۹ دلیلی که می‌گوید چرا مردان خیانت می‌کنند؟

دلایل خیانت مردان متاهل

صورتی‌ها: هیچ انسانی خائن متولد نشده است و خیانت کردن تنها مختص مردان نیست. اما بر اساس آمار و ارقام انجمن جامعه‌شناسی دانشگاه ویرجینا، کفه‌ی ترازوی خیانت در مردان سنگینی می‌کند. اما واقعا چرا برخی از مردان خیانت می‌کنند؟ چه عواملی باعث ایجاد جدایی در زندگی می‌شود؟ آیا فرد خیانت دیده نیز در بروز این واقعه موثر است؟ در این بخش از صورتی‌ها قصد داریم دلایل خیانت مردان متاهل را مورد بررسی قرار دهیم.

دلایل خیانت مردان متاهل

دلایل خیانت مردان متاهل

شاید از خودتان بپرسید، فهمیدن دلایل خیانت مردان چه کمکی می‌تواند به ما بکند؟ چیزی که مشخص است، هر ماجرایی دو سو دارد، پس نباید از یک سو آن را مورد قضاوت قرار دهیم. شما به عنوان یک خانم در یک سو قرار دارید و مرد شما در سوی دیگر. پس فهمیدن این دلایل می‌تواند به شما کمک کند تا کمبودهایی که از طرف شما وجود دارد و مردان را به سمت خیانت می‌کشاند، بر طرف کنید.

مردانی که به معشوقه یا همسرشان خیانت می‌کنند در مواجه با سوال و توضیح در مورد کارشان، بسیار خلاق هستند و دلیل توجیه کننده‌ای برای خودشان دارند که البته هیچ دلیلی نمی‌تواند خیانت را توجیه کند.

برخی از مردان خائن در مورد توجیه خیانتشان، با گفتن جمله‌ای که هیچ رابطه‌ی جنسی بین آن‌ها نبوده است، به کل خیانت را انکار می‌کنند. گاهی هم تقصیر را به گردن دیگران می‌اندازند: همسر، رئیس و حتی زنان دیگر. زن‌های بسیاری هستند که می‌خواهند پاسخ این سوال را بدانند.

۹ دلیل خیانت مردان

دلایل خیانت مردان متاهل

در حقیقت، عوامل گوناگونی در خیانت‌کردن مردان نقش دارند. به‌طورکلی، تصمیم مردان به خیانت ریشه در یک یا چندی از عوامل زیر دارد. در ادامه برخی از دلایل خیانت مردان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

کم تجربه بودن مرد

اگر مرد تجربه زیادی در روابط متعهد نداشته باشد یا کاملا نفهمد که اقدامات او به ناچار عواقبی مانند صدمه زدن به شریک زندگی خود خواهد داشت، ممکن است فکر کند که ماجراجویی‌های جنسی اشکالی نخواهد داشت. او ممکن است تعهد خود نسبت به همسرش را به عنوان یک ژاکت تصور کند که می‌تواند هر طور که دوست دارد، بسته به شرایط، آن را عوض کند.

مسائل و مشکلات مشترک و هم‌رخدادی

یکی دیگر از دلایل خیانت مردان مسائل و مشکلاتی نظیرِ اعتیاد به الکل یا مواد مخدر می‌باشد که بر تصمیم‌گیری‌های او تاثیر می‌گذارند و باعث بروز تصمیم‌گیری‌های جنسی تاسف‌بار می‌شوند. شاید هم مشکل او اعتیاد به رابطه جنسی است و بی‌اختیار درگیر رفتارها و افکار جنسی متعدد می‌شود. او با این کار خودش را تسکین می‌دهد.

ناامنی یکی از دلایل خیانت مردان:

این دلیل خیانت مرد به رفتار متقابل ما نیز بستگی دارد. احساس نا امنی در زندگی می‌تواند مردان ضعیف را به دامان خیانت به همسر بکشاند. ممکن است مرد با فکر اینکه به‌اندازه کافی جوان، خوش‌تیپ، ثروتمند باهوش نیست، احساس ناامنی کند.

