div class="yn-bnr" id="ynpos-2473">
دلیل لاغری بیش از حد

علت لاغری بیش از حد چیست؟ دلایل و راه‌های مقابله

چاقی یا لاغری بیش از حد هر دو به یک میزان نامتناسب دیده می‌شوند یعنی هم لاغر شدن افرادِ خیلی چاق سخت است و هم چاق شدن افراد خیلی لاغر. کسانی تناسب اندام دارند که نه چاق باشند و لاغر. کسانی که لاغر هستند معمولا ادعا دارند که هر چه می‌خورند چاق نمی‌شوند یا هم کلا اشتهای غذا خوردن ندارند. به نظر شما علت لاغری بیش از حد چیست؟ در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، دلیل لاغری بیش از حد را بررسی می‌کنیم. با کشف علت، درمان آن نیز آسان‌تر می‌کند. در آخر هم فیلم کوتاه در مورد روش‌های چاقی را مشاهده خواهید کرد.

دلیل لاغری بیش از حد

دلیل لاغری بیش از حد

نخوردن غذا به حد کافی عامل اصلی لاغری:

علت لاغری بیش از حد چیست این سوالی است که خیلی مواقع به ذهن می‌رسد. اگر لاغر هستید ابتدا باید میزان غذایی را که میل می‌کنید، بررسی کنید. آیا به اندازه کافی غذا میل می‌کنید؟ غذایتان مناسب است؟ آیا شکم‌تان را با مصرف غذاهای بی‌ارزش پر می‌کنید یا به اندازه کافی دقت دارید؟ همیشه یادتان باشد که به جای مصرف غذاهای بی‌ارزش و تنقلات، غذاهای مفیدی را میل کنید. غذاهایی که سرشار از مواد مغذی و پرانرژی هستند. آجیل و آووکادو را هم جزو وعده‌هایی غذایی‌تان قرار دهید.

 درمان لاغری سریع

سختی شغل:

آیا شاغل هستید؟ کارتان سخت است؟ زیاد سر پا می‌ایستید؟ اگر این گونه هست شما باید بیشتر غذا میل کنید تا این انرژی مصرف شده جبران شود. حتی باید تعداد وعده‌های غذایی‌تان را بیشتر کنید البته وعده‌های غذایی سالم. مثلا در طول روز میوه، ماست ، حبوبات میل کنید.

علت لاغری بیش از حد چیست

ورزش زیاد میتواند علت لاغری بیش از حد باشد:

همه دوست دارند روی فرم باشند ولی آیا شما هم مانند بعضی از افراد تا سر حد مرگ ورزش می‌کنید؟ اگر به باشگاه می‌روید و ورزش می‌کنید، می‌دانید که ورزش اعتیادآور است. خیلی از خانم‌ها بیش از اندازه ورزش می‌کنند. باید بدانید که این برای بدنتان خوب نیست همه چیز به اندازه‌اش خوب است ورزش هم باید به اندازه باشد. پس دقت کنید که ورزش زیادی هم باعث لاغری بیش از حد می‌شود.

علت لاغری بیش از حد چیست

درمان لاغری سریع

ژنتیک هم می‌توان عامل لاغری بیش از حد باشد:

خیلی از افراد به صورت ژنتیکی و ارثی لاغر هستند و کسر وزن دارند، این گونه بدن تمایلی به افزایش وزن ندارد شاید این به نظر خوب بیاید و یک نکته مثبت باشد در حالی که برای بعضی‌ها این یک مشکل بزرگ است چون بیش از اندازه لاغر هستند. پس یکی از دلایل لاغری بیش از حد ژنتیک است باید با آن مبارزه کنید. این گونه که باید مصرف کربوهیدرات را افزایش دهید. بهتر است مصرف مایعات را افزایش دهید ولی یادتان باشد که در میان وعده‌های غذایی مایعات ننوشید.

علت لاغری بیش از حد چیست

استرس زیاد:

دلیل لاغری بیش از حد زیاد است و حتی ممکن است از بیماری‌های مختلفی باشد. ولی اگر دلایل عمومی داشته باشد استرس هم شامل دلایل لاغری بیش از حد است! بله درست شنیدید، تعجب نکنید استرس باعث کاهش وزن افراد می‌شود. این گونه که وقتی استرس دارید، اشتهای غذا خوردنتان از بین می‌رود (در برخی از افراد برعکس عمل می‌کند و فرد با داشتن استرس چاق می‌شود).

داشتن استرس، خستگی می‌آورد و این خستگی فرد را حتی برای غذا خوردن تنبل می‌کند. درمان این استرس بستگی به خودتان دارد. اگر از استرس زیاد لاغر هستید درمان آن غذا خوردن زیاد نیست. بلکه باید به کمی آرامش برسید و استرس درمان شود تا خود به خود با رسیدن به آرامش وزنتان نیز به حال نرمال بازگردد.

مطلب پیشنهادی برای شما:

استرس چاق‌کننده است یا لاغرکننده؟!

