دمنوش پونه برای عفونت زنان

دمنوش پونه روشی برای درمان عفونت زنان

یکی از مشکلاتی که بیشتر خانم‌ها با آن مواجه هستند، عفونت می‌باشد، که بهتر است برای درمان آن، از روش‌های طبیعی استفاده شود. یکی از این روش‌های طبیعی، استفاده از دمنوش پونه است. پونه یک گیاه خوشبو و خوشرنگ است که در غذاهای زیادی مصرف می‌شود و خواص زیادی نیز برای بدن و سلامتی آن دارد ولی مهم‌ترین خاصیت آن برای درمان عفونت است. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، تاثیر دمنوش پونه برای عفونت زنان را بررسی خواهیم کرد. همراه ما باشید.

دمنوش پونه برای عفونت زنان

دمنوش پونه برای عفونت زنان

در طب سنتی و درمان‌های گیاهی، پونه یک ضد عفونی کننده‌ی طبیعی است، در واقع پونه ضد باکتری و ضد قارچ می‌باشد. این گیاه خوش عطر نه تنها باعث از بین رفتن قارچ‌ها می‌گردد بلکه به تقویت دستگاه ایمنی بدن هم کمک می‌کند. عفونت در بین زنان بیشتر رایج است به همین دلیل با کمک دمنوش پونه می‌توانند، عفونت خود را با روش طبیعی درمان کنند.

اگر شما نیز در بدن خود عقونتی دارید می‌توانید از پونه برای درمان استفاده نمایید و تاثیر معجزه‌آسای آن را مشاهده نمایید. زنان بسیار زیادی از این روش برای درمان عفونت‌های بدنی خود استفاده می‌کنند. به منظور استفاده از دمنوش پونه برای عفونت زنان باید مراحل زیر را طی کنید. در ادامه همراه ما باشید.

برای تهیه دمنوش پونه کافی است به روش زیر عمل کنید:

طرز تهیه دمنوش پونه برای عفونت زنان

طرز تهیه دمنوش پونه برای عفونت زنان

برای تهیه دمنوش پونه هم می‌توانید از برگ‌های تازه استفاده کنید و هم خشک. اگر قصد دارید از برگ‌های تازه استفاده کنید، باید قبل از مصرف، آن را له و یا خرد نمایید تا به راحتی با آب مخلوط شود.

اگر از برگ‌های تازه استفاده می‌کنید، ۳ قاشق چای‌خوری و اگر از برگ‌های خشک استفاده می‌کنید، ۱ قاشق چای‌خوری پونه را داخل یک لیوان آب جوش بریزید و ۵ الی ۱۰ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. طعم این گیاه تلخ است ولی می‌توانید همراه آن از شیرین‌کننده‌های طبیعی استفاده کنید تا بتوانید به راحتی نوش جان نمایید.

 

دمنوش پونه

در حالت کلی گیاه پونه بی‌خطر می‌باشد ولی ممکن است برای برخی از افراد، حساسیت ایجاد کند، همچنین زنان باردار و یا شیرده نباید از این دمنوش بنوشند.

ممنون که با این مطلب همراه ما بودید، امیدوارم مورد پسندتان واقع شده باشد، لطفا نظرتان را راجع به این مطلب بیان کنید ♥