جالب است بدانید میزان قابل‌توجهی از خیانت‌های مردان ریشه در بحران میان‌سالی دارد. مرد برای تقویت غرورش، به‌دنبال جلب تایید زنان دیگر است. او می‌خواهد ببیند که زنان دیگر او را می‌خواهند و ارزشمند می‌دانند.

در این حالت شما به عنوان همسر، باید تنها فردی باشید که او را تایید می‌کند.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

مهم‌ترین مشکلات ازدواج در سنین کم چیست؟

[/box]

چرا مردان خیانت می کنند

اتمام رابطه

او ممکن است بخواهد رابطه فعلی خود را خاتمه دهد. با این حال به جای اینکه به شریک خود بگوید که ناراحت است و می‌خواهد همه چیز را تمام کند، خیانت کند. او با این کار همسرش را مجبور می‌کند واکنش بدی نشان دهد و همه چیز تمام شود.

نسخه‌ی دیگری نیز وجود دارد که مرد تمایلی به ادامه رابطه ندارد اما نمی‌خواهد پیش از پیداکردن جایگزین به رابطه پایان دهد.

خیانت به دلیل عدم حمایت اجتماعی مرد

یکی دیگر از دلایل خیانت مردان متاهل، کمبود رابطه دوستانه مردانه است. یعنی مرد پس از ازدواج گمان می‌کند که تمام نیازهای اجتماعی و احساسی او را باید همسرش تامین کند و یک خط قرمز دور تمام روابطش می‌کشد. در این حالت اگر این تایید از سوی همسر رخ ندهد، مرد برای تامین این نیازها به دنبال رابطه‌ی دیگری خواهد رفت.

سوء تفاهم

بله دقیقا سوء تفاهم یکی دیگر از دلایل خیانت در مردان است. همان مفهومی که این روزها شدیدا شاهد آن هستیم. مرد ممکن است تفاوت کشش احساسی و عشق درازمدت را درک نکند. او ترشحات شیمیایی‌ـ‌عصبی سرآغاز رابطه عاطفی را با عشق اشتباه می‌گیرد و ادعای عشق می‌کند. در این صورت پس از گذشت زمان، او می‌فهمد که اشتباه کرده است و به دنبال راه فرار و رابطه‌ی جدید می‌گردد.

مشکلات زمان کودکی

ممکن است مرد به‌طور ناخودگاه به مسائل و مشکلات حل‌نشده دوران کودکی واکنش نشان بدهد، مشکلاتی مانند بی‌توجهی، سوءاستفاده احساسی، فیزیکی، جنسی و مانند آن.

در چنین وضعیتی، زخم‌های درمان‌نشده دوران کودکی به بروز مشکل در دل‌بستگی و صمیمیت، و ناتوانی یا بی‌میلی مرد در تعهد به یک فرد خاص منجر می‌شود. شاید هم هیجان خیانت جنسی تسکینی برای زخم‌های کهنه او باشد.

خودخواهی

خودخواهی نیز یکی دیگر از اصلی‌ترین دلایل خیانت مردان و حتی زنان را شامل می‌شود. برخی مردان به قدری خودخواه هستند که در رابطه فقط و فقط خود و نیازهای خودشان را در نظر می‌گیرند. چنین مردی تا وقتی که به آنچه می‌خواهد می‌رسد، بدون پشیمانی و حسرت دروغ می‌گوید و پنهان‌کاری می‌کند. در صورت برآورده نشدن یکی از خواسته‌هایش به فکر خیانت می‌افتد. این مرد اصلا درکی از ازدواج و زندگی مشترک ندارد.

روند زندگی

افراد در جوانی به روش‌های مختلفی برای خودشان لذت و معنا خلق می‌کنند. گاهی رفتار مردانی که با بیش از یک زن رابطه دارند، مانند رفتار معتادانی است که هنگام ناخوشی به الکل یا مواد رو می‌آورند. اینجا مشکل مرد این است که دیگر نقطه محوری زندگی همسرش نیست!