دلیل لاغری بیش از حد

دلیل لاغری بیش از حد

کم کردن وزن به صورت ناگهانی:

اگر در عرض چند ماه چند کیلو لاغر شدید و فکر می‌کنید بی‌دلیل است و اشتهایتان کاهش پیدا کرد، این وضعیت را نادیده نگیرید چرا که ممکن است برایتان خطرناک باشد. در این مورد حتما به پزشک مراجعه کرده و علت را پیدا کنید. شاید علت آن یک بیماری است که شما خبر ندارید. پس باید هوشیار باشید و سریع به پزشک مراجعه کنید تا علتش را پیدا کنید و با توجه به آن دنبال روش درمان آن باشید.

علت کاهش وزن ناگهانی

کشیدن سیگار:

در برخی موارد پاسخ سوال علت لاغری بیش از حد چیست؟ سیگار کشیدن است. سیگار کشیدن علاوه بر ضررهایی که برای بدن دارد مانند آسیب رساندن به قلب، کلیه و تنفس و … باعث لاغری بیش از حد نیز می‌شود. البته این اتفاق در همه سیگاری‌ها نمی‌افتد و همه سیگاری‌ها لاغر نیستند ولی ممکن است که جزو دلایل لاغری بیش از حد باشد. پس در نظر داشته باشید.

نکات عمومی و آسان برای چاق شدن

رفع لاغری بدن

با افراد چاق معاشرت کنید

با افراد چاق معاشرت کنید. تعجب نکنید این برای چاق شدن شما مفید است! افراد چاق معمولا عاشق غذا هستند و همیشه غذا را با اشتها و ذوق خیلی بیشتری می‌خورند و هر با کسی هم‌نشین شوند اشتهایش را زیاد می‌کنند و با میل بیشتری غذا می‌خورند. اگر دلیل لاغری‌تان غذا نخوردن است پس با افراد چاق هم‌نشین شوید.

علت لاغری بیش از حد چیست

بیست دقیقه مداوم غذا بخورید

بیست دقیقه اول مغز احساس سیری نمی‌کند و متوجه نیست چه می‌خورید این بهترین فرصت است که شما تا می‌توانید غذا بخورید و احساس سیری نکنید. سپس بعد از بیست دقیقه هم مقاومت کنید و باز هم تا می‌توانید غذا بخورید و باز تاکید می‌کنم که در وسط غذا خوردن، آب و یا نوشیدنی ننوشید.

دلایل لاغری بیش از حد

نان اضافی میل کنید

نان یک غذای کامل و مغذی است پس تا می‌توانید همراه غذا نان اضافی میل کنید. حتی ساندویچ و یا برنج را با نان اضافی میل کنید. خوردن نان اضافی باعث افزایش وزن شما می‌شود و به هدفتان که چاق شدن هست، می‌رسید.

علت لاغری بیش از حد چیست

ورزش برای چاقی

داشتن تحرک و ورزش کردن اشتهای شما را به غذا خوردن زیاد می‌کند. برخلاف نظر خیلی از افراد که می‌گویند ورزش باعث لاغری می‌شود اگر ورزش به اندازه باشد می‌تواند باعث افزایش اشتها شود. همچنین ورزش‌های خاصی برای چاق شدن و افزایش وزن وجود دارد که با مراجعه به باشگاه‌ها می‌توانید حرکاتش را انجام دهید. کلا تحرک باعث افزایش اشتها می‌شود و افزایش اشتها نیز باعث افزایش وزن می‌گردد.

ورزش برای چاقی

در ادامه این مطلب فیلم کوتاه در مورد چاق شدن را مشاهده می‌کنید:

فیلم کوتاه برای چاق شدندانلود فیلم کوتاه درباره چاق شدن
امیدوارم از این مطلب آموزشی “دلیل لاغری بیش از حد” و نکات عمومی در مورد چاق شدن و فیلم آموزشی در مورد “چه کنیم تا چاق شویم” ، لذت برده باشید و مورد استفاده‌ی شما دوستان عزیز قرار گیرد. اگر بیش از اندازه لاغر هستید و علتش یکی از علت‌های بالا بود که شروع به درمان کنید اگر نه به پزشک مراجعه کنید و علت را کشف نمایید. در نهایت تلاش کنید که به تناسب اندام برسید لاغری بیش از حد نیز نازیبا دیده می‌شود پس به فکر زیبایی اندامتان باشید.

فیسبوک توییتر گوگل + تلگرام کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 5
دوست نداشتم: 6
 
مطالب جالب و مرتبط

10 دیدگاه در “علت لاغری بیش از حد چیست؟ دلایل و راه‌های مقابله

من خدارو شکر دارم چاق میشم کم کم خیلی خوشحالم

فیلم مفیدی بود واقعن مرسی…❤

ممنون،مطلب خیلی مفیدی بود ،دلیل لاغری من استرس بیش از حد هستش

من که درست نمیشم خودم میدونم‌ 🙁

من میخام لاغرکنم شما میخاهید چاق شید://///

خیلی خیلی عالی و مفید بود سپاس

من که تو کلاس معروف به چوب کبریت و نی قیلونم😞

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *