماده شده است را دنبال کنید.

گام اول:

قسمت حرارتی واسط و سمت پشت پارچه رویی را بر روی هم قرار دهید.

سپس لبه‌ها و گوشه‌های هر دو پارچه را باهم یکی کرده و با استفاده از اتو گرم آن‌ها را به هم بچسبانید.

گام دوم:

پارچه‌ی تهیه شده را برگردانید. به طوری که سمت درست پارچه‌ی رویی به سمت بالا باشد و واسط حراراتی رو به میز قرار بگیرد. در حالی که پارچه‌ی رویی به بالا است پارچه‌ی زیری بر روی آن قرار دهید. سپس لبه‌ها و گوشه‌های آن دو را باهم تنظیم کنید و با استفاده از سوزن ته گرد به یکدیگر پین کنید.

سپس اطراف آن را با فاصله ۰٫۵ سانتی‌متر از لبه‌ها بدوزید و در انتها درزی به اندازه ۳ اینچ (۷ الی ۸ سانتی‌متر) را بدون دوختن آزاد بگذارید.

گام سوم

برای اینکه پس از برگرداندن دستمال گوشه‌های شکل منظم و متناسبی داشته باشد، گوشه‌های آن را مانند شکل زیر به صورت مورب ببرید. دقت داشته باشید که دوخت‌های انجام شده را نبرید.

گام چهارم

از همان درزی که در گام سوم ایجاد کرده بودید، دستمال سفره را به سمت درست برگردانید. سپس دور تا دور دستمال سفره و محل دوخت‌ها را با اتوی گرم پرس کنید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

آموزش گشاد کردن پیراهن زنانه

[/box]

سپس لبه‌ی که در آن شکاف وجود دارد را به درون دستمال تا کرده و دوباره با استفاده از اتو تا کنید.

گام پنجم

درز را پس از اتو کردن با استفاده از سوزن ته گرد پین کنید. سپس شکاف را با استفاده از کوک زدن ببنید. دقت داشته باشید که در انتها سوزن‌های پین شده را از روی دستمال خارج کنید.

به این ترتیب اولین دستمال سفره شما دوخته و تهیه شد.

با استفاده از این روش می‌توانید هر چند یک بار دستمال سفره‌های خود را تغییر دهید و دستمال‌های جدیدی را جایگزین آن‌ها کنید. حتی می‌توانید برای مراسمات مختلف دستمال‌های هماهنگ با آن مناسبت و مراسم را تدارک ببینید و حال و هوای جذابی را به چیدمان سفره خود ببخشید. امیدواریم این آموزش از بخش هنرهای دستی مورد پسند و توجه شما قرار گرفته باشد. ممنون از همراهی‌تان با این بخش از مجله.

برگرفته شده از:

ehow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.