در این مقاله ما ۹ دلیل خیانت مردان را خدمت شما عرض کردیم. البته هر کدام از موارد ذکر شده ممکن است با کمک ما درمان شوند. هر فردی که خیانت می‌کند با اینکه کار کثیفی انجام می‌دهد ولی همیشه در عذاب است و نیاز به کمک دارد! چه مرد و چه زن!

شاید ما بتوانیم با برخی از رفتارهای موثر خودمان زندگی آن‌ها و خودمان را نجات دهیم و به آرامش برسیم. یادمان نرود که ما تنها یک بار زندگی می‌کنیم و بار دومی فعلا در کار نیست. پس هیچ دلیلی نمی‌تواند خیانت را توجیه کند. بهتر است از خودمان شروع کنیم!

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

این مطالب را نیز بخوانید:

۸ رازی که باعث خواهد شد تا یک ازدواج موفق داشته باشید!

چه دلایلی باعث تاخیر در ازدواج می‌شوند؟

[/box]

6 دیدگاه برای “۹ دلیلی که می‌گوید چرا مردان خیانت می‌کنند؟

 1. محمد گفته:

  به نظرم مهمترین دلایل نگفتید و بیخودترین و کم اهمیت ترین دلایلو ذکر کردین، مثلا عدم توجه زن به مرد که مهمترین دلیله نگفتید،مثلا خیلی از خانم ها بعد از ازدواج دیگه به خودشون نمیرسن، کلی چاغ میشن و…. داخل خونه بجای اینکه آرایش کنه و به خودش برسه بیرون این کارو انجام میده،
  احساس امنیت و آرامش در محیط خونه برای همسرش فراهم نمیکنه، بجای اینکه مرد دوست داشته باشه زودتر تایم کاریش تموم بشه تا بره خونه، از خونه فراری، خاسته های نابجا و ایرادات زیاد و تحقیر و مقایسه دیگران با شوهرش باعث سرخوردگی میشه و تا محبتی از کسی میبینه جذب اون میشه و………..

 2. آرش گفته:

  چرا نمیکید یکی از دلایل هم عدم تمکین زنان یا سرد مزاجیشون یا اینکه ترس از رابطه هم ممکنه باشه!!باور کنید که کم نداریم ازین موارد ولی هیچکس به راحتی این موضوع رو عنوان نمیکنه !!!یا اصلا نمیخواد عنوان کنه!!! اتفاقا خیلی هم مهمه!!! یا مردیروکه در اثر عدم وجود ارتباط درست سرخورده شده : مشکل پیدا کرده و مریض شده!!! خواهشا اینجوری همه رو قضاوت نکنید!!!

 3. علی ع گفته:

  اون روانشناسی که این۹دلیل راعامل خیانت میدونه اطلاعاتی ازدرون زندگی جامعه نداره اینها مربوط به گذشته های قدیم بوده والان مسائل جدید زندگی مشترک بین مرد وزن بوجود امده ویک سری نا اگاهی وندانسته ها ونفهمیدنهای زنان ومردان بی خیال وخوش خواب وتن پرور وخواب پرست وتنبل باعث شده که جنین خیانت به وجود بیاد واین کمه را بعضی وقتها وجاهایی نمیشه خیانت نام گذاشت بلکه رهایی ویاتلاش برای رسیدن به خواسته های به حق هرانسانی هست ومنطقی هم هست پس خواهشاً کارشناسان عزیز طوطی وار حرف نزنند وادعای روانشناسی نکنند واینگونه دلایل ناکارامد را برای مردم جامعه ننویسند که بزرگترین خیانت همین چیزهاست که برای مردم منویسندوخبر از عوامل دیگر خیانت کردن را نمیدانند که معنای خیانت راعوض میکندوکلمه خیانت به حق طلبی تبدیل میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.